Skip to main content
Слово об’єднує патріотів

Слово об’єднує патріотів

Яна сторожі коло вас поставлю слово», — писав поет-пророк Тарас Григорович Шевченко. Наша українська мова красиво звучить, співуча, її ще називають солов’їною, барвінковою, калиновою. Це мова маминих прекрасних колискових пісень. Кожну нашу думку ми можемо передати відповідними словами. Мова ділиться з нами багатою духовною, історичною та ку­ль­турною спадщиною. Ми через мову виражаємо свої переживання, піз­на­ємо світ, вивчаємо своє минуле. Вона передається через покоління, тому є безсмертною. Також об’єднує усіх українців, робить громадянином кожного з нас та усіх разом — народом.

Нещодавно, 9 червня 2016 року, у Національній Спілці письменників України відбулася зустріч поетів зі Сходу України, з Маріуполя, з поетами та творчими особистостями з Києва. Ведучим та організатором заходу був Шевченко Станіслав Олек­сі­йович, який представив гостям відомих українських поетів та прозаїків: Володимира Даниленка, Василя Дробота, Віталія Павловського, Назара Діброву, Світлану Руссу, Івана Гайво­рона, Владислава Стольникова, Володимира Шовкошитного та багатьох інших, з чиїх уст звучали теплі слова вітання та цілющі поетичні рядки.
На святі українського Слова звучали вірші наших Маріупольських колег: Анатолія Бутенка — керівника літературного клубу «Світоч», Надії Умриш, Віктора Федорова — автора книги «Подих троянди», про Україну, її історію, про рідну мову, невтішне сьогодення, високий патріотизм та єдність народу в боротьбі з окупантами України.

Незабутнім та щирим виявилось знайомство наших колег з Маріуполя з заступником головного редактора Всеукраїнської газети «Справи сімейні» Людмилою Грабовенко, яка щиро подякувала їм за великий поетичний труд, що зцілює душі людей на окупованих територіях та радує читачів всієї України. «Справи сі­мейні» у травні 2016 року відкрили у Маріуполі (школа №66) та в Бер­дян­ську (гімназія №3 «Сузір’я») дві літе­ратурні студії імені Тараса Гри­го­ро­вича Шевченка з метою творчої співпраці з обдарованою учнівською молоддю, із залученням їх до пуб­лі­кації власних творів у журналі.

Грабовенко Л. І. познайомила вельмишановне товариство з керівниками двох літературних студій Києва: Ольгою Ходацькою, заступником директора з науково-методичної роботи спеціалізованої школи №187 з поглибленим вивченням української та англійської мов м. Києва (літературна студія «Джерела пружно б’ють»), яка презентувала свій літературний доробок — поетичну збірку «Душі моєї прекрасні миті», та Зоєю Кириченко — керівником літстудії економічного коледжу м. Ірпеня, автором книги «Духовний храм людини — сім’я, родина, рід».

Ольга Ходацька читала власні ліричні поезії, подякувала колегам з Маріуполя за прекрасні твори, заручилась їх підтримкою у створенні спільних творчих проектів і розповіла цікавий факт духовного єднання маріупольських та київських школярів, вихованців літературних студій: коровай, привезений Грабовенко Л. І. з Маріупольської гімназії «Сузір’я», куштували мої вихованці, дякуючи своїм ровесникам та їхнім батькам за хліб-сіль, бажали Миру, Сонця, Добра, Краси, Благополуччя.
Як зізнається Надія Умриш, поети з Маріуполя приємно вражені теплим, дружнім прийомом у Києві і переконані, що Україна — єдина країна.

Ольга Ходацька