Дві душі ― дві музи
Неповторні пейзажі степового Причорномор’я, визначні місця українського Миколаєва, настрої українського народу, його потаємні думки і сподівання, високі моральні цінності людини захоплюють читача з перших сторінок книги Георгія Фоменка «Спіральний ритм», — підкреслив у своєму вступному слові Голова правління Українського фонду культури імені Бориса Олійника Олександр Данилович Бакуменко на творчому вечорі поета-пісняра, члена-кореспондента Інженерної Академії України, члена Національної спілки журналістів України, Української асоціації письменників художньо-соціальної літератури, літературно-творчого об’єднання «Стапель» Георгія Фоменка з приводу презентації його книги «Спіральний ритм», який відбувся за ініціативи Української асоціації письменників художньо-соціальної літератури в золотій залі Українського фонду культури імені Бориса Олійника.
Олександр Данилович відзначив особливі досягнення Георгія Фоменка у творчій, патріотичній та благочинній діяльності на духовній ниві України, спрямованій на подальший розвиток культури та збагачення національної спадщини і вручив йому Міжнародну літературно-мистецьку премію імені Володимира Винниченка за книгу поезій «Спіральний ритм» (видавництво Ірини Гудим, Україна).
Перегортаючи сторінки книги Георгія Фоменка «Спіральний ритм», переймаєшся чистотою почуттів і глибокою філософською думкою про наш незнищенний та яскравий світ, «розкриваєш душу назустріч добру», і «в очі ласкаво хочеться поглянути всім перехожим» та «очищається душа від гріхів земних».
Його яскраві художні засоби «в обіймах оксамитової ночі промінь світла щастя обіцяє», «у келихах терпке вино, як смарагд сіяє», «завмер, як свічка, купол, весь у веселковому вогні», «мудру книгу життя перелистує», «гірких сліз таємні солодощі» змушують читача подивитися на світ по-іншому: поетично і незбагненно, трепетно і експресивно. Прості житейські будні набувають якоїсь особливої ваги, яка підказує, що життя навколо тебе вирує, філософствує і приводить до висновку, що його треба берегти, берегти сусідські добрі стосунки, розширювати і скрашувати їх, вести душевні розмови з друзями, від яких відчуваєш тепло і підтримку, щиру усмішку, незрадливе плече, адже спілкування, радість бути разом завжди приносять насолоду, надихають. Ці мотиви звучать у його поезіях «Самотній вовк», «Дві душі», «Пустота», «Сусід-мовчун».
Він засуджує негативні явища людської поведінки в поезіях «Неправда», «На замітку журналістові», «Дещо», «Очищення душі».
Про високі моральні цінності, життєві помилки і прорахунки, які трапляються протягом життя, говорить у поезії «Прости й допоможи».
Музикою любові до рідного міста звучать вірші про Миколаїв. Йому він присвятив розділ книги під назвою «Місто, яке мені дороге». З поезій «Місто моєї душі», «Два береги», «Острівок надії», «Тінь осені», «Весняне місто» ми дізнаємося про річку Інгул, що впадає у Південний Буг, бачимо панораму його: «правого берега давні кручі», відчуваємо прохолоду міста, «вмитого росою», «пругкі краплі дощу», «дотик трав», що зберігають крапельки сонця, дотик пуху, що літає, «наче сніг над тополями». І від цього ближчим і ріднішим стає для нас місто нашої України.
У розділі «Калейдоскоп вогнів» нас чарує природа рідного краю, її принади, де «дощинок струмки бурштином на полях заблистіли» і «п’є лоза виноградна сонця ніжного з неба принаду», де «виблискує троянда рожевим вогнем» і «прощається з літом», і пейзаж пливе «світанковими морями за туманним серпанком».
Мова віршів Георгія Фоменка — наспівна, розмірена. Із одинадцяти розділів книги один ― повністю пісенно-музичний. Тому багато пісень на його вірші написано композиторами, зокрема Марією Тафтай, яка сама
й проспівала їх на творчому вечорі поета. У її виконанні лунали пісні «Зоряний погляд», «Вальс юності», «Морозний вернісаж» та багато інших із їхнього спільного альбому «Осінь любові».
Слухаючи біографію Георгія Фоменка, замислюєшся над тим, чому людина, яка освоїла два типи реактивних літаків, закінчила Національний університет кораблебудування, працює викладачем кафедри «Системотехніки об’єктів морської інфраструктури і енергоменеджменту», «Морської інфраструктури» НУК, пише такі глибоко ліричні, емоційно насичені ніжністю і теплом, яскраві та трепетні вірші.
— Бо має оте неоціненне багатство душі, яке притаманне лише людині.
Виступали поціновувачі поезії Георгія Фоменка, його книг: «Спіральний ритм», «Нез’єднанне поєднання», «Крок у безкінечність», музичний збірник «Осінь любові».
Видавець Ірина Гудим відзначила емоційну наснаженість і філософську спрямованість віршів, а також глибокодумність його публікацій в газетах «Південна правда», «Голос ветерана», журналі «Імена».
Член Національної спілки художників України художник Леонід Ященко захоплювався його наповненими любов’ю віршами про рідне місто, міські пейзажі, які заворожують таїнствами розкішної природи.
Саме ілюстрована ним книга «Спіральний ритм» насичена яскравою палітрою фарб, поєднуючи в собі реальні місця і казковий світ, що відзначаються проникливою глибиною сюжету, дуже влучно доповнюють зміст поезій Георгія Фоменка.
І як вітання звучали пісні у виконанні гурту «Етно вибір» та заслуженої артистки України, керівника громадської організації «Перлини української культури ― світові», посла миру, співзасновника Міжнародного вокального конкурсу імені Квітки Цісик Ірини Персанової.
«Три дні до осені, три дні звучать мелодії сяйні», ― продовжує звучати у серці голос співачки, яка прийшла привітати поета з презентацією його нової збірки, де поезія і пісня ідуть поруч, збагачують нашу українську музично-поетичну скарбницю, окриляють і надихають.