Skip to main content
Яку вибрати ялинку

Яку вибрати ялинку

Перш ніж купити ялинку, сосну, облюбуйте місце в домі, де вона стоятиме, бо поряд не повинно бути опалювальних приладів. І коли визначитесь, стане зрозумілим, якого розміру повинно бути деревце.

Ви зекономите місце, якщо поставите в кутку або щільно притиснете до стінки. Тому купіть дерево, у якого з однієї сторони гілочки будуть коротші і рідші, ніж з другої.

Увага! Темна обвідка в кілька сантиметрів на зрізі означає, що дерево не простоїть потрібний для вас час. Ялинку, що вам сподобалася, легко стукніть зрізом об землю. У свіжого дерева гілочки не посиплються зовсім або трохи посиплються.

Старе — не має приємного зеленого кольору хвої і аромату. Не купуйте ялинку, сосну з плісінню, грибками. Коли понесете дерево додому, то зберіть гілки ближче до стовбуру для компактності і підв’яжіть шнуром або шпагатом.

Якщо ялинка куплена раніше, то зберігайте її на балконі або на подвір’ї свого дому. Після чого дві-три години потримайте дерево в менш теплому приміщенні — наприклад, в коридорі. Це потрібно, щоб різкий перепад температур не скоротив термін перебування її у вашому домі.

 

 

Перед установленням стовбур зачищають від кори на 10—15 см від зрізу, щоб дерево могло поглинати вологу і довше підживлювати хвою. Закріпити стовбур у відрі можна залитими водою пластиковими пляшками.

Плюси натурального дерева: — природний вигляд; — екологічність натурпродукту; — порівняно низька ціна.

Мінуси: — кожний рік потрібно купувати нове деревце; — недовго стоїть і багато сміття; — небезпека загоряння, особливо перед старим Новим роком, коли хвоя і гілки підсохли. 

 

Штучні ялинки виготовляються від кількох десятків сантиметрів і до 20 м висотою. Придбати можна в залежності від висоти стелі та купівельної спроможності. За підставку краще вибрати хрестовину з дерева або залізну, бо пластмасова може зламатися, якщо під ялинкою будуть бавитися діти або домашні улюбленці. Ялинка з штучних матеріалів буде слугувати вам кілька років.

Перше, на що потрібно звернути увагу — вогнестійкість матеріалів, з яких вона зроблена. Ялинки з паперовими голками не купуємо, а на інші вимагаємо сертифікат якості у продавця. У ньому повинно бути вказано — чи використовувалося протипожежне просочення при виробництві ялинки.

Далі все залежить від вмісту вашого гаманця.

Плюси штучної ялинки: — вона може слугувати вам від 5 до 10 років; — не буде обсипатися, не треба підмітати; — великий вибір розмірів, зовнішнього вигляду і цін; — у випадку загоряння не горить, а тільки тліє.

Мінуси: — коштує набагато дорожче живої (але це окупляється строком її експлуатації); — потрібне місце для її зберігання до наступного Нового року; — наскільки вона екологічна, залежить від матеріалів, з яких виготовлена. Отже, перед тим, як купляти ялинку, зважте всі плюси і мінуси. І вирішите, яку красуню мати в домі — лісову чи її штучну копію. 

Як зберегти новорічну ялинку

Щоб довше трималася хвоя потрібно:

1. Розчинити у воді таблетку аспірину, дрібку солі та 1 ст. л. цукру. Поставити в цей розчин ялинку. Аспірин не дає розвитку гнильним бактеріям, сіль і цукор живлять.

2. У відрі води розчинити 1 таблетку аспірину та 3—4 ч. л. цукру. Цей розчин треба розмішати з чистим піском. Ялинку поставити так, щоб її корінчик заходив в піщану суміш на 15—20 см.

3. Розчинити у воді 0,5 ч. л. лимонної кислоти, 1 ч. л. желатину або трохи потовченої крейди. Поставити в розчин ялинку.

4. Якщо ставити в хрестовину, то зріз обгорніть мокрою ганчіркою, а потім весь час підливайте трохи водички на ганчірку.

5. Поставте ялинку подалі від батарей опалення, бо хвоя швидко висохне й обсиплеться. 

6. Гілочки періодично обприскуйте водою із пульверизатора.

 

Ведуча рубрики Людмила Рукасова