Сонцесяйна книжка від Лариси Недін

Сонцесяйна книжка від Лариси Недін

Нещодавно, у лютому, Лариса Миколаївна Недін відсвяткувала свій ювілейний 55-й день народження. Ми зустрілися з пані Ларисою, привіталися і подарували одна одній свої книжки. Я їй — «Радуйсь, земле, Коляда іде! Українські колядки і щедрівки», а вона мені — свою.

Узявши ошатно оформлену книжку до рук, я відразу відчула тепло і навіть аромат лаванди, зображеної на обкладинці. Промениста радісна назва «У сонцесяйність завтрашнього дня» відразу надихнула на відповідні емоції відчувати це тепло. Втім ця теплість походить не тільки від назви книжки, а й від її автора — Лариси Миколаївни Недін. Ось такі були мої перші враження від отриманої з автографом і з рук авторки, майже в день її народження, книжки. Відкривши її, я не змогла до останньої сторінки відірватися від поетичних рядків, що просто примагнічували мене своєю щирістю, відкритістю, а подеколи навіть оголеністю душі:

Сіль самоти у зацькованих очах.
Незручність тиха. Їй сорок.
Йому вісімнадцять.
Жах-ах-ах-ах….

Читала, зупинялась, знаходячи споріднені думки. Як же вони збігаються з тими міркуваннями, судженнями, помислами, що так майстерно викладені в цій книжці! Я їх спочатку пробігала очима, потім не в голос, «про себе», проговорювала, нашіптувала, а подеколи навпаки, вимов ляла вголос, наче карбувала:

«Хто відповість, чи варто земні душі лікувати?
Чи довго крутитись планеті навколо своєї осі?»

А потім дуже уважно передивилась усі світлини. Деякі я вже бачила, коли зовсім нещодавно готувала інтерв’ю з пані Ларисою для дитячої газети-журналу «Я сам/Я сама» (редактор-видавець Тетяна Кондратенко). Ось — мама, тато, бабуся, фото з дитинства маленької Лариси. А ось вже на нас дивиться красуня, актриса з відомими постатями її і нашого життя — Володимиром Нечипоренком, Дмитром Гнатюком, Віктором Герасимовим.

Сонцесяйна книжка від Лариси Недін

І як продовження — чудові фото донечки Софії Гордійчук.

Здавалося, що вже й все. Однак, перегорнувши наступну сторінку, я у захваті переспівала внутрішнім голосом за нотними сторінками усі презентовані в книжці пісні, що були написані на вірші Лариси Недін сучасними композиторами, серед яких: Олександр Бурміцький, Ігор Якубовський, Геннадій Володько, Тетяна Стаматті-Оленєва, вінницька співачка й композиторка Ольга Янушкевич. Співаючі мелодії пісень, звернула увагу, що композитори-чоловіки написали музику до текстів про кохання: «Я так нікого іще не любила», «Зацілуй мене, заголуб», «Коли на серці туга і печаль». А духовні і святково-традиційні пісні належать перу композиторів-жінок: «Вечірня молитва», «Різдво», «Святий Миколай», «Подячна молитва», «Стрітення», «Христос Воскрес».

Незвично закінчується книга, презентуючи читачам тільки наприкінці біографію її автора — Лариси Недін, заслуженої артистки України, члена Національної спілки письменників України, члена Національної спілки театральних діячів, члена правління ТС «Асоціація діячів естрадного мистецтва України», лауреата Міжнародних і Всеукраїнських премій і конкурсів, актриси, письменниці, поетеси, викладача, ведучої програм на українському радіо, співачки, чудової Мами, Друга, Людини!

Дякую Вам, дорога пані Ларисо! Наснаги, успіхів, щастя!