Міжнародний жіночий благодійний фонд «За виживання»

Уже майже три десятиліття існує Міжнародний жіночий благодійний фонд «За виживання». Ця неурядова, неприбуткова громадська організація опікується 150 малозабезпеченими людьми поважного віку, ветеранами війни і праці, які своє життя віддали добробуту та процвітанню України.

Засновник фонду і його перший президент з 1988 року — Фаїна Яківна Нейман. Вона була людиною, яка розуміла, що найбільша цінність — це людське спілкування. З 2005 року фонд очолювала чудова і чуйна жінка — Олена Іванівна Касперська. А з 2013 року президентом благодійної організації є Людмила Борисівна Криволуцька — енергійна і ділова людина, яка в наш скрутний час докладає чимало зусиль, аби зберегти фонд. Неабияку допомогу їй в цьому надає Олена Олександрівна Дроздова. Її поважають і дослухаються до її порад. 
Наш девіз: «Допоможи сам собі та ближньому!», «Якщо не ми за себе, то хто ж?!». Фонд живе досить активно. Як люблять стверджувати ветерани: «Ми не виживаємо, а живемо». Тому залюбки відвідуємо театральні вистави, концертні програми, виставки, інші цікаві заходи. Крім того, ще і займаємось благодійністю. Членами фонду були зібрані кошти на лікування героя АТО Сергія Загасайло, а також матеріальна допомога сім’ї загиблого воїна АТО Володимира Крижанівського. 

У фонді є жінки з цікавими біографіями, насиченими різними історичними подіями. Недавно відзначила своє 97-ліття учасниця Сталінградської битви, лікар-хірург Клара Олександрівна Поліщук. Вона має численні урядові нагороди і не зважаючи на вік, проблеми зі здоров’ям, не стоїть осторонь всього, що відбувається у фонді.

В жовтні відзначатиме свій 95-літ­­ній ювілей ще одна учасниця війни — Лідія Матвіївна Коротіна, яку колеги-митці називають легендарною людиною. Зі своїми лекціями вона побувала не тільки в різних куточках України, а і далеко за її межами. Ми і сьогодні з великим захопленням слухаємо її цікаві, змістовні розповіді про видатних творчих людей, знаменитих киянах. 

Членом фонду є і світла, енергійна, талановита жінка Майя Львівна Шабратько — офіцер медслужби, людина невичерпної творчої наснаги. Взявши в руки акордеона або сівши за піаніно, вона дарує нам чудові мелодії, повертаючи кожного в незабутні роки молодості. В її доробку також чимало авторських пісень. Якось в газеті «Факти» Майя Львівна прочитала вірш школярки Анастасії Росавіцької «І геть війна». В її серці забриніли звуки музики і народилась нова пісня.

Сергій Панкратьєв
Читайте також: 

Додати новий коментар