Пісня лікує: 25-й марафон музикотерапії у Головному військовому клінічному госпіталі
«Пісня лікує душу, а душа лікує тіло», - народна артистка України Алла Кудлай.
Національний військово-медичний клінічний центр «Головний військовий клінічний госпіталь» — найстаріший медичний заклад країни, фортеця «Спасіння», який простягнувся зеленим парком на 12 гектарах пагорбів старого Печерська, цього року відзначив 264-ту річницю!
Цей острівець сподівань, боротьби, де скальпелем виборюється «нове свідоцтво» на життя, має свій особливий ритм, тут дихається, думається, живеться інакше. Це одне з тих місць, де зустрічаються і об’єднуються в своїх душевних поривах однодумці. Хто потрапляє сюди в «рожевих» окулярах, втрачає їх назавжди. Вся правда нашого життя і сьогодення країни тут знаходиться на поверхні. Життя прекрасне, і на казковій мапі шпиталю довірливі синички беруть крихти просто з руки, впродовж доріжок то тут то там стрибають руді красуні білочки, квітують магією барв троянди… І тут, на цих доріжках, біля альтанок, у самих відділеннях зустрічаєш Хлопців — наших Захисників, які пройшли пекло війни, і в своєму глибокому сумі щасливі, що вижили, але вижили не всі. Тут обов’язково зупинишся, щоб привітатися, як у гарному українському селі, зупинишся, щоб подякувати за тепле літо, чисте небо, за каву ранкову і ніч світанкову… і вони у відповідь ніяковіючи усміхаються. І обов’язково почуєте: «Це моя робота. А хто крім нас», — це вже як відповідь на ваш «пароль» — позивний серця.
Цього року госпіталь провів 25-й пісенний марафон «Пісня лікує».
І вже п’ятий марафон, який у буквальному розумінні тут називають — музикотерапією! Традиційно приурочений до Дня медичного працівника, він ніби цілющим бальзамом торкався сердець наших Героїв і вклонявся мелодіями людям в білих халатах, які повертають до життя наших Хлопців. Символічно і по особливому хвилююче, що цей марафон музикотерапії словом пам’яті, уклінною народною піснею «Дикі гуси» в цьому році відкрила одна з кращих медичних сестер госпіталю Алла Павлюкова — дипломант вокального конкурсу «Нове обличчя». А потім підняв паруси цього пісенного фрегату «Молитвою за Україну» метр кінематографу, неперевершений майстер художнього слова народний артист України
Володимир Талашко.
П’ять годин кращі голоси України окрилювали ліричну українську пісню! І посилали хвилі оплесків нашим мужнім Захисникам та лікарям, які стоять на передовій, виборюючи життя. «Військовий лікар — це боєць спецназу. В своїм бою зі скальпелем у руках не має права схибити ні разу. Ціна помилки, втрачене життя…».
25 народних та заслужених артистів України прийняли участь у благодійному пісенному марафоні «Пісня лікує». Це дійство в Зеленому театрі Головного військового клінічного госпіталю тривало понад 5 годин. Відбувся з ініціативи, за підтримки та участі командира Центру генерал-майора медичної служби Казмірчука Анатолія Петровича. Як і всі 25 років! Закривав марафон музикотерапії в Зеленому театрі військового шпиталю геніальний, Богом подарований Україні квартет «Гетьман»! Це справжня діамантова огранка вишуканого свята! Народні артисти України Петро Заєць, Геннадій Касьяненко, Андрій Кондратюк, Петро Максимович, Олександр Тонконог (баян). На неймовірно високій ноті цілющого багатоголосся, окрилені рідною мелодією і піснею ми ще і ще раз під чистим небом батьківщини утвердилися в тому, що ми були, є і завжди будемо великим народом України! Організатор проекту заслужений діяч мистецтв України полковник Олександр Зажирій, режисер заходу заслужений працівник соціальної сфери полковник Геннадій Перов. Сценарист та незмінна ведуча — Посол миру, завідувачка клубом госпіталю Ольга Добровольська. Звукорежисер Віктор Білошапка. Разом — ми сила.
1) Заслужена артистка України Олена Лукашова, жінка-весна з голосом срібних джерел країни.
2) Народна артистка України Надія Крутова-Шестак. «Мелодія серця, мов Янгола знак: в ній Віра й Любов, від Надії Шестак!»
3) Народна артистка України Алла Кудлай.
«Всі роси ранкові й пісні колискові,
Вітри, що гойдають замріяний гай,
З цих ноток чарівних, цілющих мелодій,
Пісенний вінок — Алли Кудлай!»
4) Народний артист України Анатолій Говорадло.
«Ми — співоча, працелюбна нація і ми переможемо! Але краще життя саме не настане. Вчіться, думайте, аналізуйте. Чи буде Україна високодуховною цивілізованою державою,
залежить від кожного з нас».
5) Заслужений артист України Олег Шак і чарівна Тетяна Даканіна. Авторська змістовна пісня просто напувала присутніх мікстурою романтики та любові.
6) Народні артисти України Віталій та Світлана Білоножки. Ця мелодія «Двох сердець-2019» стартувала і розлилася в обіймах родинної любові зеленою галявиною військового шпиталю.
7) Напівфіналіст «Голосу країни», золотий дипломант вокального конкурсу ім. Квітки Цісик Данило Карачевський. Юний український Паваротті, родом з Донецька, подарував безсмертні хіти: О sole mio — Паваротті , Still loving you Scorpions.
8) Віртуоз-гітарист Сергій Шматок. У заплічнику цього добродушного, усміхненого, геніального музиканта, великого оптиміста 130 виїзних концертів на Сході країни — на передовій!
9) Від дідів-прадідів перлина Криму заслужена артистка Криму, заслужена артистка України Лєнара Османова.
10) Заслужений артист України Олексій Шпортько, заслужена артистка України Анастасія Шпортько. 25 років назад дружні стосунки зав’язалися у нас з цією співочою, красивою родиною! Народний артист України Віктор Шпортько завжди один з перших відкривав марафон пісні в Зеленому театрі госпіталю.
11) Переможець Всеукраїнського фестивалю ім. Назарія Яремчука, володар Гран-прі UKREIN Fest в Барселоні, співзасновник та член журі Міжнародного конкурсу ім. Квітки Цісик, композитор, поет, автор, виконавець Вадим Завада.
12) Народний артист України, волонтер Анатолій Гнатюк.
«Сеанс від пана Гнатюка є феєричним й смерековим, З цілющих трав, часом казковий. Енергія, що б’є фонтаном, живицею лікує рани».
13) Поетеса, композитор, професійна скрипачка, автор, виконавець, заслужена артистка України Лілія Остапенко
(Лілея)
14) «Гетьман».