Як виховати успішну дитину?

Світлана, мама Альони

Батьки діляться власним досвідом.

Світлана, мама Альони: «Коли моя донька радіє — радію і я»

— Світлано, скажіть як, на вашу думку, допомогти дитині відкрити свій талант і здібності?

— Ми змалку бачили у доні творчі здібності й хотіли відкрити для неї усі можливі шляхи, в яких вона зможе розвиватися. З трьох років у неї з’явилося бажання займатися танцями. Постійно мала море енергії, яку потрібно було направляти у потрібне русло, тому ми з чоловіком вирішили дослухатися бажань нашої доньки і відвели її на бальні танці. А приблизно через рік — у художню школу, де вона залюбки займається малюванням. 


— Альона дуже різностороння дівчинка, як в неї з’явився потяг до інших її захоплень?

— Окрім танців і малювання, вона спробувала себе у вокалі. Оскільки ці заняття проходили у рамках музичної школи, де дитина вчить ще багато предметів, наприклад, сольфеджіо і музичну літературу, їй стало важко поглинати стільки інформації і поки що її інтерес стих. Але я гадаю, що співи — це її стихія, тому вона трішки перепочине і знову, якщо, звісно, захоче, повернеться до занять. 

— Як ви підтримуєте доньку в пошуку себе?

— Я гадаю, це правильно, дозволити дитині обирати, чим займатися, адже в будь-якому разі я її підтримаю. Коли моя донька радіє — радію і я. Вона у нас дуже активна дівчинка, тому ніколи не ліниться і старанно навчається всюди. Зовсім недавно вона поставила собі за ціль — відвідувати секцію плавання. Чому б і ні? Басейн — це класно. Головна задача батьків  — не обмежувати бажання дитини і правильно зіставити графік занять, аби не перенавантажувати. Це важливо, адже школа, гуртки, хобі — на це все потрібен час і сили.

Світлана, мама Альони

— Знаю, що Альона займається у модельній школі. Розкажіть більше про те, як проходить підготовка юної моделі та які вже винагороди вона має?

— Коли Альонці було 5, нас запросили на національний конкурс «Міс Україночка», саме це відкрило у ній прагнення стати моделлю. Тоді я відвела її у школу моделей, де вона вже два роки поспіль успішно займається та демонструє блискучі результати. Зараз має більше 12 заслужених корон, не враховуючи медалі, кубки та інші нагороди. Я радію усім її перемогам, а найбільше титулам, які Альона здобула. Серед них титули «Міні-Міс Артистизм» та «Золота принцеса» на Golden Princess of Ukraine 2018 та титул «Міс Україночка 2019», а також моя донечка на сторінках книги «Маленькі зірки України». Їй неймовірно подобається моделінг, тому я впевнена, що це хобі з нею надовго. 

— Як ви створюєте для доньки творчий простір? 

— Альона має свою кімнату. У ній ми розмістили красивий стенд для її винагород, грамот та корон, який завжди нагадує їй, що вона велика молодець і, що не треба зупинятись на досягнутому. Я думаю це дуже її мотивує та надихає на нові перемоги.

— Чи виховуєте ви самостійність у своїй дитині і як вона проявляється?

— Ми давно привчаємо доню до самостійності. Хоч їй всього- на-всього сім років, але вона як маленька помічниця знає, коли мама занята, що треба допомагати і посуд помити, і пил повитирати у своїй кімнаті. Вона сама збирає свій портфель і навіть іноді жартуючи каже, що не може дочекатися того часу, коли вже без мого супроводу сама ходитиме до школи. Ось така самостійна в нас дівчина росте!

— Яких правил мають дотримуватися батьки, щоб їхня дитина виросла успішною?

— Як я вже казала, насамперед батьки мають не забувати, що дитина сама має вирішувати у якому напрямку себе розвивати. Не бійтеся розкривати таланти своїх дітей методом спроб і невдач. Нехай вони спробують, а ви вже зробите висновок, чи дасть це у майбутньому користь моєму чаду, чи достатньо я, як мама або тато, виконую роль мотиватора? Головне робити кроки назустріч своїй дитині, а вона вже сама з часом досягне успіху.