Skip to main content
Догляд за волоссям взимку

Догляд за волоссям взимку

Щоб підтримати роботу організму, нам   потрібні вітаміни і мікроелементи. Потрібні   кожному органу нашого       тіла. Також   потрібні вітамини і волоссю. Якщо їх   недостатньо, воно стає ламким, тьмяним і   випадає. Або це   призводить до облисіння   (у чоловіків). Поживні речовини необхідні   як   волоссю, так і шкірі голови. Необхідно   підживлювати внутрішньо і зовні. Взимку ця проблема особливо актуальна, так як волосся знаходиться під   шапкою, і шкіра голови не дихає. Воно одним із перших реагує на зміни організму. Спостерігаючи за станом   волосся, можна сказати, чого саме зараз не вистачає організму. Уважно слідкуйте за своїм раціоном, за   вітамінами, які вживаєте, і волосся стане гарним і здоровим.

 ПАМ’ЯТАЙТЕ
 Багато вітамінів нестійкі і руйнуються навіть при зіткненні продуктів з металом. Наприклад, вітамін С   руйнується вже через 5—10 хвилин після того, як ми помиємо і поріжемо свіжі овочі, а в помідорах і перці   його стає менше на 10%, в огірках — на 50%.

Вітаміни:
Вітамін Н (біотин). Його нестаток сприяє випадінню волосся.

Вітамін А (ретинол і бета-каротин). Найважливіший вітамін для волосся. Але його надмірне вживання може призвести до їхнього випадіння. Слідкуйте, щоб в організмі був в нормі вміст вітаміну А. Він є в продуктах тваринного походження: печінці, вершковому маслі, сирі, яйцях. На вітамін А багаті овочі і фрукти: морква, чорна смородина, кавун, шпинат, перець, кріп, петрушка, капуста, абрикоси, шипшина. Вітамін А укріплює коріння, покращує ріст волосся, попереджує випадіння і є жиророзчинним вітаміном, його легко можна «накопичувати про запас». Тому, якщо включити в осінній раціон такі джерела вітаміну і провітамину А, як шпинат, броколі, моркву і болгарський перець, запасу вистачить на першу половину зими. Ще один корисний сезонний овоч для краси волосся і попередження їх випадіння — гарбуз. Крім провітаміну А — бета-каротину, в ньому є віітаміни В, Е і С, залізо, мідь, кобальт, цинк та інші мікроелементи.

Вітаміни группи В. Шукайте їх, в першу чергу, в капусті всіх видів і картоплі (краще запікати її в «мундирі»). Знаходяться у висівках, горіхах, яйцях, сої, моркві, горошку і квасолі. Вони сприяють збільшенню густоти, покращують текстуру і впливають на ріст та здоров’я волосся. Дефіцит вітамінів В1 (тіамін), В12 (цианокобаламін) і РР (ніацин) приводить до того, що волосся має вигляд безживних і ріст уповільнюється. Бо вітамін В12 необхідний для нормального забезпечення організму киснем, у тому числі й шкіри голови. Вітамін В12 міститься в яловичій печінці, м’ясі, оселедці, яйцях, молоці, сирі. Витамін В1 є в хлібі з борошна грубого помолу, в зернових, в крупах і в печінці. Випадінния волосся ще буває внаслідок дефіциту вітаміну В6 (піридоксину), фолієвої кислоти, інозиту й біотину. Вітамін В6 стимулює ріст волосся у чоловіків. Біотин зберігає його здоров’я. Він є в зеленому горошку, чечевиці, волоських горіхах, насінні соняху, сої, злаках, пивних дріжджах і коричневому рисі. Інозит сприяє росту волосся. Дефіцит фолієвої кислоти, за дослідженнями, призводить до повного облисіння. На ріст волосяного фолікулу також впливають вітаміни В5 (пантотенова кислота) і В3 (ніацин).

Вітамін Е (токоферол). Переносить кисень в крові і покращує кровообіг в шкірі голови. Укріплює імунітет, що сприяє покращенню стану волосся. Якщо його не вистачає, волосся втрачає блискучість, починає випадати, ламатися і сіктися. При недостатності вітаміну Е воно недоотримує корисних речовин, навіть якщо в вашому раціоні їх достатньо. Альфа-токоферол, що є в свіжих овочах, краще засвоюється. Найбільше його в бобових, зелені і різних видах листового салату, шпинаті й капусті броколі. А ще для красоти волосся додавайте в зелені салати товчені горіхи і насіння — соняшникове, гарбузове та ін. Насіння — не тільки джерело вітаміна Е, а ще й такого рідкісного мікроелемента, як молібден, який пришвидшує ріст волосся. А в горіхах ще багато цинку. Міститься вітамін Е в рослинних оліях: оливковій, соняшниковій, соєвій. Він є в гречнаій і вівсяній крупах, печінці та яєчному жовтку. Вітамін Е рекомендують вживати при себореї.

Вітамін С. Стимулює кровообіг в шкірі голови, покращуючи функції капілярів. По них кров поступає до волосяних фолікул.

Їжте більше яблук, зелені, солодкого перцю (рекордсмену по вітаміну С), пийте гранатовий сік, заварюйте свіжі ягоди шипшини. Найкраще джерело вітаміну С — кабачки (зберігайте їх в темноті, щоб вітамін не руйнувався). Вони містять багато калію і кременю, що відповідають за «щеплення» молекул кератину, які роблять їх кріпкими і запобігають появі посічених кінчиків. Ягоди обліпихи — не дуже смачні, але містять всю группу вітамінів В, вітаміни А, Р, РР, Е, К, близько півтора десятка мікроелементів (натрій, марганець, магній, кальцій, залізо, кремній), флавоноїди, що уповільнюють старіння волосся.

Вітамін РР, або нікотинова кислота і ніацинамід, іноді ще називають вітаміном В3. Він недарма є складовою багатьох косметичних засобів для укріплення волосся: стимулює ріст, зменшує випадіння, покращує мікроциркуляцію шкіри голови і живлення волосяних фолікулів, захищає волосся від втрати вологи, уповільнює появу сивини. Нікотинової кислоти найбільше в коренеплодах (особливо в моркві, буряку, редьці і пастернаку), в баклажанах, кабачках, гарбузі, цибулі, часнику.

Поживні маски
Крім живлення волосся вітамінами внутрішньо, зовні потрібні поживні маски. Краще робити їх один раз в 1—2 тижні на 15—20 хвилин. Замість бальзаму, після миття голови наносьте поживну маску для волосся. Вона повинна вміщати вітаміни і поживні речовини, що проникають в середину волосини і покращують її стан. Живіть своє волосся масками з екстрактами рослин і оліями.
Поживну олію краще наносити на сухе волосся для ліпшого всмоктування корисних компонентів. Перед нанесенням олію трохи підігрійте. Потім вимийте голову.
Люди використовують алое з лікувальною метою більше трьох тисяч років. Ще древні ескулапи лікували соком із листків алое різні хвороби. Цілющі властивості рослин активно використовують в сучасній косметології.

Екстракт алое вера входить в склад багатьох косметичних засобів: шампунів, бальзамів, масок й інших для відновлення волосся. Маски, в склад яких входить сок алое, дуже ефективні при випадінні волосся. Листки і стеблина алое мають велику кількість натуральних антиоксидантів: перш за все, це вітаміни групи В, вітаміни С і Е. В них багато алантоїну і бета-каротину.
Маски для волосся з алое чудово зволожують і заспокоюють шкіру голови. Сік алое має сильні протизапальні властивості. Він заспокоює свербіння, знімає подразнення і регенерує пошкоджену шкіру, благо­дійно впливає на стан коріння волосся і стимулює їх ріст.

Пропоную вам рецепти масок з алое
Лікування волосся соком алое
Зріжте кілька листків алое, добре їх промийте і висушіть на рушнику. Потім залиште їх в холодильнику на 12 годин. Листки, які зберегли зелений колір, потрібно мілко нарізати, віджати цілющий сік, процідити. Сік алое потрібно наносити на волосся раз-два на тиждень і ретельно втирати його в шкіру голови і коріння волосся.

Маска для волосся з алое і медом
У склад цієї маски, крім меду і алое, входять жовток і часник. Дуже ефективна. Її рекомендують робити двічі або тричі на тиждень, курс — місяць. Візьміть столову ложку соку алое, змішайте її зі столовою ложкою гарного меду, додайте чайну ложку соку часнику і яєчний жовток. Добре все змішайте і нанесіть суміш на шкіру голови. Бажано накрити волосся плівкою і теплою тканиною на 20 хвилин, потім дуже добре промийте волосся шампунем. Після миття можна сполоснути трав’яним відваром.