Skip to main content
Екологічний проект «Молоде покоління за чисте довкілля!»

Екологічний проект «Молоде покоління за чисте довкілля!»

Кожного свідомого українця хвилює, насамперед, питання здоров’я своїх діточок, близьких та рідних, якість продуктів харчування та води, добробут. Але, на жаль, не часто ми замислюємося про чи не найголовніше у житті кожного з нас, про те, який стан навколишнього середовища, в якій сфері буття ми перебуваємо та виховуємо майбутні покоління?

Українська природа! Всього два слова, а за ними справжні скарби: вишневі сади, над цвітом гудуть веселим роєм бджоли та хрущі, веселі білі хати, що замріяно виблискують склом, а ген далі, левада, що манить своєю прохолодою, і срібне дзеркало ставу.

Прекрасний… сон, що болем розпачу ранить серце. А реальність? Вона у винищених, знівечених, засмічених лісах, вона в замулених, брудних ставках, вона в отруєній атмосфері землі, що віками давала людині силу і здоров’я, а зараз отруює її нітратами. 

Винищується природа України, і разом із тим, українська душа, а про що ж тим часом думає пересічний українець?

Які питання сьогодні хвилюють його, які питання найактуальніші серед українського народу? Політичні, соціальні, економічні, мистецькі… Насправді ні.

Кожного свідомого українця хвилює, насамперед, питання здоров’я своїх діточок, близьких та рідних, якість продуктів харчування та води, добробут. Але, на жаль, не часто ми замислюємося про чи не найголовніше у житті кожного з нас, про те, який стан навколишнього середовища, в якій сфері буття ми перебуваємо та виховуємо майбутні покоління? Щоденно ми поспішаємо жити, забуваючи, тим самим, про якість життя та власне здоров’я. 

Абсурд, але такі важливі екологічні питання з кожним роком відсувалися все далі, а екологічні рухи втрачали свій престиж та популярність. Серйозних екологічних проблем назбиралося чимало:

наслідки аварії на ЧАЕС;

катастрофічний стан атмосфери;

надмірне забруднення повітря в промислових районах; забруднення акваторії Чорного та Азовського морів;

забруднення поверхневих вод України; підйом рівня ґрунтових вод у містах та на зрошуваних землях;

забруднення природних ландшафтів Донбасу, Придніпров’я, Криворіжжя та Прикарпаття, які за останні десятиліття були перетворені у промислові комплекси з шкідливими для здоров’я людини відходами виробництва;

зникнення окремих видів рослин і тварин.

Все це дається взнаки, як результат — погіршення здоров’я нації та демографічної ситуації. Ці проблеми неможливо більше залишати поза увагою.



Гармонізація взаємовідносин суспільства і природи може настати лише в результаті трансформації екологічної свідомості й діяльності, а саме: підвищення екологічної освіти молоді, нового підростаючого покоління, шляхом формування екологічної культури.

Тому створюючи екологічний проект «Молоде покоління за чисте довкілля!», педагоги Будинку дитячої творчості Шевченківського району м. Києва поставили мету переконати вихованців та батьківську громаду, які є частиною суспільства, у необхідності підвищення рівня обізнаності у сфері екології, нового екологічного мислення, формування екологічно свідомого громадянина, практичної дії на захист довкілля.

Тож головними завданнями Проекту були: набуття вихованцями досвіду громадської роботи та за­охочення їх до реальної участі у захисті природи; створення та впровадження в процес позашкільної освіти принципів збалансованості економічних, екологічних і соціальних інтересів; виховання відповідного рівня екологічної культури; здійснення практичних природо­охоронних заходів; просвітницької діяльності серед вихованців Будинку дитячої творчості та їх батьків; попередження екологічних правопорушень.



Реалізовувались вищевказані завдання через організацію цікавої екологічної роботи з дітьми та підлітками, їхню участь у культурно-масових, природоохоронних, навчально-просвітницьких заходах та за допомогою таких форм роботи: урочисте відкриття Проекту концертною програмою та театральною виставою «А Баба Яга — проти!»; виставкою виробів із вторинної сировини «Повернемо Землі веселкові кольори!»; челенджем «Екобумеранг»; спільним малюнком гуртківців БДТ на паркані у міському зоопарку на тему: «Рослини, занесені до Червоної книги»; майстер-класами з виготовлення виробів із вторинної сировини «Роби як ми, зроби краще!»; літературно-музичною композицією «Врятуємо наше майбуття!»; облаштуванням інформаційних стендів; вікториною «Вода — основа життя!»; виховною годиною «Молодому поколінню про довкілля»; конкурсом малюнків «Незвичайне в звичайному»; акцією «Kyiv — green oasis»; збором макулатури «Макулатурінг»; висадження клумби «Країна фей» на подвір'ї БДТ.

Маємо надію, що протягом реалізації Проекту педагоги Будинку дитячої творчості достукались до сердець молодого покоління. І наші благі починання дадуть свої плоди у формуванні вдалої системи виховання, активної громадянської позиції та відповідальності перед природою, розуміння її цінності і збереження. 

Діти, молодь та батьківська громада, які залучалися до участі у Проекті замисляться над екологічними проблемами, будуть по­ліпшувати екологічну ситуацію рідного краю та ставатимуть справжніми патріотами своєї Батьківщини.