Перейти до основного вмісту
Як зберегти спрацьовані руки

Як зберегти спрацьовані руки

Ми не задумуємося, як експлуатуємо свої руки. А їх треба берегти і доглядати. Тільки з віком розумієш, що вони потребують піклування. Ось нехитрі правила догляду (особливо під час роботи на городі), і ваші руки нікому не розкажуть про свою долю і хазяйку.

1. Працюйте в рукавичках.
2. Якщо не можете працювати в рукавичках, то нанесіть багато крема на основі силікону. Це не суперзахист, але збереже від пересихання.
3. Щоб захистити подушечки пальців, наклейте на них пластир — вказівний та великий пальці.
4. Нігті не відрощувати більше 1—2 мм, тоді не ламаються. Ламаються вони не від недостатку кальцію, а мало цинку, А є він в яловичині, морепродуктах і яйцях. Дефіцит заліза дає ломкість.
5. Нанесіть лікувальний лак в кілька шарів, це захистить нігтьову пластину від ушкоджень і бруду.
6. Захистити нігті під час роботи на землі можна за допомогою сухого мила. Поскребіть його, мило заб’ється під нігті, і туди не потрапить бруд. Після закінчення робіт під час миття рук потріть нігті мочалкою або щіточкою, і бруд змиється разом з милом.
7. Суху шкіру ввечері обробіть засобами з фруктовими кислотами. Вони видаляють мертві клітини, роблять шкіру м’якою і шовковистою. А потім нанесіть крем.
8. Вдень нанесіть на руки зволожуючий крем. Крем повинен бути під рукою скрізь: на роботі, на раковині, в сумці.
9. Якщо шкіра рук потемніла, добавте в ванночку краплю нашатирного спирту. Посвітлішає. Можна змішати 1 ст. ложку томатного соку і 2 краплі перекису водню.
10. Нігті будуть твердішими, якщо включити в раціон харчовий желатин.

Гімнастика для натруджених рук
• Щоб зняти напругу, потрясіть руками, а потім покрутіть кистями рук за годинниковою стрілкою і проти.
• Поставте лікті на стіл, згинате та розгинайте кисті рук.
• Лікті поставте на стіл, зіжміть руки в кулаки і різко розіжміть, сильно відстобурчіть великий палець від інших, які зімкнуті разом.
• Покладіть руки на стіл, повільно зжимайте і розжимайте кулаки.
• Випряміть долоні і по черзі згинайте пальці з мізинця, а потім розгинайте в ішому порядку.