Мечеть – «Ар-Рахма». Фотоподорож
Зробити репортаж про мечеть "Ар-Рахма" мені вдалося лише з другого разу. Спочатку охорона не впустила, оскільки для фотозйомки потрібен офіційний дозвіл. Я не звик відступати, і через офіційний сайт http://islam.ua, надіслав запит у прес-центр мечеті. На моє здивування, мені оперативно відповіли та дали згоду на фотозйомку. Таким чином, після Іллінської церкви я вирушив до мечеті на паломництво.
Так я познайомився з Камілою, прес-секретарем ДУМУ (Духовного управління мусульман України), яка провела для мене захоплюючу екскурсію у світ ісламу. Я намагатимусь передати те, що я зрозумів.

«Ар-Рахма» це не лише мечеть, а духовний та культурний центр мусульман України. Мечеть розташована в районі Татарки на вершині гори Щекавиця.

Мечеть "Ар-Рахма" проектував архітектор Олександр Комаровський, йому вдалося успішно поєднати східну традиційну архітектуру з сучасним дизайном.

Мечеть "Ар-Рахма" - це не просто місце для молитви, як я зрозумів з розмови з Камілою, це свій власний світ.
Окрім місць для молитви тут є прес-центр, мінарет, медресе (навчальний заклад), служба ритуальних послуг, відділ зовнішніх зв'язків, видавництво, весільний зал, ісламський університет і навіть власне радіо.

Для зовнішнього оздоблення мечеті використали привезений з Азербайджану камінь - вулканічний туф. Площа всіх приміщень мечеті становить 3200 квадратних метрів.

Намети для прийому їжі та відпочинку, актуально на літній період.

Тилова частина мечеті, тут недалеко кухня.

Вхід у мечеть, варто відзначити, що охоронці тут також мусульмани.

Зелені тут мало, на відміну від православних храмів.

Вхід в мечеть для жінок. У ісламі є чітке розподіл по гендерній ознаки, тому є окремі місця входу для чоловіків та жінок.

Арка, шлях до мечеті.

Краса.

Вхід для чоловіків в мечеть.

Мінарет, це висока вежа, де служитель мечеті закликає до молитви. Це обов'язковий атрибут будь-якої мечеті.

Прес-центр мечеті.

На щастя, мені дозволили увійти до мечеті, незважаючи на те, що я був у шортах.

Перед входом у мечеть потрібно обов'язково зняти взуття та покласти на поличку.

Одночасно мечеть може вмістити 3 тисячі людей, підлога вкрита дуже м'яким килимом. У глибині мечеті люди відпочивають після нічної роботи.

Місце для виступу.

Різний час, різні міста.

Просто величезна.

Невелика трибуна для виступів. Намагався фотографувати так, щоб у кадр не потрапляли люди, не порушити їх відпочинок.

Мечеть прикрашена декором у традиційному стилі.

Колони.

Інше приміщення мечеті.

Табличка на арабській.

Узор перил біля входу в мечеть.

Пам'ятна таблиця про відкриття мечеті Ар-Рахма.

Тут готують їжу, також під час свята Курбан-байрам вбивають тварин на м'ясо. Мусульмани не споживають м'ясо тварини, яку зарізали неправильно, тому все роблять самостійно.

Дизайн вікон, він прекрасний.



Спостерігають.

Вхідні двері.
З розмови з Камилою, я інакше подивився на мусульман та їхній спосіб життя, а також дізнався більше про їхнє світогляд та саму релігію. Звичайно, я дізнався, що іслам - це істинна релігія, на відміну від інших, але це нормально, так говорять усі. Крім того, я зрозумів, що невірно вимовляю назву священної книги мусульман Коран, а правильно потрібно казати Куран.
Мечеть завжди відкрита для людей, навіть інших віровизнань, що я не можу сказати про православні храми, мене кілька разів запрошували прийти ввечері відзначити Рамадан, і навіть порекомендували прийняти іслам.
Я дуже вдячний прес-службі, а також самій Камілі за витрачений на мене час.
Однозначно, це був один з найцікавіших досвідів спілкування з релігійною громадою, а після мечеті я вирушив до язичників на Лису гору.
Фотографував об'єктивами SIGMA AF 10-20 мм F4-5.6 EX DC HSM та SMC PENTAX-DA 35 мм F2.4 AL, а також камерою Pentax K-5.