Письменники України

Уміння любити

Олександр Бакуменко народився у сім’ї видатного українського письменника Данила Бакуменка, в якій жив дух творчості та українознавства, патріотизму і гуманізму, справедливості, совісті й честі, поваги до людини — трудівника, захисника Вітчизни. Данило Олександрович учив своїх дітей любити Батьківщину, бути чесними і справедливими. Його сини зростали у повноцінній, справжній українській родині, яка давала їм затишок і тепло батьківської любові, підтримку і віру в свої сили. А зараз цю любов вони сповна віддають своїм дітям і прагнуть, аби їхні кровиночки були щасливими.

Піонер державного видавництва шкільних підручників

Так називають Антіна Володиславовича Крушельницького — українського письменника, літературного критика, перекладача, педагога, міністра освіти УНР, автора біографічного нарису «Іван Франко», редактора шкільних хрестоматій з української літератури, який народився 4 липня 1878 року — 140 років тому — у м. Ланьцут (нині Підкарпатське воєводство, Польща).

«Кулішеві читання»

На малій батьківщині Пантелеймона Куліша, в селі Гукове, у серпні пройшли ХІ «Кулішеві читання». На лоні чарівної поліської природи, серед поля, вшанували пам'ять унікальної постаті в українській історії та нації — Пантелеймона Куліша.

Природа завжди правдива… Інтерв’ю з письменницею Наталею Осипчук

Інтерв’ю з лауреатом Всеукраїнської літературної премії ім. М. Чабанівського в номінації «Публіцистика» 2012 року Наталею Осипчук. З історії заснування Всеукраїнської літературної премії ім. Михайла Чабанівського:

Не забудеш мене, поки віку твого, моя нене Вкраїно… Пантелеймон Куліш

У Шостці, що на Сумщині, відбулися Х «Кулішеві читання», приурочені 195-й річниці з дня народження Пантелеймона Куліша.

Тарас Шевченко — геній слова, пензля і пера

14 березня 2014 року спеціалізована школа №187 з поглибленим вивченням української та англійської мов м. Києва майоріла різнобарв’ям вишиванок, бо там учні, батьки та вчителі відзначали 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

«Коронація слова» — шанс для молодих письменників»

Ім’я київської письменниці Тетяни Белімової ще не надто відоме пересічному українцеві, але ця молода жінка, яка поєднує літературну творчість та викладацьку діяльність в університеті «Україна», впевнено йде обраною дорогою.

Тарас Шевченко про державність і соборність України

Тарас Григорович Шевченко — Великий талант: Мислитель, Поет, Художник, Прозаїк, Драматург, відображаючи українське тогочасне і минуле буття, проектував у своїх творах майбуття. Саме за свою життєдіяльність і творчість, патріотичну громадянську позицію, національно-революційні візії він заслужив високоповажних і найвищих для людини титулів: Геній, Пророк, Апостол.

Десяті літературні читання пам’яті Володимира Затуливітра-2012

Я пишаюся тим, що маю можливість подякувати долі, що я українка. Що маю свою землю, рідну мову, яку прославили мої земляки з Сумщини, вірні сини України — О. Олесь, Й. Дудка, Д. Білоус, О. Ющенко, В. Затуливітер. Маю могутню духовну спадщину, яку заповідав нам вірний син свого народу — Тарас Шевченко.