Skip to main content
У справжній грі є командний дух!

У справжній грі є командний дух!

Цікава й доволі креативна творча гра «Сходинками знань» відбулася напередодні Дня української писемності та мови під час шкільних канікул на занятті гуртка «Школа успіху» ЦДЮТ №5 м. Харкова у приміщенні бібліотеки-філії №11 ЦБС Холодногірського району, відомої як бібліотека імені Толстого.

 

IMG_1415_0.JPG

Учасники гри змогли не просто визначити рівень власних знань з історії, української мови та літератури, а ще й здобути новітні навички та сучасні громадянські компетентності. Говорячи більш простою мовою, старшокласники, які займаються у гуртках «Школа успіху» і «Точка зору», практично спробували пограти в команді. Тут важливо не лише самому впевнено рухатися до перемоги, але й уміти допомогти другові в процесі пошуку відповідей на різні запитання. Бо перемога окремої людини не є самоціллю, адже ми робимо акценти на позитивне ставлення до колег, толерантність, поважаємо точку зору кожного.

 

IMG_1412.JPG

 

IMG_1417.JPG

Демократичним методом відкритого голосування ми визначилися із невеличкими доповненнями до діючих правил, які, за задумом розробників настільної гри «Важниця», іноді виявилися в чомусь ускладненими. Отож довелося дещо модернізувати, спростити й запровадити альтернативу. За кожну цікаву альтернативну відповідь в процесі допомоги другові учасники гри змогли отримати додаткові бали, частиною з них поділилися з тими, кому допомагали. І тут нам знадобилося критичне мислення. Певна річ, не без почуття гумору. До речі, цю гру, що має гарні ознаки неформального національно-патріотичного виховання, нам люб’язно надали на час заняття у бібліотеці, за що ми дуже вдячні. Тут, у настільній грі, є чимало різних рубрик для запитань і відповідей. При цьому ми достойно оцінили і підтримали різні варіанти й позитивні приклади командної роботи. 

Завдяки таким інноваційним заняттям в ігровій формі, рухаючись сходинками знань, ми вчимося слухати одне одного, розширюємо світогляд. І водночас у дружній атмосфері творчості переконуємося, що у справжній грі є командний дух.

Леонід ГАПЄЄВ, керівник гуртків «Школа успіху», «Точка зору» ЦДЮТ №5 м. Харкова

фото автора