НА КАВУ З ЛЮДМИЛОЮ ЧЕЧЕЛЬ
Саме так назвала свій новий проект відома українська журналістка Людмила Чечель. Вона презентувала його у День ангела Людмил – 29 вересня у Товаристві «Знання» України. Й відповідно перша зустріч мала назву - «Аби зібрати всіх Людмил».
Ця ідея визрівала давно. Кілька років Людмила Чечель вела однойменну рубрику у всеукраїнському тижневику «Культура і життя». Журналістка писала інтерв’ю з відомими й шанованими українцями: письменниками, художниками, акторами, співаками. Цього разу героїнями стали одинадцять Людмил, які своїми скромними діяннями вносять вклад у розбудову України. Романтична й затишна зала наповнена ароматом кави і квітів.
За столиками – гості й героїні свята. Кожна історія - неймовірна і загадкова. – Вона народилася 28 липня – у День Святого Володимира. Її чоловіка звати Володимир. А у день свого ангела день народження святкує її донечка Оля, - так романтично представляє першу героїню Людмила Чечель. Мова йде про співачку Людмилу Турчак. Вони такі нероздільні сестрички-співачки Галина і Людмила Турчак. У їхньому виконанні звучить пісня «Філіжанка». У кімнаті затишно й ошатно від колекції хусток. Цю героїню легко представляти. Її візитна картка – хустка. Хустка, яка передавалася з роду в рід, як реліквія, як пам’ять роду. У неї найбільша колекція хусток – понад триста.
Своє захоплення колекціонера громадська діячка Людмила Грабовенко пояснює просто: «Мамина хустка мене зігріває й допомагає упродовж життя. Маю надію створити «Музей хустки», який би став центром родинних зустрічей, місцем виховання у молоді родинних цінностей». Гостей проекту прийшла привітати Тетяна Коцеба, Голова Правління «Федерації жінок за мир у всьому світі». Кожній іменинниці вона подарувала троянди й найкращі побажання миру, злагоди й любові. А Людмила Чечель продовжувала представляти гостей. «Фахівці визнали її роботи ексклюзивними, а відомості про її творче надбання розмістили в Енциклопедії сучасної України. З авторкою доля звела мене у Меморіальному музеї Тараса Шевченка «Хата на Пріорці». Там демонструвалася виставка Людмили Кобичевої «Українське житло: від Шевченкової хати до сучасного інтер’єру», – розповідає керівниця проекту. Сьогодні роботи Людмили Кобичевої знайшли шанувальників у 16 країнах світу: Голландії, Франції, Німеччині, Італії, США, Канаді, Індії… Поціновувачів свого мистецтва пані Людмила дивувала на 30 виставках. На її рахунку створено близько п’ятсот колажів. Серед них об’ємні колажі зі шкіри, напівкоштовного каміння. Порадувала художниця й гостей проекту – вона принесла кілька своїх робіт. Сама ж пані Людмила Кобичева розповіла, що колись у її класі було 11 Людмил з 15 дівчат! Тому й називали одна одну за прізвищами. Розповіла пані Людмила й історію, чому саме її нарекли іменем Людмила. Батько Людмили пройшов всю Другу світову війну: від командира танку до комбата. Мріяв, якщо виживе, обов’язково буде донечка і назве її – Людмила. Бо саме тоді визволяли Прагу і надихнула на це покровителька Праги – свята Людмила.
Як би дивно не звучало, чергова героїня Людмила Кущ мріє віднайти справжню себе. Принаймні вона вже займається улюбленою справою – викладає англійську мову для малечі й безмежно любить Київ. На відміну від інших героїнь у Людмили Шкоди найголовніша професія – Мама. Вона вимолювала її у Всевишнього. У 39 років народила синочка – Богдана. Сьогодні йому 13. Він лауреат 50 міжнародних та всеукраїнських пісенних конкурсів, стипендіат київського міського голови та благодійного фонду «Україна». Сьогодні Богдан Шкода радує маму. Ощасливив юний співак і гостей проекту – виконав дві пісні. Людмила Нелень порадувала присутніх вишитими роботами з бісеру.
Міла Кирилюк, київська поетеса-пісенниця, пісні якої виконують Катерина Бужинська, Наталія Шелепницька, Алла Кудлай, прочитала свої вірші. Людмила Гривачевська читала вірші улюблених поетів: Олени Матушек та брата поета і журналіста Олександра Гришина.
Людмила Гривачевська мріє побачити Україну заможною і щасливою, мріє відкрити для себе нові красиві, визначні місця в Україні й світі. Людмила Бацай, заступник генерального директора зі зв’язків з громадськістю Національної бібліотеки України для дітей, мріє про… величезну колекцію вражень. Ім’ям Людмила її нарекла молодша сестричка. Вона ще не зовсім уміла говорити, але, коли батьки назвали ім’я Людмила, Оленка радо заусміхалася й кивала головою. Батьки вирішили переконатися й назвали інше ім’я. Дівчинка ніяк не відреагувала, а ось на ім’я Людмила схвально кивала головою. Людмила Бацай серед багатьох захоплень, любить читати книги, вишивати й організовувати свята. А ще – пише вірші, обожнює песика Ронні, полюбляє подорожувати.
Завітала на проект «На каву з Людмилою Чечель» і народна артистка України, піаністка Людмила Марцевич. Вона подарувала присутнім кілька творів у своєму виконанні. Людмила Чечель презентувала ще й листівки мудрості з ароматом кави. Листівки можна було придбати з благочинною метою. Виручені кошти будуть передані в Будинок сімейного типу, яким опікується Товариство «Знання» України. Від Київської організації Товариства «Знання» України Людмил привітав Василь Неволов, заслужений діяч мистецтв України. Благодійниця й громадська діячка Світлана Винограденко привітала присутніх й передала призи для іменинниць: чай, мед, квіти. З Житомира завітала на свято журналістка, співачка, композиторка, лауреатка Всеукраїнських та Всесвітніх фестивалів Наталія Міжигурська. Вона подарувала гостям дві пісні – українською та польською мовами. Ароматна кава, музика, пісні й найбільша розкіш – спілкування переважали в проекті «На каву з Людмилою Чечель». Цікаве запровадження мусить мати продовження.