В Україні відзначали День журналіста

В Україні відзначали День журналіста

День журналіста щорічно відзначається в Україні 6 червня — в день прийняття Спілки журналістів України в 1992 році до Міжнародної федерації журналістів. Відповідний Указ Президента України №251/94 був підписаний 25 травня 1994 року.

Дата для святкування «Дня журналістів» була вибрана невипадково. Саме в цей пам’ятний день, у Брюсселі, Національна спілка журналістів України, переважною більшістю голосів, була прийнята до лав Міжнародної федерації журналістів — найбільшої в світі організації професійних працівників ЗМІ.

День журналіста — це не тільки професійне свято працівників засобів масової інформації. Це свято загальнонародне, тому що важко уявити сучасне суспільство без інформації, без засобів її передачі, без професійного погляду на події та факти нашого життя.

Професійне журналістське свято супроводжувалося в столиці різними заходами.
Зокрема, 5 червня 2019 року, Київська організація Національної спілки журналістів України провела урочистий захід з нагоди Дня журналіста — цього разу це сталося на Хрещатику в будинку КМДА.

З нагоди 60-річчя творчої спілки було вручено відзнаки ветеранам-журналістам і достойникам з громадського активу, а також була слушна нагода привітати молодь, яка щороку поповнює лави НСЖУ. Видатні представники зі сфери журналістики отримали почесні грамоти від Київської організації НСЖУ. 

Всі українські журналісти, кореспонденти та репортери приймали поздоровлення в цей день.

Зокрема, Президент Володимир Зеленський на своїй сторінці у Facebook привітав журналістів із професійним святом: «У вас багато талантів. Але один я ціную понад усе: ви не даєте розслабитися. Змушуєте завжди тримати себе в тонусі». 

За це глава держави особливо подякував журналістській спільноті.

«Прошу одне: продовжуйте так і далі, не давайте спуску нікому — ні теперішнім, ні колишнім, ні майбутнім. Бо за вами має бути правда, лише правда і нічого, крім правди», — написав Зеленський.

Від імені Правління та Секретаріату Національної спілки журналістів України журналістів також привітав голова НСЖУ Сергій Томіленко.

«Професія журналіста — одна з найважливіших, найскладніших і найнебезпечніших. А ще — одна з тих, які найшвидше відчувають на собі вплив нових викликів, нових загроз. Причому — як у «гарячих точках», так і на мирних територіях. І загрози ці — не лише безпосередньо для життя і здоров’я журналіста, а й для економічної незалежності ЗМІ. А ще — це щоденні виклики для нашої гідності, випробування для журналістського сумління, перевірки на міцність, силу духу, відданість професії.

Національна спілка журналістів України була і залишатиметься для журналістського загалу передусім саме платформою захисту наших спільних інтересів — права на професію, на безпеку, на повагу, на здоров’я і життя. Підтримуючи колег, допомагаючи один одному, ми стаємо сильнішими самі. І разом із нами зміцнюється українська журналістика — те, що єднає нас усіх, незалежно від віку, професійного досвіду, політичних поглядів, корпоративних інтересів»
, — підкреслив голова НСЖУ.

Редакція газети «Справи сімейні» приєднується до привітання колег із їх професійним святом та бажає їм подальшої плідної роботи в сфері журналістики.