Skip to main content
мистецтвознавець, заслужений працівник культури України
Енігму кольору

«Енігма кольору» – художня виставка в галереї КОНСХУ «Митець»

«Енігма кольору» – така назва художньої виставки в галереї КОНСХУ «Митець». Унікальна можливість під час квіткового травневого розмаю зустрітися друзям, а митцям показати свої твори. Подібні групові виставки  – складне завдання для організаторів, але не для профі, заслуженого працівника культури, мистецтвознавця Карини Кравець. Вдала експозиція підкреслила вигідні акценти, і зала наповнилася енергією, красою, сонячним світлом, подихом блакиті морських мотивів і романтикою казкових сюжетів. Поряд з реалістичними творами можна побачити абстрактні композиції, натюрморти, пейзажі, світ тварин та пташок. І все це приправлено загадкою кольорів, в яких глядачу потрібно розібратися самому... Тому занурюємося, тлумачимо, отримуємо духовну насолоду. У кожного з 8 учасників – Наталії Царінової, Володимира Глухоманюка, Поліни Султанової, Анни Гридасової, Надії Казки, Наталії Жигайло, Оксани Картавцевої, Тетяни Кара своя «енігма кольору»,  власні уподобання і свій творчий простір.

Коновал, Крацець, Кутняк, Комиссаров

Розглядаючи виставку, голова Київської організації НСХУ Віктор Коновал відзначив професійність учасників, навіть запропонував одному з них вступити до спілки. 

Добре знав відповідь на значення слова «енігма» Петро Ілліч Чайковський. Дружбу композитора з господинею Надією Філаретівною Фон-Мекк висвітлюють 1200 листів... Епістолярна спадщина наповнена тлумаченнями про його неймовірно плідне та романтичне творче життя. На один з листів Чайковський відповідає, що нарешті зрозумів енігму (загадку, таїну) теми, яку піднімала меценатка. Допомагаючи Петру Іллічу, вона писала, що береже його для того мистецтва, яке обожествляє сама, вище і краще якого немає у світі.

Багато складових закладено в представлених творах на виставці. Глибока духовність, замріяний настрій, вишукані кольори приваблюють в картинах Наталії Царінової. Яскраві пейзажі наповнені сонячною енергією, художниця майстерно передає свої враження від побаченого через вишукану палітру.  Досить назвати такі картини, як «Італія», «Сонячний вітер», «Срібна ніч», «Сонце. Сен-Мішель» та ін. А в творах «Шепіт дерев» та «Спогади» промовляє дивовижна замріяність та вдало передані хвилюючі почуття. Царінова не тільки багато працює творчо, а й встигає навчати початківців. Наталія Леонідівна директор Київської дитячої художньої школи №1, організатор групових виставок, пленерів. Свої знання та майстерність вона залюбки передає іншим, вдячність яких ми почули на виставці.

«Енігма кольору» – така назва художньої виставки в галереї КОНСХУ «Митець»




kompozytsiia_Nataliia_Zhygailo1

Тема морської стихії вдало втілена Володимиром Глухоманюком. Архітектор за фахом, романтик та філософ за станом душі, переповнений емоціями та любов’ю до оточуючого світу. Його серія творів з подорожей до багатьох країн світу, серед яких Данія, Іспанія, присвячена морю та могутнім кораблям. Художник передає свої почуття вишуканою кольоровою гамою з мажорними акцентами,  які виграшно підкреслюють велич та красу морських лайнерів. Морські мотиви, створені Глухоманюком, збагачують наше уявлення, де головним героєм є човен, що кличе у подорож. Художник володіє довершеним малюнком, який правдиво передає характери пароплавів. На хвилях моря проходить ціле дійство зі своєю історією. Впевнена, що багатьом до душі такі картини, як «Крейсер Орландо» або «Пароплав форвард». Глядач отримує заряд позитиву, і це невипадково, бо художник написав у своєму прес-релізі, що кораблі та море – його стихія. 

В.Глухоманюк

Поліна Султанова продовжує свою улюблену тему друзів наших менших. Дійсно, вона не тільки закохана у світ собак, але й відчуває їхні повадки. Досить подивитися на такі картини, як «Верта», «Шашу», і вам захочеться мати таких чорнявих або білявих красунь у себе вдома.

У Анни Гридасової захоплюють емоції. Вона так і називає свої картини «Життя прекрасне» і малює водоспади, будинки біля моря, «блакитні сни», переповнені натхненням та бажанням передати свій романтичний стан іншим. Художниця закликає нас до роздумів через пригоди, якими наповнює свої композиції. Яскраві кольори надають картинам мажорного настрою та позитиву.

Тетяна Кара - професійна художниця, закінчила Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва ім. Михайла Бойчука. Вона має вишуканий художній смак і романтичні погляди на оточуючий світ, і саме такий настрій присутній в її картинах. У них відчувається професійність та багатогранність творчих уподобань мисткині, яка сама випромінює вишуканість та замріяність. Упевнена, що нікого не залишить байдужим її мотив на водах Венеції.

Надія Казка випромінює вибуховий темперамент свого характеру. Живопис, поезія, дизайнерські проєкти заполонені розмаєм творчих фантазій. Художниця має професіональну освіту, закінчила Інститут дизайну та реклами в Києві. Твори Надії наповнені динамічною сонячною енергією. Героями її мотивів є німфи, дельфіни, квіти, які запрошують глядачів до спілкування.  Саме такими є картини «Сон», «Натхнення», «Рожева мета», «Ніжність» та ін., які художниця супроводжує віршами. Так глядач занурюється в стан радості та позитиву, попадає у казку, де всі мрії збуваються. Надія розповіла, що її неймовірно надихає природа. Спостерігаючи за її коливаннями, вона прагне передати людям почуття життєдайної енергії.  Тому вона створила і книжку віршів під назвою «Політ для душі».

ксана Картавцева вирішила здивувати глядачів новими творами, де надала перевагу птахам та квітам. Дійсно, її твори переповнені емоціями, мають вдалу композиційну побудову, витриману кольорову гаму, притаманну її живописній манері, як це відчувається в натюрмоті під назвою «Мої перші яблука», а у квітах «Кульбабки» або «Соняхи», що підкреслює ліричність характеру мисткині. 

Художницю приваблює ліс, де так затишно і спокійно, вона відчуває його як окреме середовище існування. Тому пані Оксана з натхненням передає побачений мотив і запрошує глядача до діалогу.

 Приємно познайомитися з новою учасницею Наталією Жигайло з Донецька. У своїй біографії художниця дякує вчителям, які заклали в неї професійні риси, любов до живопису та прагнення знайти свою художню мову. Вона пройшла певний шлях самовдосконалення, має понад 200 творів, через які передає свій внутрішній стан. Завдяки вдало побудованим композиціям з тяжінням до панорамності надають морським просторам, блакитним небесам, гірським обрисам величності та могутності. Зачарованість мисткині від побаченого передається глядачеві. Недаремно твори Наталії Жигайло користуються популярністю в групи «Сіль-Соль», яка створена для популяризації візуального мистецтва.

Кожен учасник отримав «Диплом» та розкішну троянду, які вручили мистецтвознавиці Олена  Красильникова та Наталія Ващук і висловили високу оцінку представленим творам.

Тож побажаємо художникам досягти творчої унікальності та самобутності, які виведуть їх на новий щабель визнання...

Валентина Єфремова, мистецтвознавець, заслужений працівник культури України 

Фото Карини Кравець та Сергія Коміссарова