Всупереч складного періоду в столиці, як і по всій території України, життя наповнене плідними творчими заходами. Відкриваються художні виставки, презентації, круглі столи, відбуваються зустрічі з цікавими авторами на культурно-мистецькій ниві. Так нещодавно відбулося чергове засідання Правління Київської організації Національної спілки художників України. Провідна художня галерея Києва «Митець» радо зустріла делегатів та гостей заходу. Голова КОНСХУ Микола Кутняхов оголосив порядок денний, в якому була оприлюднена низка важливих питань.
Присутні заслухали звіт Секретаріату про виконання рішення Ради Спілки стосовно укладення «Угоди по управлінню майном». Був затверджений список делегатів на черговий з’їзд НСХУ, який заплановано на вересень поточного року.
Жваву дискусію викликало повідомлення Михайла Поживанова від Комісії з дослідження діяльності пана Івана Магея в структурі НСХУ. Низка зауважень прозвучала для поліпшення діяльності ревізійної комісії КОНСХУ. Були пропозиції створити нову комісію для перевірки діяльності чинної комісії… Це схоже на підбурювання не на користь нашої організації. Незрозуміло, в якій іпостасі й кого перевіряти.
Члени Ревізійної комісії обрані були відкритим голосуванням і працюють в рамках Статуту Спілки, це наші колеги, відомі митці, поважні люди з багаторічним стажем членства у Спілці. Бажано робити конкретні зауваження та вносити пропозиції для їхнього вирішення, а не створювати колапс у такий складний період нашого загального життя. Винні в створеній проблемній ситуації, на мій погляд, повинні просити вибачення й шукати шляхи для позитивного вирішення питання.
Були й приємні моменти, які об’єднують нашу творчу спільноту та додають творчої енергії для подальшої праці. До 55-ї річниці з дня створення КОНСХУ були вручені нагороди, Подяки, медалі, Почесні грамоти.
Відбулася презентація ювілейного альбому до 55-ї річниці КОНСХУ (дякуємо за колосальну роботу заступнику голови КОНСХУ з творчих питань Віктору Барибі). Дизайн альбому вражає красою, фаховим оздобленням кожної сторінки – творча робота заслуженого художника України Андрія Будника...
Видання унікальне за своєю концепцією. У широкоформатному обсязі презентовано ретроспективний розвиток київського образотворчого мистецтва зазначеного періоду. Видання вміщує аналітичні та інформаційні статті, художні твори, унікальні світлини з життя художників та мистецтвознавців КОНСХУ, які допомагають найглибше розкрити культурно-мистецький розвиток столиці України.
Діяльність організації складається із самостійних секцій, які представляють різні види образотворчого мистецтва: живописна, скульптурна, монументально-декоративна, плакат і графічний дизайн, декоративно-прикладна, художники театру, кіно та телебачення; художнього проєктування та оформлення, критики та мистецтвознавства, секція графіків об’єднання молодих художників та мистецтвознавців. Таким чином структурна діяльність організації сприяла побудові концепції альбому.
У вступному привітанні голова НСХУ Костянтин Чернявський зазначив, що «представники КОНСХУ працюють в надзвичайних умовах, але не припиняють дивувати й творити». Представлені автори та їхні роботи свідчать про унікальні творчі дари митців, розмай творчих образів, глибоку філософську забарвленість творів та самобутність авторських новацій.
Важливо зберігати єдність, як складно не було б. А нас 1459 активних творчих представників столиці України. Незважаючи на складні умови в період війни, митці мужньо працюють без світла та опалення, постійні стресові ситуації від нальотів ракет та депресія. Але «творчість має силу відродити дух на боротьбу та віру в себе. Сприяти об’єднанню суспільства», зазначив голова КОНСХУ Микола Кутняхов.

Від КОНСХУ діє Арт-локація «Мистецька світлиця», яка розміщена в центральному фойє Київської міської лікарні №8. Запрошуємо художників до участі у виставках та творчих проєктах. Поранені бійці ЗСУ, які знаходяться на реабілітації в цьому закладі, дякують за підтримку морального духу та створення позитивного настрою. Дійсно, справедливо проголосив філософ та лікар Гіппократ: «Не можна лікувати тіло, не лікуючи душу»...
Натхнення всім, миру та взаємної поваги. Ми одна творча спільнота й працюємо на формування культурно-мистецького іміджу України.
