Skip to main content
Патріотична артзустріч: «Україна є і буде!» з презентацією кліпу  «Молитва матері – сага про солдата»

Патріотична артзустріч: «Україна є і буде!» з презентацією кліпу «Молитва матері – сага про солдата»

Гасло до відзначення Дня Соборності-2024 – «Наша єдність – наша зброя». «Зброя» бібліотеки – це правдива інформація, єдність: мова, слово, дія, зокрема, співпраця з партнерами, проведення сумісних заходів. Отже, 18 січня в Етнобібліотеці відбулася патріотична артзустріч «Україна є і буде!» з презентацією кліпу «Молитва матері – сага про солдата», присвячена державному святу – Дню Соборності України. 


Ми живемо в Україні, в країні, яка багата своєю історією, культурою, милозвучною мовою, мелодійною музикою,  чудовими піснями. Нещодавно група митців на чолі з автором ідеї режисером Миколою Нагорним створили патріотичний відеокліп «Молитва матері – сага про солдата», презентація якого відбулася в Етнобібліотеці. 


Головними героями відео та учасниками артзустрічі у бібліотеці були: народна артистка України  Світлана Мирвода, заслужений артист України Дмитро Лінартович, артист академічного ансамблю пісні і танцю  Державної прикордонної служби України Володимир Стельмах, поетеса, авторка слів «Молитва матері», заслужена діячка естрадного мистецтва України Тетяна Левицька. Ведуча артзустрічі – ,неперевершена артистка Світлана Мирвода з перших же хвилин заволоділа увагою публіки. 

 

patriotychna-artzustrich-04.jpg

 

patriotychna-artzustrich-01.jpg

 

patriotychna-artzustrich-02.jpg

 

patriotychna-artzustrich-09.JPG

 

patriotychna-artzustrich-12.jpg


Відбувся показ кліпу, а після – звучали пісні у виконанні артистів, героїв відео, звучала поезія. Особливо зворушливим  був вірш-присвята поетеси Галини Іллєвої воїну ЗСУ Дмитру Лінартовичу.
Присутні на заході – учні Фінансового ліцею, члени клубу «Світлиця», друзі, громадські діячі, волонтери. Особливо почесною була присутність військових – побратимів головного героя відео, офіцера ЗСУ, актора Дмитра Лінартовича. На показі була і гостя з Італії – представниця Всеукраїнської ГО «Поступ жінок-мироносиць» за кордоном Леся Королик, яку радо привітала від ГО Національної ради жінок України та ГО «Федерації жінок за мир у всьому світі» Людмила Грабовенко. 
Окрасою зали стала виставка старовинних хусток і рушників із колекції Людмили Грабовенко «Обереги української родини», відкриття якої відбулося на заході, що значно підсилило враження від зустрічі. 

 

patriotychna-artzustrich-06.jpg

 

patriotychna-artzustrich-11.JPG

 

patriotychna-artzustrich-08.jpg


«Молитва за сина» – пісня, що уособлює образи  всіх синів і дочок, які захищають нашу Країну. 
Наприкінці заходу, при повторному показі кліпу, всі присутні  в єдиному пориві встали і зі сльозами на очах, подумки молилися за всіх воїнів, які там, на фронті, виборюють свободу, соборність і незалежність нашої Держави. 


Слава Україні! Героям слава!
Захід відбувся за сприянням партнерів: ГО Національна рада жінок України, ГО «Федерація жінок за мир у всьому світі»; інформаційний  спонсор: Всеукраїнська газета «Справи сімейні».

Ірина СОКОЛОВА