Домашні сімейні читання є запорукою мирного співжиття
Днями відбувся цікавий та пізнавальний ігровий пресклуб з нагоди Міжнародного дня миру та Всесвітнього дня бібліотек, що має символічну і водночас цілком реалістичну назву «Домашні сімейні читання є запорукою мирного співжиття!»
Що відбувалося під час пресклубу?
Учасники гуртків «Точка зору», «Школа успіху» ЦДЮТ №5 м. Харкова та інші наші юні співвітчизники з різних куточків України змогли відчути радість в процесі спілкування з цікавими творчими особистостями, гостями ефіру, які у своїх літературних сюжетах активно розвивають та поширюють ідеї добра, гуманізму, загальнолюдських цінностей в українській сучасній літературі в ці нелегкі часи нашої новітньої історії країни.
У форматі дружніх творчих зустрічей для цікавого й пізнавального дозвілля дітей та батьків в рамках ІІ Міжнародного фестивалю «Щастя у творчості» запрошено цікавих гостей ефіру.
Ми в ефірі спілкуємося з молодою талановитою дитячою письменницею з м. Суми. Це Юлія Забіяка (псевдонім Юлія Еней). Вона має бібліотечну освіту (закінчила СФКМіК ім. Д. С. Бортнянського, де відвідувала літературну студію «Криниця»). Є учасницею літературної студії «Зажинок». Нещодавно вступила до Спілки християнських письменників України. Друкується у колективних збірках, журналах та газетах. Пише віршики і прозу переважно для дітей.
(Для вмотивованих дітей та батьків до читання сучасних казок у рубриці популяризації читання ІІ Міжнародного фестивалю «Щастя у творчості» також можна послухати відеочитання сучасної казки Юлії Еней «Спуня і лісоруби»).
Для наших учасників сімейних читань ми обрали одну дуже повчальну казку авторки Юлії Еней. Це казкова історія про чесного їжачка, який спокійно й швидко повернув знайдений на природі чужий гаманець із чималою сумою грошей. Хоча зробив він це й не одразу, і тут не обійшлося без мудрого втручання його мами у проблемну ситуацію ще на початку цієї історії. Ось чому ми практикуємо залучати і дітей, і батьків до таких пресклубів, аби в діалозі поколінь діти і дорослі знаходили мудрий вихід із цікавих ситуацій.
Особливо було приємно цього разу послухати історію про чесного їжачка у виконанні авторки сюжету. Із задоволенням пані Юлія не без гумору прокоментувала і поведінку їжачка. А чому саме так він зробив та почувався впевненим і щасливим? Дізнаємося з перших вуст від авторки твору в перегляді відео.
Наступна гостя ефіру, Світлана Анохіна з м. Харкова, вчитель, психолог, музикант, авторка книги «Вузлики на пам’ять», авторка слів та музики «Пісні про маму». Ми дізналися від пані Світлани про її власне авторське розуміння такого явища, як щастя у творчості з огляду на багатогранність її талантів та їхнього втілення у життя. Для сучасної молоді, яка здобуває позашкільну освіту, бере участь в таких заходах, це є класною можливістю тренувати свої навички спілкування, не боятися висловлювати власну думку. Але усе починається із культури спілкування, вміння уважно слухати співрозмовника, саме це надихає до діалогу. Бо культура спілкування наших дітей дійсно приємно вражає нас, дорослих співвітчизників.
Також чимало цікавого ми дізналися про наших інших юних, молодих і дорослих учасників пресклубу, а ще й почули цікаве від них самих. У рубриці популяризації домашнього сімейного читання відбувся вдалий дебют пані Олени Євтушенко та її 5-річного Назарчика з м. Суми, в якості призу цій родині надіслано цікаву книгу-атлас сучасного видавництва «Жорж». Почули ми також про їхні враження від поповнення родини новою цікавою книжкою.
Серед різних гостей ефіру до нашого пресклубу приєдналася і Дитяча бібліотека – філія №3 ім. О. П. Столбіна (м. Суми) разом із учасниками Funny Club («Веселий клуб»). Діти разом з викладачкою англійської мови, працівницею бібліотеки пані Оленою Євтушенко змогли долучитися до цікавих обговорень разом із харківськими учасниками позашкільної освіти на теми улюблених книжок, і не тільки. Відверто кажучи, приємно мати справу із творчими людьми за покликанням. Скажімо, пані Олена Євтушенко не лише на роботі в бібліотеці, а й у сімейному колі вдало популяризує процес читання. Також її учасники Funny Club змогли попрактикуватися у медіасередовищі разом із гуртківцями ЦДЮТ №5 м. Харкова, бо такі ефіри, і в ігровій формі, і цілком реально розвивають основи критичного мислення, сприяють тому, аби вдало і творчо втілювати у життя ідею національно-патріотичного виховання молоді в процесі поширення якісного україномовного літературного контенту.
Наші учасники також мали можливість задати свої запитання гостям ефіру.
На завершення пресклубу запрошено до слова психолога, лідера ГО «Психокультура», засновника першого в Україні та світі Міжнародного фестивалю «Щастя у творчості» Андрія Івановича Халіна. Він поділився власними враженнями і спогадами дитинства про життя із книжкою, читання, і не тільки. А ще зробив короткий анонс фестивалю 2023 року, який уже вдруге заплановано провести серед українських співвітчизників. Кілька слів про цей насправді унікальний та соціально важливий проєкт, насамкінець, пролунало і від автора ідеї фестивалю, члена НСЖУ Леоніда Гапєєва. За наявних часових та суто технічних можливостей (інтернет, комп’ютер, звук) запрошуємо наших дітей, батьків, вчителів до цікавих переглядів інших сюжетів. Адже цей 55-хвилиний ефір, де ми зробили музично-рухливі перерви заради підтримки здоров’я дітей та дорослих, є лише частиною того, що відбувається у сучасному і креативному творчому середовищі. І тепер ми вкотре переконуємося у тому, що незважаючи на дуже нелегкі реалії воєнного життя, наша сила духу – в естафеті творчості!