Свято козацького духу в госпіталі

Свято козацького духу в госпіталі

Переливами струн, як ніжним дзвоном кришталю, співає бандура, мабуть, саме так співає українська душа.

Кожен виступ Національної заслуженої капели бандуристів України вражає своїм внутрішнім духом нескореності та прагнення до самобутності, самодостатності — риси, яка завжди була є і буде ознакою великих народів світу.

5 грудня Національна заслужена капела бандуристів України ім. Г. Майбороди на чолі з Генеральним директором — художнім керівником, народним артистом України Юрієм Курачом привітали особовий склад НВМКЦ «Головного військового клінічного госпіталю», воїнів, які перебувають на лікуванні, слухачів УВМА та волонтерів з Днем Збройних сил України! Вітали невтомних волонтерів госпіталю з Днем Волонтера! Недобрати тих слів, щоб передати всю ту велич духу в самій козацькій осанці, глибині оксамитових голосів, в якійсь магічній силі кожної взятої ноти, в дотику струни: кожна пісня, мов освідчення, в любові до своєї рідної землі, до рідного слова, традицій пам'яті!

Щось таке докорінно глибинне, рідне пригадалося і сколихнулося в серцях вдячних глядачів, бо ж кожна пісня супроводжувалася гучними оплесками і завершувалася на-браво! Винирнуло з глибин пам’яті, десь давно прочитане та, за помірками історії, — це зовсім недавно, на початку 30-х років, на якомусь пленумі Всеукраїнської спілки працівників мистецтв кобзу та бандуру було оголошено «класово ворожими» і почалося викорінення цих народних інструментів. Який же тернистий шлях здолала ця мистецька «зброя», цей легендарний гурт, який був заснований в часи гетьмана Павла Скоропадського у складі 8 чоловік, а нині, відсвяткувавши своє 100-річчя (капела сягнула понад 60 артистів), зберегла свій незнищенний козацький дух і свято несе, примножує «зерно» національної ідеї! Сьогодні капела працює, живе у вирі війни, у одностроях Збройних сил України, колектив виступає перед українськими воїнами, підносить їхній бойовий дух.

По завершенні концерту, у клубі військового госпіталю, диригент капели Олексій Бояр, за дорученням колективу, провідав наших Героїв у лікувальних відділеннях, привітав їх зі святом, вручив подарунки і передав кошти, які для них зібрав цей славетний колектив. Слава Героям!

Браво! Дякуємо за нашу пісню! Разом ми сила! Слава Україні!