Skip to main content
VІ Конгрес юних посланців миру «Усім світом — за мир!»

VІ Конгрес юних посланців миру «Усім світом — за мир!»

У 1981 році світ відзначає Міжнародний день миру, як день загального припинення вогню й відмови від насильства. Цей день покликаний змусити людей не тільки замислитися про мир, але і зробити щось заради нього.

19 вересня 2019 року до Міжнародного дня миру під гаслом «Боротьба зі змінами клімату заради миру!» відбувся VІ Конгрес юних посланців миру «Усім світом — за мир!». Уже шостий рік поспіль він збирає небайдужих людей, які у своєму житті керуються високими моральними стандартами та принципом «Мир в душі, родині, світі!»

Дуже символічно, що конгрес пройшов саме у стінах Національного музею історії України у Другій світовій війні. 

 

VI-Konhres-01.jpg

 

Організаторами конгресу виступили: спеціалізована школа №85 міста Києва, школи — учасники проекту Асоційованих шкіл ЮНЕСКО за підтримки Федерації всесвітнього миру, Національного музею історії України у Другій світовій війні, Федерації молоді за мир, Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради та управління освіти Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації. 

В роботі конгресу взяли участь близько 500 учасників, це — представники міжнародного громадського руху «Діти — посли миру», почесні гості, Посли миру, представники міжнародних, державних, громадських та освітніх організацій, установ, об’єднань, воїни-ветерани, учні з 25 шкільних закладів м. Києва, освітяни, вчителі, батьки.

Програма події була насиченою та змістовною, а атмосфера — святковою та чудовою.

 

VI-Konhres-02.jpg

 

Біля входу в музей організатори заходу виставили величезний плакат, де кожний учасник міг віддати свій голос за мир, помістивши власноруч зроблену паперову долоньку з мирним посланням. Потім усміхнені та щасливі діти почали фотографуватися на фоні десятків дитячих долонь. Хоча на вулиці було трохи похмуро та прохолодно, але дитячі палкі серця зробили цей день наче світлішим.

Головну залу музею прикрасили святковими кульками. На сцені можна було побачити рукотворну книгу «17 цілей сталого розвитку світу», парасольки миру та скатертину миру, які молоді волонтери теж зробили власними руками.

На початку конгресу всіх учасників своїм відеозверненням привітав Генеральний Секретар ООН Антоніо Гуттеріш.

«Зміни клімату — головне питання нашого часу, а його рішення — поворотний момент нашої історії. Сьогодні я прошу вас взяти на себе провідну роль. У нас є для цього всі необхідні засоби. Чого не вистачає — це справжнього лідерства і сміливості. Не можна втрачати ні хвилини. Ми мчимо до краю прірви. Бездіючи, ми кожен день наближаємо долю, якої не бажає ніхто із нас. Але ще не пізно змінити напрямок. Наша доля — у наших руках», — підкреслив він. 

З вітальним словом до учасників заходу також звернулися: голова Правління Федерації Всесвітнього миру в Україні М. В. Ільїн; директор школи №85, посол миру Т. М. Федунова; Гаррі Реуше, експерт Світового банку; Чонхва Хан, юний посол миру з Південної Кореї.

Конгрес відвідав Анатолій Фоміних, військовий капелан УВЦ ХЄВ. Дуже зворушливим був момент, коли учні з різних шкіл України подарували йому дитячі малюнки зі словами вдячності та миру для бійців АТО. Він виразив вдячність за підтримку воїнів, прохав щиро молитися за наших захисників.

Головною частиною конгресу, звичайно, стала урочиста церемонія нагородження активістів шкільних громад почесним званням «Юний посол миру». Зачитавши обітницю юного посла миру, 36 учасників отримали відповідні сертифікати. 

Щороку напередодні Міжнародного дня миру в саду біля штаб-квартири ООН лунає голос «Дзвону миру» як символ миру, дружби, братерства та солідарності народів планети Земля. Дзвони миру встановлені в багатьох країнах світу, а їхній дзвін закликає всіх жителів Землі захищати мир на нашій планеті та зберігати її красу. Всі учасники конгресу приєдналися до Дзвону миру своїми маленькими дзвониками, які вони тримали у руках. Це був голос, який лунав в унісон головному Дзвону миру, промовляючи викарбувані на ньому слова «Хай буде мир у  всьому світі!».

Атмосферу тепла та миру створювали пісні про мир, які виконали молоді виконавці студії «Нота».

Чудову церемонію об’єднання провела посол миру Т. М. Федунова. Вона звернулася до всіх зі словами: «Вода — це є життя, без неї не прожити. Вже час прийшов для нас світові служити! Тут зібрана вода з Півдня і Півночі, зі Сходу та Заходу України. Це одна і та ж сама вода, яка дає нам життя. Так само в глибині душі ми всі однакові та прагнемо миру та кращого життя. І ми зараз об’єднаємо наші душі в цій церемонії миру». На сцену вийшли школярі в національних костюмах з водою з різних регіонів України та вилили її в одну ємність. Це була мить єдності сердець, незважаючи на будь-які відмінності.

 

VI-Konhres-03.jpg

 

На завершення учасники прийняли резолюцію VІ Конгресу юних послів миру, в якій були названі основні заходи роботи руху юних послів миру на 2019—2020 н. р. Всі висловили своє щире прагнення продовжити займатися миротворною справою та робити світ навкруги добрішим.

Пролунала прекрасна пісня «Діти всієї Землі», яка вже стала музичною візитівкою Руху «Діти посли миру». Всі присутні в залі співали разом з виконавцями.

Наприкінці голосно пролунало гасло цього миротворчого Руху: «Мир — нашому дому! Мир — вашому дому! Мир — планеті Земля!», «Сонях жовтий, небо синє, в Україні всі єдині!».

Так завершився конгрес юних посланців миру, який дав всім багато чудових вражень, натхнення та сил для подальших добрих справ заради миру в нашій країні.

Наступного дня, 20 вересня, для учасників конгресу було організовано цікаві тренінги. Спочатку з презентацією виступив Гарі Реуше, професор, доктор сільськогосподарських наук, керівник проекту в групі Світового банку. А потім молодь прийняла участь у рольовій грі «Три культури», яку провела Марія Тищенко, виконавча директорка «Поруч», кандидат економічних наук, доцент КНЕУ ім. Вадима Гетьмана.  

Олександр ТИМОФЄЄВ