Skip to main content
мистецтвознавець, заслужений працівник культури України
учасники виставки

Магія кохання та краси в творчості 12 художниць

Лідія Почекайлова зазначила в розмові, що найважливіша картина буде попереду, а тут її душа в оточенні дорогих серцю родинних речей, які вже стали раритетами. Тому такі твори, як «Зустріч», серія картин під назвою «Спільнота», натюрморти з вазами, графинами, тарелями, серветками,  вона вибрала невипадково. Кожен сюжет з лаконічними предметами та фруктами запам’ятовується надовго, бо в ньому окрема історія з життя.

На своїй сторінці у фейсбуці Анна Чичеріна написала, що для неї особливо привабливими є люди, людські стосунки. Вона прагне передати значення філософії понять Інь та Янь як космічних полярних сил, що постійно знаходяться в русі, перетікаючи  одна в одну. Це філософське  підґрунтя її багатьох композицій, особливо виразно відчутне в таких картинах, як «Зародження», «Перший поцілунок».  

І. Сайбель причащає нас ретрокомпозиціями, в яких вирує відкритість та щасливе дитинство. Її картини нагадують святкові листівки, наповнені сполохами радісних почуттів, де співають пташки та розквітають квіти. А світла кольорова гама лише додає позитивного настрою і викликає стан щастя.

Серед чарівних пейзажів на виставці приваблює картина із зображенням доріжки серед маків, пензля  Емінегуль Зіятдінової. Художниця має природне відчуття гармонійної палітри, яке робить її картини неповторними.  Мисткиня багато подорожувала світом, тому кожна країна залишала в її серці особливі враження. Так з’явилася серія картин, наповнена характерними пейзажами Греції, Китаю, Туреччини, Латвії, Італії. Створені композиції нагадують музичні акорди, а яскрава палітра лише підкреслює піднесений настрій. 

Інна Єпішова стверджує, що мистецтво поєднує світ образотворчою мовою. Її полотна, де головним героєм є квітка, нагадують про особливі урочисті моменти кожної жінки. Півонії як символ повноти життя, троянди як величність, урочистість, екзотичні рудбекії з прозорими пелюстками та безліччю нюансів підкреслюють вільне володіння художницею кольоровою гамою. Натюрморти нагадують літературні есе, в яких розкриваються суто жіночі почуття.

В. Осишна - професійний художник і в її арсеналі багатофігурні композиції, тематичні картини, в яких розкривається її творче бачення життя. Основна патріотична тема, присвячена Небесній сотні, творчості Катерини Білокур, Криму, казкові персонажі. Чимало композицій виконані в стилі народного лубка, як «Стара фотографія», інші колоритом нагадують іконопис. Художниця створює тематичні картини, наповнені дійством з багатьма людьми. Її твори повчальні, наповнені особливим настроєм урочистості, філософської поглибленості. 

Ольга Ткаченко підкорила своєю творчістю не тільки Україну, а й далеке зарубіжжя. Співачка за фахом, гостро відчуває вібрацію енергії навколишнього середовища. Вона вважає, що живопис - це висловлювання інтелекту людини через художні образи, де важливу роль грають лінія та колір. Саме такими є її портретна серія, де слід відокремити зображення дітей. Наївні образи підкоряють чистотою та відвертістю. Також неймовірно хвилююча магія краси її пейзажів. Відчувається не тільки захопленість художницею побаченого мотиву, а величність морського простору. 

Приємно вразила кераміка Ганни Лаврехи, яка продемонструвала суперсучасні твори. «Замовити» колір в кераміці непросто, при обпалюванні все може змінитися, але не в творіннях Ганни. Ніжна кольорова гама відповідає формі та творчому задуму - такими є тарелі, чашки, декоративні сувеніри. Тема гербарія хвилювала майстриню давно, і ось вона втілила її в життя, дійсно мрії збуваються! 

Ми йдемо на виставку, щоб пізнати щось нове, отримати позитив. Саме такий настрій створився у галереї «Митець», завдяки художницям наповнився життєдайною енергією, яка тримає Всесвіт, Сонце і Світила.

кераміка Г.Лаврехи на тлі квітів І.Епішовох

 

Відображення О.Картавцева

 

Кераміка Г.Лаврехи

 

Лідія Почекайлова

 

М.Стогнієва

 

О.Картавцева та Е.Зіятдінова

 

Пейзаж Е.Зіятдінова

 

Поцілунок А Чичерина

 

Сходинки в небо

 

Валентина ЄФРЕМОВА, мистецтвознавець, заслужений працівник культури України 

Фото  Сергій КОМІССАРОВ