Мистецтво зберегти стосунки на все життя
Одруження — це серйозний, обдуманий крок у доросле життя обох. Раніше молоді люди знали, що шлюб укладається раз і назавжди, тим самим намагались зберегти чистоту стосунків, розуміння один одного, знаходження шляхів для спільного вирішення сімейних негараздів. Наразі зі швидким плином часу, розширеним інформаційним простором, зміщенням ролей чоловіка й жінки, спостерігаємо значні зміни — і не на краще.
Не так давно, сім'я була одним з головних цінностей суспільства, адже цілісна, повноцінна сім'я — цілісна, повноцінна держава. На сьогоднішній день ми бачимо значну проблему — молоді люди легковажно відносяться до сімейних взаємин: бездумно одружуються бездумно розлучаються, здебільшого спостерігаємо інфантильність в поведінці, певну незрілу позицію, безвідповідальність. І тому, перш ніж вступати до шлюбу, потрібно свідомо оцінити всі аспекти майбутнього спільного життя: світогляд, побут, відношення до дітей тощо. Дуже хотілося б, щоб молодь розуміла, що шлюб — це не гра, а серйозне рішення, яке несе значні наслідки.
Коли вже сім'я створена, потрібно знати, що це є новий виток в житті, і на кожного члена родини покладені обов’язки, які належить виконувати задля благополуччя і сімейного затишку, збереження сімейних цінностей та традицій. Якщо поглянути в минуле: читаючи та аналізуючи класику, науково-публіцистичну літературу, слухаючи історію життя, наших бабусь, дідусів та навіть наших батьків, то перед нами постане картина чітко змальованих ролей жінки й чоловіка в сімейних відносинах. Так історично склалось, що чоловік завжди був завойовником, охоронцем, жінка — берегиня сімейного вогнища. Але пришвидшений плин часу, значні зміни в суспільстві сприяли зміні ролей чоловіка та жінки.
Сучасні жінки займають активну позицію в житті не лише сім'ї, але й країни: жінки — керівники серйозних державних і недержавних структур, жінки політики… але не слід забувати, що головне для жінки — це залишатись жінкою, бути люблячою дружиною, доброю мамою, неважливо, яку посаду вона обіймає, головне зберегти і не втратити тих якостей, якими наділена вона природою.
Чоловік, в ідеалі, має бути орієнтований на забезпечення, підтримку сімейного вогнища, для нього важливим повинно бути визнання, реалізація себе, а це вже залежить від жінки, яка має підтримувати чоловіка у його діяльності, житті. Не дарма кажуть, що за успішним чоловіком завжди стоїть жінка. Та він не має забувати про свою батьківську, чоловічу роль: допомога у вихованні дітей, підтримка дружини.
Сім'я є однією з найважливіших систем життя: створення домашнього затишку, гармонії, увага та повага один одного, спільне виховання дітей, спільні плани, цілі, схожі інтереси — це є однією з найважливіших основ формування цілісної, повноцінної сім’ї.
Дорогі батьки! Не забувайте про те, що на вас покладена дуже важлива місія в житті — збереження гармонійної атмосфери, виховання повноцінних, високоморальних, свідомих принципів у своїх дітях. Адже це ваше обличчя — ваше майбутнє. Підтримуйте один одного, не бійтесь проявляти свою любов, турботу, ніжність, ви є взірцем майбутньої сім'ї для своїх нащадків.
Дуже нелегка праця — бути батьками, але це під силу кожному, просто потрібно зрозуміти й прийняти свою природу.
Любі жінки, якщо ви взяли на себе відповідальність бути люблячою дружиною, хорошим порадником, другом для свого чоловіка, доброю матір’ю для дітей — будьте мудрішими, стриманішими, милосерднішими в стосунках.
Дорогі чоловіки! Якщо ви свідомо підійшли до створення сім'ї, знайте, що, крім улюбленої роботи, справ, з’явилась сім'я: дружина й діти, які також потребують вашої уваги, підтримки. Будьте уважнішими, активнішими, раціонально розподіляйте свої функції, активно втручайтесь у виховний процес своїх дітей.
Знайте, коли вже існує сім'я — такого слова як «Я» в стосунках не існує — є слово «Ми». Знаходьте компроміси, намагайтесь спільно вирішувати сімейні питання, слухайте і будете почутими.
Інна Душка