До Дня захисту дітей відбувся захід в Копилівському Центрі соціально-психологічної реабілітації
До Дня захисту дітей відбувся захід в Копилівському Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей Макарівського району Київської області (директор Ігор Олександрович Філіппов) за ініціативи депутата Макарівської районної ради (голови постійної комісії з благодійництва) отця Філарета Благочинного Бишівського благочиння. Людмила Миколаївна Салюта, співорганізатор акції, приїхала разом зі старостою церкви «Різдва Пресвятої Богородиці» с. Ясногородки Катериною Степанівною Войтенко.
У чільному складі делегації — кияни, видатна українка Людмила Іванівна Грабовенко, заступник Генерального директора Видавничого дому «Справи сімейні». Незмінно присутня директор Київського центру сім’ї «Родинний дім» Галина Михайлівна Козлова.
Благодійники привезли до дитячого Центру безліч різних подарунків під благословенням святого отця, який по-батьківськи звернувся до присутніх в залі. Отець Філарет, не вперше зустрічаючись з дітьми, яким щиросердно проповідує віру, надію та любов, після змістовної, душпастирської бесіди пригадав, як на Різдвяні свята колядували з отцем Романом, роздаючи солодощі. Передавши присутнім привітання від очолюваної ним пастви та депутатів Макарівської районної ради, отець Філарет зауважив, що на Троїцький тиждень, перед Петровим постом, організовує разом із членами його пастви шашлики для дітей, а також в черговий раз буде проведено екскурсію до Київського дельфінарію, що, звісно, дуже обрадувало малечу та підлітків.
До присутніх звернулася самобутній митець, патріотка рідного краю, співачка, яку Бог обдарував великим талантом нести людям радість зустрічі з народною піснею Л. М. Салюта-Ященко. Красива і статна, в дивовижному костюмі, вона зачарувала всіх своєю неперевершеною українською красою. Було враження, що немов сама ненька Україна завітала сюди в гості. І задушевне слово, і пісня полилися з джерел її осяйної душі до дитячих сердець.
Гості привезли подарунки для дітей, особливо ж приємно здивувалися діти, в яких був День народження. Грицановій Валечці, в день її 6-річчя, подарували великого білого ведмедика, якого вона, міцно обійнявши, пригорнула до грудей. Отримали подарунки: Андрій Вишнівський, Максим Приходько, Кондратюк Катя, які під гучні вітальні оплески поверталися на свої місця. Берегиня-красуня Людмила Салюта-Ященко, підійшовши до дитячого гурту, запропонувала разом виконати пісню про День народження. І от зал наповнився хором радісних дитячих голосів, між яких яскравою свічею пломенів голос народної співачки. На всіх дітей очікували пакети та ящики з солодощами та іграшками.
З настановами, материнським словом до присутніх звернулася сріблочола староста церкви К. С. Войтенко: «Дорогі наші янголята! Ваше майбутнє у ваших руках, любіть і шануйте Бога, своїх рідних. Вихователів та вчителів, усіх тих, хто хоче, щоб ви були щасливими. Гарно навчайтесь, будьте терплячими і слухняними, мудрішайте з роками, будьте добрими і благочестивими… Хай береже вас Господь на многії літа!
Діти порадували делегацію своїм вмінням та гостинністю: Маша Сисоліна демонструвала гімнастичні вправи, а Юля Ніколаєнко, яка дуже гарно малює, передала живописне зображення птаха на виставку дитячого малюнку до Японії.
Утішалися вихователі, зокрема, Піруцька Галина Трифонівна, яка працює в Центрі близько 10 років. Діти (сироти та з неблагополучних родин) тут перебувають до 9 місяців на реабілітації, частина з них повертається до рідного дому, якщо в родині стабілізується психологічна атмосфера. Деякі переходять в будинки сімейного типу або в інтернати. Всі вони навчаються в Копилівській школі. Як в навчальному закладі, так і в Центрі реабілітації з ними проводиться відповідна робота психологів та вихователів. У реабілітаційному Центрі є всі умови для духовної стабілізації дітей. У селі багато цікавих історичних скарбниць. Зокрема, ми пишаємося, зауважила вихователь, що саме тут досить часто перебував з родиною на відпочинку П. І. Чайковський, деякі музичні твори написано видатним композитором саме в нашому селі. А проживав він в помісті пана Фонмека, яке знаходиться поряд зі школою в парку. Господарі Центру запрошували членів делегації приїздити на більш тривалий час перебування, щоб більш глибше ознайомитись і з життям Центру, і з історичними перлинами краю.