Інтернаціональне виховання молоді

Інтернаціональне виховання молоді

У навчально-виховному комплексі «Домінанта», який вважають одним із найкращих сучасних закладів освіти Києва, відбувся цікавий культурно-просвітницький захід — презентація проектної роботи родини 5-А класу, спрямованої на розширення знань молоді про одну із європейських країн. В оригінальному сценарії була подана розгорнута інформація про Болгарію, її історію, культуру, досягнення у соціально-економічному розвитку.

Організатори заходу здійснили фантастичну подорож у казковому шкільному автобусі до сонячної Болгарії, під час якої відбулася змістовна розповідь про державний прапор та герб країни, «екскурсанти» разом заспівали Державний гімн, пісню «Мила Батьківщино».

Досвідчені екскурсоводи розповіли про відносно невелику країну, але з винятково багатою природою, з теплим, чистим морем, красивими горами, з безліччю мінеральних джерел із цілющими водами, пам'ятниками культури і архітектури, живим, колоритним фольклором, що завжди привертає увагу туристів. Гірські схили Банско і Помпорово приваблюють лижників узимку, а Чорноморські пляжі — натовпи туристів улітку. Сотні готелів, ресторанів і розважальних закладів створюють умови для повноцінного відпочинку.

Цікава екскурсія до Болгарії одночасно супроводжувалася тематичними піснями та танцями, у яких активну участь брали не тільки школярі, але їхні батьки та вчителі. Веселощі на сцені захопили і численних присутніх у залі, які оплесками та вигуками захоплення підтримували виступаючих.

Почесними гостями на свято були запрошені: перший секретар, радник посла Республіки Болгарія в Україні Олександр Паторинський та президент Товариства «Україна—Болгарія» Посол миру Юрій Сєдих. У їхніх виступах надана висока оцінка проведеного заходу та всієї роботи навчального комплексу по посиленню співробітництва у сфері культури та освіти між Україною та Болгарією.

Зокрема, Ю. Сєдих подякував організаторам заходу, класному керівникові 5-А класу Наталії Сироті та директору навчального закладу кандидату педагогічних наук, заслуженому працівнику освіти Світлані Уфімцевій за чудову виставу, за діяльність педагогічного колективу, спрямовану на реалізацію концепції особистісно-орієнтованого навчання і підготовки дитини до самостійної взаємодії з сучасним динамічним світом, створення умов для раннього виявлення нахилів, здібностей, обдарованості дітей, на всіх етапах навчання, закладання у молоді прагнення до миру, до розвитку дружніх відносин з народом братньої Болгарії.

Почесні гості не залишилися без пам’ятних подарунків. Гостинні господарі подарували Олександру Паторинському великий коровай духмяного хліба, а Юрію Сєдих — банер зі світлинами про діяльність громадської організації, який буде навічно зберігатися у приміщенні товариства.

Проведений захід ще раз засвідчив важливість курсу до європейської інтеграції, зміцнення добросусідських відносин між нашими країнами та державами Європейського Союзу, розширення знань молоді про європейські країни. Саме на це і спрямована діяльність Навчально-виховного комплексу «Домінанта».

 

Юр'єв Іван