Skip to main content
Чарівний уманський дендропарк «Софіївка»

Чарівний уманський дендропарк «Софіївка»

В старовинних фонтанах, античних колонах, порослих мохом кам’яних скульптурах живе образ міфічного, таємничого, вічного. Запрошуємо у мандрівку дивовижним садом екзотичних рослин і античних статуй, дзвінких струмків і водоспадів, романтичних алей і фонтанів.

Парк «Софіївка» створювався як весільний подарунок відомого магната Станіслава Потоцького своїй нареченій – тій самій Софії. (Кажуть, будівництво парку коштувало графу астрономічної суми в 15 млн злотих.) Було це наприкінці XVIII століття.

Сьогодні тут росте понад 3000 видів дерев і кущів. Є свої озера, водоспади, джерела і фонтани. Парк «Софіївка» неможливо описати кількома реченнями. Це ціла жива країна. Тут розкинувся широкий Англійський парк, поряд з партерним амфітеатром і оранжереєю. Тут є свої Єлисейські поля, численні острівки на ставках з мостами, алеї, колони і статуї… Загалом дендропарк займає площу близько 170 гектарів. 

sofiivka 2

Неповторна «Софіївка» з висоти пташиного польоту

sofiivka
sofiivka

 

sofiivka

 

sofiivka

Чарівний парк

sofiivka

 

sofiivka

 

sofiivka

Штучні басейни, ставки, водоспади та навіть підземна річка наповнили своїми водами раніше вкриту ярами землю

sofiivka

 

sofiivka

 

sofiivka
sofiivka

Інформація для тих, хто зібрався в подорож:

Місце знаходження:
Черкаська область, місто Умань, вул. Київська, 12-а

GPS:
48.7612698° 30.2352599°

Контакти:
Сайт: sofiyivka.org.ua
Телефон: +38 04744 363 19.

Поради бувалого мандрівника:
Дістатись до «Софіївки» нескладно: з київських вокзалів регулярно відправляються маршрутки у цьому напрямі. Сезон у дендропарку екскурсій триває із травня по жовтень, тож поспішайте!

 

Матеріа взято з сайту Всвіті