Skip to main content
Виставка «Бути вчителем – лише на повне серце» (педагогічний шлях З. П. Кириченко)

Виставка «Бути вчителем – лише на повне серце» в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї

      Ірпінь - молоде місто на Київщині. В його розвитку існує кілька тенденцій, які борються між собою і з яких та чи інша в певний час домінує. Ірпінь був культурним рекреаційним селищем. Колись кияни приїздили в Ірпінь відпочивати. Тут діяли санаторії, будинки відпочинку, оздоровчі табори для дітей. У Будинку творчості письменників «Ірпінь», заснованому у 1935 році, а також на дачах  письменники  творили українську літературу. Водночас із рекреаційною тенденцією суперничала промислова. В місті працювали підприємства, які негативно впливали на екологічну ситуацію. Є тенденція перетворення Ірпеня на навчальне містечко. Торф’яний технікум виріс в Університет Державної фіскальної служби України, сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку – в Ірпінський економічний коледж – відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування. Випускники цих закладів працюють по всій Україні.

       Курортному Ірпеню завдала удару аварія на Чорнобильській АЕС. Багато оздоровчих закладів припинили функціонування. Економічні негаразди останніх десятиліть спричинюють закриття великих підприємств. Але протягом останніх років Ірпінь зробив ривок у своєму розвитку. Оновлено центр міста. Головний об’єкт центральної площі – оригінальний пам’ятник Тарасу Шевченку-художнику. Ідею тяглості українського державотворення втілено в бюстах відомих діячів – від князя Русі Ярослава Мудрого через спалах козацької держави (гетьмани Богдан Хмельницький і творець першої в сучасному значенні Конституції Пилип Орлик) до історика і першого президента України Михайла Грушевського. Колонади і скульптури прикрашають вулицю Шевченка. На висоту понад 5 метрів б’ють струмені фонтану-шахівниці. У 2016 році Ірпінь потрапив до Національного реєстру рекордів України за кількістю реконструйованих та збудованих за два роки (з 2014 по 2016) парків і скверів. Зокрема відкрито найбільший в Україні парк дерев’яних скульптур. Стало регулярним проведення всеукраїнського і міжнародного пленеру «Намальований Ірпінь». Улюбленим місцем прогулянок і відпочинку ірпінців та гостей міста є  споруджена протягом останніх років набережна річки Ірпінь. Впорядковується територія міста. 

     Про минувшину і сьогодення Ірпеня можна дізнатися в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї. Тут постійно проводяться виставки картин, різноманітних експонатів, презентації літературних творів, тематичні вечори.

До цьогорічного Дня вчителя в музеї відкрилася виставка «Бути вчителем – лише на повне серце» (педагогічний шлях З. П. Кириченко). Зоя Полікарпівна все життя працювала на педагогічній ниві. Вона вчителювала, працювала у міськВО і директоркою школи в місті Червоноармійську (нині Покровськ), згодом переїхала в Ірпінь. Тривалий час Зоя Кириченко працювала в Ірпінському економічному коледжі. Вона організувала українознавчий музей «Українська світлиця», залучивши до цієї роботи студентів. У творчому доробку педагога Кириченко -  книги «Батьківська спадщина» і «Духовний храм людини». Зоя Полікарпівна – мати і бабуся. Вона чудово розуміє значення сім’ї в становленні особистості. Зоя Кириченко завжди докладала зусиль для згуртування педагогічного, учнівського чи студентського колективу в єдину родину. Таке згуртування є запорукою ефективності навчально-виховного процесу. З. П. Кириченко – ініціатор і організатор конференцій, літературно-мистецьких вечорів, круглих столів, на які були запрошені видатні й відомі в Україні особистості – Патріарх Київський і всієї Руси – України Філарет, учасники АТО, перший Президент України Леонід Кравчук, письменники Володимир Яворівський, Олександр Ірванець, Оксана Забужко, Леонід Закордонець, Валентин Собчук, майстри сцени Олег Скрипка, Марія Бурмака, Віктор Шпортько, Наталя Сумська з родиною, Дмитро Гнатюк, Анатолій Паламаренко, Ніна Матвієнко, олімпійська чемпіонка Стелла Захарова та багато інших. Ці зустрічі були подіями не лише в коледжі, але і в Ірпені. Адже представники місцевих і всеукраїнських ЗМІ завжди висвітлювали такі заходи. 

      Представлений виставкою в музеї педагогічний доробок відмінника освіти України, кавалера ордена княгині Ольги ІІІ ступеня і низки громадських нагород  З. П. Кириченко та колективу Ірпінського економічного коледжу став одним із шляхів поширення прогресивного досвіду з національно-патріотичного виховання і організації змістовного дозвілля молоді та інформації про коледж і Національний університет біоресурсів і природокористування в місті.

       Завдяки наполегливій праці таких людей, як Зоя Полікарпівна Кириченко, Ірпінь має славу культурного й освітнього осередку в Україні.

Ірпінський історико-краєзнавчий музей

 

Ірпінський історико-краєзнавчий музей

 

 

Ірпінський історико-краєзнавчий музей

 

Ірпінський історико-краєзнавчий музей

 

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ, директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею