Усі батьки мріють бачити своїх дітей успішними в житті. Було проведено багато психологічних досліджень, результати яких показали наступне: людина вважає себе успішною, коли стає професіоналом, має хорошу роботу, міцну сім'ю і друзів, на яких можна покластися. Всіх батьків турбує питання: що потрібно зробити, щоб дитина зростала успішною особистістю. Ось кілька порад, котрі допоможуть вам в цій нелегкій справі.
1. Якомога раніше починайте розвиток дитини
Дитина дуже легко і швидко засвоює інформацію у віці від народження і до 5 років. Тому важливо починати заняття з нею якомога раніше, але обов’язково врахуйте те, що заняття не повинні бути важкими та нудними, а натомість викликати щирий інтерес у дитини та будуватися за принципом від простого до складного.
2. Вчіться, граючи
Головний ворог успішного навчання — нудьга. Під час занять з дитиною завжди прагніть зацікавити її. Цього легко досягти, коли урок містить ігрові елементи. Адже в процесі гри дитина краще запам'ятовує інформацію. Так можна розповісти про що завгодно і навчити потрібних навичок. Сьогодні є чимало посібників, які допомагають зрозуміти, як перетворити процес пізнання в гру.
3. Ставтеся до негативних емоцій дітей спокійно
Часто батьки намагаються ігнорувати негативні емоції своїх дітей в надії, що ті самі пройдуть. В цьому вони помиляються, адже подібне відбувається рідко.
Якщо у вашого малюка щось не виходить, і він злиться та засмучується з цього приводу, візьміть до уваги його почуття. Спробуйте разом знайти вихід, відверто обговоривши проблему. Психолог Джон Готтман у своїй книзі «Емоційний інтелект дитини» стверджує: «Якщо ви раз за разом будете пояснювати дітям, що їхні почуття недоречні або необґрунтовані, вони виростуть з упевненістю, що з ними щось не так». Їх самооцінка буде занижена, вони стануть відчувати більше труднощів у навчанні, будуть насилу долати проблеми. У порівнянні з іншими дітьми їм буде складніше концентрувати увагу, вчитися і знаходити спільну мову з однолітками.
4. Надавайте дитині можливість робити вибір
Батькам важливо усвідомити: чим раніше дитина навчиться висловлювати свої вподобання і робити правильний вибір, тим краще.
Даючи можливість робити вибір, ми не тільки виховуємо в малюка почуття відповідальності, а й підвищуємо його самооцінку. Дитина, яку батьки постійно обмежують у виборі, може вирости неслухняною та невпевненою в собі.
5. Приділяйте час для спільних занять
Численні дослідження показали: участь батьків у процесі навчання дитини є дуже важливою. Але, на жаль, у багатьох сім'ях виконання домашніх завдань цілком лягає на плечі дитини. Таке ставлення не повинно ставати нормою, адже чим більше ви займаєтеся з малюком, тим ефективніше буде процес навчання.

6. Менше забороняйте
Якщо з дитинства не звертати уваги на бажання і почуття дитини, навряд чи в дорослому житті вона стане успішною особистістю. Потрібна «здорова» свобода в пізнанні навколишнього світу. Не варто все і постійно забороняти.
7. Розвивайте фантазію та уяву дитини
Успіх в нашому житті напряму залежить від того, наскільки добре ми вміємо боротися з труднощами. Чим більше варіантів розв'язання проблем ми придумуємо, тим ефективніше справляємося з перешкодами. З ранніх років розвивайте у дитини творчі здібності: малюйте, займайтеся музикою і танцями, придумуйте вірші, оповідання та власне закінчення відомих казок, знаходите нове застосування звичайних предметів. Заохочуйте в дитині допитливість і цікавість. Навчайте ставити мету і досягати її.
8. Розвивайте цілеспрямованість
Людині важко досягти успіху, якщо вона не знає напевне, чого хоче. Тому з ранніх років необхідно вчити дитину усвідомлювати свої бажання, ставити конкретну мету і досягати результату.
Дуже важливо давати дитині відчути смак перемоги. Тому обов'язково хваліть дитину, коли вона цього заслужила!