Skip to main content
На море з грудною дитиною

На море з грудною дитиною

Нарешті пакуємо чемодани на відпочинок. Настрій — піднесений, бо ж так довго не відпочивали. З появою в нашій сім’ї малюка про відпочинок ми тільки мріяли. Нарешті — наважилися. Вирішили летіти літаком, бо так швидше і великі відстані можна подолати за кілька годин. 

Отож розкажу для тих, хто ще вагається, чи варто їхати на море з грудною дитиною — варто, кажу з власного досвіду. Вперше відстань в 600 км ми подолали, коли малюку було 2 місяці, пізніше таку ж відстань у 7 місяців. Але тоді ми подорожували автомобілем, тепер — літаком.

Отже, перше, що ми зібрали в дорогу, — це аптечка: окценісепт (на випадок, якщо малюк пораниться), «нурофен» та засіб для полегшення прорізування зубів (бо летіли на відпочинок, коли мали різатись зубки), обов’язково крапельки для звуження судин (ми брали звичайний розчин солоної води), бо в літаку дуже сухе повітря і треба капати носик дитині. Не забудьте про бутилку з водою (в літак дозволять пронести рідину і їжу тільки для дитини), бо під час зльоту та посадки змінюється тиск і від цього в дітей болять вушка, треба давати пити воду чи пустушку, або, якщо вам пощастило, і ви на грудному вигодовуванні — посмоктати груди, тоді дитя ковтатиме молочко і вушка не болітимуть — саме це нас і врятувало, в той час як інші малюки верещали в салоні, коли літак злітав — наш пив мамине молочко і був задоволений. До речі, не можна, щоб дитина спала під час зльоту та посадки, бо тоді біль у вушках ще сильніший.

Не забудьте взяти улюблені іграшки малюку, вони діють як заспокійливе в літаку, коли мама з татом уже не знає, чим забавити малюка, бо ж місця там зовсім мало, а ще й треба бути пристебнутим і малюк — не виняток, йому теж дають пасок безпеки, який кріпиться до маминого паска, тому, коли будете пристібатись, спробуйте зробити це так, щоб малюк зміг смоктати груди, а не сидіти до вас задом. У нас це вийшло. 

В літаку є столик для переодягання діток, тому сміливо можна буде змінити памперс і помити ваше маленьке щастя.

Ми летіли 3 години, за цей час встигли кілька разів поїсти, поспати і порозважати сусідів з боків, спереду та ззаду, бо нашого малюка дуже приваблювала зачіска жінки, яка сиділа попереду нас. А привітна стюардеса так йому сподобалася, що, здається, і мами не треба було під час польоту.

Одягу для малюка ми брали мінімум, їжі теж, лише щоб перекусив в літаку та коли приїдемо до готелю. Хоча, може, варто було б і взяти, бо в Греції ми платили за баночки з дитячою їжею ціну в євро, а це набагато дорожче, як в нас.

Дитячі візки теж можна брати з собою в складеному вигляді, вони не рахуються, як багаж (на особу можна брати 20 кг багажу + 5 кг ручного багажу).

У готелі для дитини був манеж, тож могли його там залишати. Приємно, що про нас потурбувалися. 

Коли ходили на море — мастили малюка сонцезахисним кремом. Будьте готові до того, що ваш малюк не захоче відразу купатись у морі. Наш плакав, бо боявся хвиль, тому перші два дні ми купалися в басейні, а потім уже в морі. Ще він встиг кілька разів наїстися піску, тому не залишайте малюка без нагляду. В воду я заходила разом з дитиною (нам 10 місяців), притуливши його до себе, і ми разом присідали у водичку, тоді йому не так страшно і холодно. Після купання обов’язково треба змити солону воду. 

Ще треба бути дуже обережними з незнайомою їжею, не треба поспішати давати всі екзотичні фрукти та овочі, невідомо, як малюк на них реагуватиме. 

І не забудьте оформити страховку, вона, хоч і недешева, але хтозна, що може трапитись під час подорожі.

Отож не бійтесь, пакуйте валізи і вперед — до моря, за новими враженнями і здоров’ям!