Українські художники

Бунтарський дух і невтомна праця ужгородського митця

Прагнення відчути себе Майстром, тобто художником, який досконало опанував ремесло, виникло у Сергія Глущука, коли вступив до Ужгородського художнього училища. Успішне навчання завершилося дипломною роботою «Звичаї гуцулів» (рельєф «Відпочинок», вирізаний з явора) й було відзначене червоним дипломом. Та це були лише початкові кроки, значно вагомішим стало навчання в Київському державному художньому інституті, куди Сергій вступив у 1979 році на відділення техніки живопису і реставрації. Не задовольняючись результатами навчання, взявся до самоосвіти. Щороку брав участь у творчих студентських конкурсах, займаючи перші місця і, як результат, після захисту диплому з відзнакою і похвалою комісії, отримав запрошення від тодішнього завідувача кафедри О. Тищенка на викладацьку роботу. Так у 1985 році з’явився наймолодший викладач вишу. З головою поринув у роботу, написав книгу-посібник «Техніка станкового живопису», якою й сьогодні користуються студенти.

Мистецький шлях українського художника

Знайомство з мистецтвом Бориса Маркова (псевдонім Бориса Анатолійовича Ніщети), члена Київської спілки художників книги та арт-асоціації «Золота палітра».

Що в образі твоєму…

Нещодавно шанувальники творчості Валерія Шкарупи привітали художника з черговою персональною виставкою під назвою «Ретроспектива 2010–2017». Презентація відбулася в галереї «Триптих-АРТ» яка розташована на Десятинній вулиці в Києві.

Микола ШЕВЧУК: «ЩОБ БУТИ ПАТРІОТОМ, ТРЕБА ЗНАТИ, ЧИМ ГОРДИТИСЯ»

Муніципальна галерея мистецтв, що на вулиці Драйзера у столиці України, презентувала виставку відомого українського художника Миколи Шевчука «У нашім раї на землі…» Народний художник України Валерій Франчук, власне, з його ініціативи кияни мали можливість познайомитися з творчістю Миколи Шевчука, розповідає про митця захоплено й натхненно: «З Миколою і його творчістю я знайомий давно. Це геніальний у своєму світобаченні митець. Він вміло реалізує свою думку й ідею. Микола Шевчук – стильний український самородок, бо спеціально на художника не вчився. Він зумів знайти себе в образотворчому мистецтві досить сильно. Давно хотів показати його твори киянам і гостям міста. До цього він представив кілька робіт в Національній спілці художників. Про Миколу я можу говорити багато. Бо, окрім того, що він чудовий художник, він патріот своєї батьківщини, багато часу віддає волонтерській роботі. Йому не байдужа історія рідної землі. А це дуже важливо для митця. Бо як би художники не втікали від сьогодення, від історичної тематики, вони рано чи пізно їх наздоженуть».

«Все життя, як екзамен…»

Ці слова належать художнику Петру Івановичу Кодьєву (1899-1962), творчий шлях якого сформувався у складний період тоталітарного режиму в Україні. Його творчість була мало відома широкому загалу, але завдяки дослідженням доктора мистецтвознавства Олексія Роготченка вдалося створити уявлення про складний життєвий і творчий шлях художника. А монографія доньки художника мистецтвознавця, доктора культурології Олени Кодьєвої цілісно розкрила фахівцям, як митець спромігся реалізувати себе, перебуваючи у самому епіцентрі вкрай складних та суперечливих подій Громадянської і Великої Вітчизняної воєн. П. Кодьєв опанував різні жанри та техніки і створив цілі цикли художніх творів, у яких вирує правдиве життя українського народу.

Духовні образи

Є живописці, які здібні вразити не тільки своєю неординарною палітрою, а й вплинути на нашу свідомість вагомою інформацією. Такі, Богом відзначені самородки, здібні піднімати важливі теми, які формують художні смаки та духовний розвиток суспільства в цілому. Твори цих художників стають складовою культурного надбання усього українського народу. Саме до таких митців відноситься Ольга Валер’янівна Карпенко, випускниця Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Нині вона -- старший викладач Національної академії керівних кадрів культури та мистецтва, якій є що передати своїм вихованцям.

Коли з роками приходить не лише старість

Я народилася в місті Києві у 1955 році, і скільки себе пам’ятаю – щось робила руками: скриньки з вітальних листівок, вив’язувала собі майже ввесь одяг – сукні, безрукавки, рукавиці, шапки, шкарпетки, костюми тощо. Так само з шиттям – тільки навчилася тримати голку, а вже шила з газет одяг і демонструвала його бабусям по маминій і татовій лініях роду. Мене ніхто не вчив, хіба-що як набирати петлі на спиці та крючком. Наче тільки чогось торкалися пальці – прокидалася пам’ять що і як робити. Якось у початковій школі в 4—5-му класі однокласниця запросила мене до себе додому після уроків. Тільки увійшла до її кімнати -- побачила вишиті подушечки болгарським хрестом. Взяла до рук і ожила пам’ять, зразу ж блиснула думка: як же до цього сама не додумалася? І в нашому домі стали з’являтися вишиті подушки. Геометричні орнаменти придумувала сама – аби були кольорові нитки та шматок тканої тканини будь-якого кольору.

“У малярстві, як і в музиці, є своє форте, легато, стакато”

Пейзажі, квіти, натюрморти, у які закохана мисткиня, – основні мотиви полотен української художниці Ольги Самар. Мисткиня працює у жанрі реалізму та імпресіонізму. У минулому році твори художниці демонструвалися разом із роботами відомих художників на виставці у Франції (м. Париж та м. Баньоль-де-л’Орн). Наразі кияни можуть помилуватися квітами і пейзажами Ольги Самар у Центральній бібліотеці ім. Ф. Достоєвського Солом’янського району.

КИЇВСЬКА ХУДОЖНИЦЯ ЛІКУЄ НЕ ЛИШЕ АНГЕЛАМИ…

У її творчому доробку чотири поетичних збірки та численні малюнки зроблені гуашшю, серед яких квіти, пейзажі, жіночі образи та особливу нішу займають Ангели… Цикл робіт «Ангели Чорнобиля» київської художниці Надії Василенко-Коровянської справді унікальний. Незважаючи на те, що тематика не із радісних, вона вражає своєю яскравістю образів: ангели в національному українському вбранні серед жита, волошок, маків і соняшників, а обличчя прикриті різнобарвними квітами. Але стежка до творчості спершу пролягла через слово…

Мальований голкою світ Ніни Гончарук

Українська майстриня Ніна Гончарук віднайшла свою техніку вишивання — так звану тришарову об’ємну вишивку — такий собі своєрідний 3D-ефект, що додає картинам більшої реалістичності. Тому здається, що картини не вишиті, а намальовані. Як от, скажімо, мальви… У лютому відбулась 72-га персональна (і 53-тя у Києві та 246та загальна) виставка художниці-майстрині з вишивки «Живопис голкою» заслуженого майстра народної творчості України, «Золотої голки України» Ніни Гончарук.

Про любов до рідного краю…

Розмова у статті піде про прикордонний край нашої мальовничої України – літописне місто Ромен Сумської області. А спонукало до спогадів чергове видання літературно-історичного альманаху, присвяченого Майстрам пензля Роменщини.

Мова графіки в екслібрисах Єлизавети Мазур

Єлизавета Мазур - київська художниця-графік, нещодавно завершила навчання в Національній академії мистецтва та архітектури в Києві (2016). Вона навчалася книжковій та станковій графіці, а її улюбленою графічною технікою з роками став лінорит. Мова її графіки тонка, сповнена таємничого змісту та символізму. Численні деталі та перетікання світла у темряву створили неймовірно виразні графічні образи. Враження, викликані драматичністю сцен з книги, наповнюють глядача та не дають відірватись від побаченого.

Художня виставка, присвячена 25-й річниці Незалежності України

У виставкових залах Центрального будинку художників України відкрилася художня виставка, присвячена 25-й річниці Незалежності України. Масштабний проект не тільки демонструє творчі досягнення художників різних регіонів України, а своєю концепцією показує, наскільки ми, українці, миролюбний, працездатний та творчо обдарований народ», — зазначив у вітальному слові голова Київської організації НСХУ Віктор Коновал. Широке географічне представництво розкриває образно-стилістичне розмаїття митців, які за 25 років незалежного існування Української спільноти відкрили для себе нову, вільну державу. Ми можемо констатувати, що не все гаразд у нашому домі, але те, якою життєдайною енергетикою наповнені представлені твори, дає високі дивіденди на майбутнє.

У Національному музеї літератури України відкрилася виставка юної художниці з Маріуполя Ганни Полякової

Завжди з приємністю про цікаві заходи, які відбуваються в музеї, повідомляє мені Раїса Сеннікова, заступник директора музею. Ось і цього разу вона так натхненно і з любов’ю говорила про юну художницю: — Це талант від Бога! Це над­звичайно талановита дитина, — переконувала мене пані Раїса.

Екслібрис — улюблений жанр Георгія Сергєєва

Cучасний екслібрис розмаїтий за стильовими ознаками, технікою ви­конання, вправні­стю компонування сюжетів. Свідчення цьому і творчість київського художника-графіка Георгія Сергєєва, який працює в цьому жанрі чотири десятиліття. У 1973 році він закінчив Український поліграфічний інститут імені Івана Федорова — відділення графіки за спеціальністю художник-графік з оформлення та ілюстрації книги.

Художня виставка «Україна — держава моя»

У столиці України, місті-герої Києві, відбувся творчий захід, присвячений Дню Незалежності Украї­ни. Колонна зала Київської міської адміністрації прикрасилася художньою виставкою під наз­вою «Україна — держава моя», авторами якої були творчі родини міста.

Родинна виставка сім’ї Ягодкіних і Носенко «Життя і сонце»

Урамках мистецького проекту «Родина. Творчість. Україна» відбулася родинна виставка сім’ї Ягодкіних і Носенко «Життя і сонце». Нещодавно в київській галереї «Соборна» було представлено понад п’ятдесят картин, поєднаних сонячним настроєм.

Виставка живопису «Квиток у Нову Зеландію» від художниці Лариси Клімової

Нова Зеландія близька нам по віросповіданню: основна релігія там — християнство, що виборонено незалежним існуванням та прагненням населення зберегти національну культуру, незважаючи на значні європейські нашарування.

Художник Борис Романов

Дачно-городня тематика, разом з любов’ю до книги на відпочинку, є важливою складовою тематичного розмаїття в екслібрисній творчості сіверськодонецького художника Бориса Романова.

Виставка живопису «Любіть Україну»

В Українському фонді культури відбулася виставка живопису «Любіть Україну», яку представили заслужений художник України Василь Мірошниченко та Іван Коваленко (Дніпропетровськ).

Виставка народного художника України Івана Марчука «Генотип волі»

У Національному музеї літератури України розгорнуто персональну виставку народного художника України Івана Марчука «Генотип волі»

Виставка Давіда Шарашидзе в галереї «Парсуна»

День Перемоги я відзначила в галереї «Парсуна» на виставці Давіда Шарашидзе. Вдихнула свіже повітря Сакартвело. Пред­ставлені картини — це роздуми, розповіді, пісенна сага про грузинський народ, його чистоту, гордість, духовну красу, замріяність та відкритість.

Олександа Масик, член Національної спілки художників України

Посли миру, які живуть та працюють у Києві, представляють широку географію за своїм соціальним статусом, освітою, творчими здібностями. Світлиця ПОСЛІВ МИРУ газета «Справи сімейні» представляє Олександра Масика, члена Національної спілки художників України, якій у липні відзначає свій ювілей.

Надія Курбатова

На долю батьків Надії Курбатової випали надлюдські випробування. На вечорі, присвяченому пам’яті доньки, мама розповідала про її трагічну долю. Мов заворожені, вслухалися присутні в кожен штрих короткої біографії Надії-поетеси, Надії-художниці, Надії-знавця музики…

Живопис Олександра Садовського

Садовський Олександр Васильович — Заслужений художник України (2001), член НСХУ (1988), лауреат премії Сумської обласної ради народних депутатів в галузі образотворчого мистецтва (2000), «Людина року» (2003) за версією біографічного товариства «Хто є хто», володар гран-прі конкурсу, організованого товариством дружби СРСР — Італія. Народився у 1951 році в с. Миронівка Вінницької області.

Всеукраїнська художня виставка відкрилася до Ве­ликодня у Кми­тівському музеї Житомирської області

Всеукраїнська художня виставка відкрилася до Ве­ликодня у Кми­тівському музеї образотворчого мистецтва ім. Й. Буханчука Житомирської області. Ідея створення музею належить Йосипу Дмитровичу Буханчуку — палкому шанувальнику мистецтва і колекціонеру.

Виставка живопису харківського художника Віктора Федоровича Тупіцина

Весняний Київ прийняв виставку живопису харківського художника Віктора Федоровича Тупіцина. Свято відбулося в Українському фонді культури і буквально полонило серця шанувальників образотворчого мистецтва. Щось до болі знайоме, шляхетне випромінювали представлені картини, наповнюючи присутніх добром, спокоєм, гарним настроєм, гармонією.

Виставка Андрія Володимировича Чебикіна

«Простота, вишуканість, професійність…» — ці слова народного художника України, лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка, ректора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, президента Національної академії мистецтв України Андрія Чебикіна найкраще розкривають виставку «Творчість і школа», яка нещодавно відкрилася в Києві.

До 170-річчя від дня народження видатного живописця Рєпіна

Ілля Юхимович Рєпін (1844—1939) видатний український живописець і письменник, народився в місті Чугуєві Харківської області, похований у місті Куоккала, Фінляндія, нині Репіно Санкт-Петербурзької о

Виставка художника Анатолія Георгійовича Фролова

Дивно влаштована природа, а тим паче життя людини. І чим більше обдарована людина творчо, до неї прикута увага не тільки шанувальників, а й критиків. Мабуть, за такими критеріями готувався до відкриття своєї виставки член Національної спілки художників України Анатолій Георгійович Фролов.

Виставка «Обереги душі» Володимир Іванович Балибердін

Володимир Іванович Балибердін — член Національної спілки художників України та Спілки дизайнерів України, голова секції декоративно-прикладного мистецтва Київської організації Національної спілки художників України.

Художня виставка на трьох

Неординарна подія відбулася в столиці України. Троє творчих самобутніх членів Національної спілки художників України влаштували мистецьке свято в галереї «Митець». Декілька вагомих подій поєднали мистецтвознавців Аллу Ревенко, Іларію Міщенко та художника Василя Міщенка. Це і ювілейні дати від дня народження, знакові творчі проекти, і головне — художники, з якими вони працювали довгі роки.

Пустовойт Григорій Якович

Незважаючи на те, що Григорій Якович ніде не навчався художній майстерності, мій знайомий мистецтвознавець, коли побачив дві роботи Пустовойта, вигукнув: «Це ж, безумовно, талант! Рідкісний на сьогодні прояв класицизму у чистому вигляді! Цього художника необхідно показати людям! Необхідно терміново зорганізувати виставки і покази! Через півроку про нього заговорить вся Україна!»

Ювілейна виставка пейзажу «Золото осені» Георгія Сергєєва

У житті кожної людини є постаті, які вплинули на її подальшу долю. Для Георгія Сергєєва це власна родина та шкільна вчителька малювання. Батьківське коріння митця бере початок з історичної Глухівщини, колишньої резиденції українського козацтва. Георгій Олександрович Сергєєв народився у 1944 році в селі Шевченкове Глухівського району.

Персональна виставка художника Олександра Ольхова

Відкриття персональної виставки для художника завжди відповідальна та хвилююча справа. Такою подією для заслуженого художника України лауреата премії ім. С. Шишка Олександра Ольхова стала чергова виставка пейзажів під назвою «Живопис як вимір життя». Престижні виставкові зали Київського державного музею російського мистецтва засвітилися сонячними променями мальовничої України.

Вернісаж робіт «Кардіограма мого серця» відомого українського художника Юрія Пацана

Більше місяця — з листопада до середини грудня — у Боярському крає­знавчому музеї тривав вернісаж робіт «Кардіограма мого серця» відомого українського художника Юрія Пацана.

Виставка живопису «В єдиному просторі: «Михайло Гуйда та його учні»

М. Гуйда навчався у професора В. Шаталіна в майстерні станкового живопису Київського художнього інституту, пройшов асистентуру-стажування Ленінградського інституту живопису, скульптури та архітектури.

Персональна виставка Наталії Гончарової

Персональна виставка Наталії Гончарової прикрасила Картинну галерею Центру куль­тури та мистецтва Національного технічного університету (КПІ).

Художня виставка Вадима Михальчука «Веселі картинки»

На відкритті художньої виставки Вадима Михальчука «Веселі картинки» — аншлаг. Золота зала Українського фонду культури була переповнена світлом, яскравими кольорами, шляхетною публікою, класичною музикою, радістю.

Художня виставка «Весняні мережива» Ольги Сокуренко

У Київському будинку актора відкрилася виставка «Весняні мережива». Свої роботи на виставці представили Валерій Франчук, заслужений художник України, лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка та художниця з Черкас Ольга Сокуренко.

Виставка живопису А. Тартаковського під назвою «Культурологічне перехрестя»

Одним із сучасних художників України, що часто подорожує з етюдником, фарбами та мольбертом, є заслужений художник України Анатолій Тартаковський. Він народився у Києві в творчий родині народного художника України І. Й. Тартаковського.

Презентація мистецького альбому «Мій Шевченко» Миколи Стороженка

Президент НАМУ народний художник України, академік НАОМА Андрій Чебикін, виступаючи, сказав, що внесок М. Стороженка у вітчизняне образотворче мистецтво — вагомий, а зазначений альбом — то нове осмислення Кобзаря, яке набагато розширює горизонти усвідомлення безсмертної поезії Кобзаря.

Творчий проект 2015 року «Артефакти в натюрморті»

Все своє життя М. Макаренко присвятив збереженню архітектурних пам’яток, своїми археологічними відкриттями він вивів Україну в світову спільноту.

Виставка копій робіт видатного художника-живописця Олександра Ігоревича Охапкіна

Декілька років в галереї Міжрегіональне вище про­фесійне училище зв’язку м. Києва експонується постійно діюча виставка копій робіт видатного художника-живописця Олександра Ігоревича Охапкіна.

Виставка «Мистецтвознавці + митці-2015»

Вітчизняна мистецтвознавча наука щороку поповнюється фахівцями, які успішно працюють у галузі розбудови української художньої культури. Секція критики та історії мистецтвознавства Київської організації Національної спілки художників України на 2015 рік налічує понад сто дванадцять фахівців.

Виставка художника сучасності Олександра Охапкіна на Тарасовій горі

В переддень свята Покрови Пресвятої Богородиці, 10 жовтня 2014 р., до 200-річного ювілею Великого Кобзаря в Каневі, на Тарасовій горі, було відкрито виставку видатного художника сучасності Олександра Охапкіна. Його картини вражають проникливою глибиною і високою духовністю.

Всеукраїнська виставка, приуроченої до Дня художника-2014

Оксамитова осінь 2014 року сповнена надзвичайним духовним злетом єднання українського народу. На кожному творчому заході, а їх влаштовується чимало цього творчого сезону, червоною стрічкою проходить бажання людей жити в мирі, справедливому суспільстві та в оточенні краси. Саме таке враження від Всеукраїнської виставки, приуроченої до Дня художника.

Тарас Шевченко — геній слова, пензля і пера

14 березня 2014 року спеціалізована школа №187 з поглибленим вивченням української та англійської мов м. Києва майоріла різнобарв’ям вишиванок, бо там учні, батьки та вчителі відзначали 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Платон Білецький. Пам’яті Вчителя

Платон Олександрович Білецький (1922—2001) — мистецтвознавець, художник, педагог народився у творчій родині. Платон Білецький — автор понад 200 наукових праць, у тому числі 15 монографій і видань альбомного типу.

Виставка «Мистецтвознавці+митці»

Національна спілка художників України, Київська організація НСХУ, секція критики та мистецтвознавства, галерея «Митець» представили виставку друкованих праць та художніх творів київських митців під загальною ідеєю «Мистецтвознавці+митці». Експозиція має на меті продемонструвати здобутки київських мистецтвознавців на тлі творів українських художників.

Микола Омелянович Макаренко

Існує поняття «розстріляне Відродження». Бурхливий період пробудження самосвідомості в Україні породив сплеск діяльності творчих особистостей. Соціальний портрет цієї когорти представляла творча інтелігенція України.

Погляд на монографію Лесі Авраменко «Терези долі Віктора Зарецького»

Ці слова художник сказав одній жінці, але вони пройдуть червоною стрічкою через усі жіночі образи, які створив Віктор Зарецький (1925—1990). І чим більше я вивчаю розкішну монографію Лесі Авраменко, тим глибше розумію художника.

До 95-ї річниці з дня народження Володимира Масика

Ці слова педагога живопису К. Трохименка стали програмними в творчості Заслуженого художника Украї­ни Володимира Ілліча Масика (1917—1996). Майбутній митець розпочав свій шлях на мистецькій ниві в художній студії міста Конотопа Сумської області.

Відкриття виставки Євгенії Гапчинської «Перший день зими»

«Перший день зими» — так називалася нова виставка Євгенії Гапчинської, що відкрилася 1-го грудня в галереї художниці в Києві на Михайлівській вулиці.

Мельничук Тетяна Миколаївна — член Націо­нальної спілки худож­ників України

Мельничук Тетяна Миколаївна — член Націо­нальної спілки худож­ників України, живопи­сець, художник декора­тив­но-ужиткового мистецтва, учасник «Весняного пленеру-2006». Народилась у 1975 році в Шостці Сумської області. Закінчила Харківське державне художнє училище (1992—1994), потім Харківський художній інститут (1994—1999).

Художниця Тамара Недошовенко

Народна мудрість каже, що дерево пізнається по плоду, а людина за працею своєю. Життєвий та творчий шлях художниці Тамари Недошовенко красномовно це засвідчує.

Художник Олега Набока

Діапазон творчості художника Олега Набоки охоплює насичене життя у космічному вимірі. Коли сюжети, композиції, творчі задуми являють закодовані сторінки ірреального світу. Водночас ми впізнаємо героїв, яких художник підносить на мистецький Олімп через образи-символи або конкретні персонажі, черпаючи натхнення з багатовікової історії людського існування на цій грішній землі.

Микола Миколайович Нечвоглод

Національна спілка художників України у своїй когорті має яскравих, самобутніх митців, які створюють неповторне обличчя сучасного українського мистецтва.