Десять технологій 2020 року, які змінять майбутнє

Десять технологій 2020 року, які змінять майбутнє

Журнал Массачусетського технологічного інституту MIT Technology випустив матеріал про десять технологій 2020 року, які кардинально змінять світ у майбутньому.

Нові технології, про які розповіли фахівці MIT, змінять не тільки повсякденне життя людей, а й способи їх комунікації. Наприклад, інтернет стане доступний для жителів віддалених міст, а медицина зможе боротися з рідкісними генетичними захворюваннями.

 

suziria-suputnykiv

1. Мега-сузір'я супутників

Головною метою створення супутникових мега-сузір'їв є бажання людей забезпечити високошвидкісний доступ в інтернет у всіх куточках планети. Розробкою і запуском подібних супутників займається, наприклад, компанія Ілона Маска Starlink.

 

artificial-intelligence

2. Кишеньковий штучний інтелект

Технології штучного інтелекту в 2020 році стануть ще більш доступні для звичайних користувачів. Смартфон буде залишатися головним провідником у світ AI-технологій, в першу чергу завдяки розумним додаткам.

 

artificial-intelligence

3. Штучний інтелект в мікробіології

Штучний інтелект використовують не тільки для розваг. З його допомогою лікарі і біологи створюють нові ліки і антибіотики, завдяки яким стає можливим лікувати рідкісні захворювання. Використання ШІ-технологій в медицині значно скорочує витрати в галузі.

 

kvantovi-PC

4. Квантові комп'ютери

Восени минулого року Google офіційно заявив про «квантовому перевагу». Однак в компанії визнали, що поки їх технологія здатна виконувати тільки один розрахунок, а використання квантових машин для вирішення рядових завдань так і залишається в далекому майбутньому. Але розробки тривають і квантова реальність не за горами.

 

klimat

5. Прогнозування змін клімату

Збільшення обчислювальних потужностей призвело до того, що сьогодні людство здатне краще прогнозувати зміни клімату та їх наслідки. Ці технології будуть тільки розвиватися. Згодом люди зможуть краще зрозуміти, як зберегти Землю і поліпшити екологічну ситуацію.

 

antyvikovi-preparaty

6. Антивікові препарати

Медицина сьогодні займається не тільки питаннями лікування головних «хвороб століття» на кшталт раку і серцевих патологій. Лікарі також працюють над антивіковими препаратами і технологіями збільшення тривалості життя. Вже зараз багато хто з них успішно тестуються на людях.

 

kvantovi-meregi

7. Безпечний інтернет

Тренд майбутнього - квантові мережі. Вони набагато безпечніші, а інформація в них краще зашифрована. Поки квантовий інтернет залишається технологією майбутнього, але розробки в цій сфері активно ведуться вже сьогодні.

 

cyfrovi-groshi

8. Цифрові гроші

Цифровізація валют буде тільки розвиватися. Вже зараз величезна кількість людей майже (або зовсім) не користуються паперовими грошима. Банківські технології дозволяють виробляти миттєві транзакції і гарантують більшу конфіденційність і безпеку.


медицина

9. Гіперперсоналізірована медицина

Ліки стануть адаптуватися під потреби кожного конкретного пацієнта. В першу чергу це стосується лікування рідкісних генетичних захворювань. Гіперперсоналізірована медицина дасть надію багатьом, хто страждає від невиліковних хвороб.
 

приватність

10. Диференціальна приватність

Диференціальна приватність буде використовуватися в 2020 році під час американського перепису населення. Цей метод дозволяє збирати безліч інформації про конкретних людей, проте для фахівців вони будуть знеособлені. Наприклад, соціологи зможуть бачити тільки базові характеристики людини: вік, стать і т. д.