День батька в Україні

День батька в Україні

Світовий або Міжнародний День батька святкують у третю неділю червня, а започаткували цю традицію в США. Там він відзначався з 1966 року. Наразі національне свято День батька відзначають у багатьох країнах. Великобританія і території Сполученого Королівства, Канада, Японія, Франція та Ірландія, як і багато країн, що приєдналися до міжнародної ініціативи. У Південній Кореї 8 травня проходить присвячене батькові і матері спільне свято — День батьків. Іспанія, Португалія, Італія, Швейцарія та ряд інших країн відзначають День батька 19 березня. У Польщі та Нікарагуа дата святкування 23 червня. Люксембург вшановує татусів 7 жовтня.

Всенародний День батька в незалежній Україні ще порівняно молоде свято. В рамках Громадської ініціативи, розпочатої у 2006 році Міжнародним центром батьківства з метою впровадження в Україні офіційного відзначення Дня батька, у третю неділю вересня 2009 року провели перший вуличний фестиваль «Всенародний День батька», яким започаткували культуру широкого святкування цього дня по всій країні. 

день батька

У 2019 році ця ініціатива успішно досягла своєї мети — Президент України підписав указ від 18 травня про щорічне офіційне святкування Дня батька у третю неділю червня. «З метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім'ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей постановляю: установити в Україні День батька, який відзначати щороку у третю неділю червня», — йдеться в документі. Таким чином цей указ припав на 10-й, ювілейний рік вуличного фестивалю «Всенародний День батька». Тепер це офіційний день, який з наступного року будемо відзначати у третю неділю червня.

день батька

У 2019 році День батька припав на 15 вересня. Святкування відбулося в парку «Перемога». Це була справжня перемога сімейних цінностей та ідеалів. Звичайно, прийшло багато татусів, але не самі, поруч були найдорожчі для них люди — любі жінки та діти. Коли сім’я збирається разом — це родинне свято. А коли збираються в одному місці багато сімей з різних куточків України, то це вже дійство національного розмаху.

Для всіх присутніх була цікава розважальна програма. Представники нашої газети «Справи сімейні» організували конкурс-есе «Мій тато найкращий». Діти мали можливість написати теплі слова про своїх любих татусів. Були дуже зворушливі твори. 

день батька

Справжніх чоловіків перевіряли на міцність непростими конкурсами. Зокрема, треба було самотужки зрушити з місця автомобіль та протягти його певну відстань. Це видалося нелегкою справою, але підтримка і любов дітей та жінок надавали сильній статі мужності та віри, щоб навіть зрушити гори.

Захід знайшов підтримку з боку державних та громадських організацій. Так, Світлана Винограденко та «Федерація жінок за мир у всьому світі», представники Київської міської державної адміністрації поздоровили батьків зі святом та приготували для діточок подарунки.

день батька

Святкуючи День батька, хочеться згадати про важливі для нас речі. Цей день — не просто свято. Для кожного з нас це ще одна можливість замислитись над місією батьків. Та чи існують якісь чіткі формулювання і характеристики ролі отця для сім’ї, рідних, для держави і суспільства в цілому? Звичайно, у кожному окремому випадку вони будуть відрізнятися, але ці існуючі визначення об’єднує одна важлива риса — любов і відповідальність.

день батька

Вся українська спільнота природно прагне до еталону доброго і турботливого батька. Навіть незважаючи на те, що сьогодні на батьків покладено основне матеріальне забезпечення родини, не можна, щоб це йшло врозріз розвитку та збереження здорових стосунків в рідній сім’ї. Так закладено Богом споконвіку, що батько є відповідальним не тільки за елементарне зачаття, але і збереження життя дитини, її виховання і духовну настанову. Звичайно ж, це відбувається в тісному партнерстві з мамою, яка також бере активну участь у цих процесах, але навіть для неї її чоловік і батько дітей нерідко є опорою і підтримкою, яку може забезпечити тільки любов і турбота тата.

Дуже важливо в наш час підтримувати сімейні цінності та традиції. За статистикою, в Україні розпадається кожна друга сім'я. Тобто половина шлюбів закінчується розлученням. До 60% молодих українців розлучаються у перші роки шлюбу. Хоча українські жінки у 80% випадків виступають ініціаторами розлучення, це не знімає відповідальності з чоловіків за ситуацію в сім’ї. Якщо подивитися глибше, то вони часто і є причиною негараздів в родині. Підтримка, турбота з боку чоловіків є дуже необхідною для жінок. Вони зможуть все, але їхні сили та можливості збільшуються в рази, коли поруч є надійний, люблячий чоловік та відповідальний батько. Це і є щастя. Президент України нещодавно підкреслював таку концепцію українського щастя у своєму виступі на форумі YES у Києві: «Яке наше бачення щасливої української родини? Усі за столом. Порожніх стільців немає». 

У цей Всенародний День батька в Україні ми приєднуємося до привітань не лише татусям, а всім українським батькам та бажаємо їм щастя, Божих благословінь у всьому! Зі святом Вас! 
 

Тимофєєв Олександр