Skip to main content
аліменти

Аліменти

1. Зміни у правовому статусі аліментів
Змінено правовий статус аліментів: відтепер аліменти є власністю самої дитини, а не батьків. Останні лише отримують та використовують їх від імені дітей.
Той з батьків, який проживає з дитиною, наділяється правом самостійно ставити перед судовими органами питання щодо обрання форми стягнення аліментів: у твердій грошовій сумі або у вигляді від конкретної частки від доходу іншого з подружжя. До цього вибір форми стягнення аліментів здійснювався виключно за судовим рішенням.

2. Зміни у сплаті аліментів в 2018 року
Останніми змінами в законодавстві України запроваджено нові правові механізми, що забезпечують додатковий захист дітей в частині отримання аліментів.
Створено Єдиний реєстр злісних неплатників аліментів.
До платників аліментів, що мають заборгованість за останні 6 місяців, передбачена відтепер можливість застосування соціальних робіт.
Соціальними роботами є оплатні суспільно корисні роботи, які виконуються у вільний від роботи чи навчання час. Судом соціальні роботи можуть бути призначені на строк від 120 до 240 годин і відбуваються не більше восьми годин на день.
Якщо особа ухиляється від виконання соціальних робіт, вони можуть бути замінені адміністративним арештом із розрахунку: одна доба арешту дорівнює п’ятнадцяти годинам соціальних робіт.
Крім цього, неплатник позбавляється права брати участь у вирішенні питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України.
Також у разі такої заборгованості до боржника встановлюється тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, користування вогнепальною, мисливською та пневматичною зброєю.

3. Розмір аліментів
З урахуванням останніх змін, мінімальний розмір аліментів збільшено. Відтепер суд не може визначити на дитину розмір аліментів менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (до цього було 30%).