Краса душі великого педагога

Нелля Ничкало

Бувають люди, як зорі: вони освітлюють дорогу, щоб ти не збився зі свого шляху, а бувають такі, як сонце: вони осявають тебе своїм душевним теплом від першої миті зустрічі, бо самі світяться, бо вони — світочі!

Саме світочем науки, краси, гармонії, толерантності, міцності духу, душевної теплоти і далекоглядності є чарівна жінка, дійсний член НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, іноземний член Російської академії освіти, дійсний член Міжнародної академії акмеологічних наук і Міжнародної академії педагогічних наук Нелля Григорівна Ничкало, з якою я познайомилась у кав’ярні Українського дому на одному із заходів Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України. Вона сподобалася мені вже з першого погляду: привітна, усміхнена, яскрава і скромна. Особливу увагу я звернула на її очі, які усміхалися з-під темнуватих окулярів. У народі кажуть, що очі — дзеркало душі. Якби я була художником, я підібрала би барви веселки, щоб змалювати погляд Неллі Григорівни. У них є все: і доброта, і краса, і ніжність, і правда, і віра, й надія, любов… Яскравим штрихом я би відзначила глибину віри в людей і довіри до них, бо все це відбивається у красивому погляді цієї чарівної жінки. 

                     «Ти знаєш, що ти — людина. 
                         Ти знаєш про це чи ні?
                         Усмішка твоя — єдина,
                           Мука твоя — єдина, 
                              Очі твої — одні»

                                             В. Симоненко

Ви дивилися колись на сонце через мереживо тендітних павутинок — променів, що відходять від нього, вимальовуючи певний візерунок? Правда, краса! Так само у погляді пані Неллі віддзеркалюється велика мудрість, глибина філософії серця, життєтворчий порив і якась особлива нота величезної скромності, позитив і велика віра в Людину та її сили…

Нелля Григорівна — невтомна трудівниця, приклад для наслідування: скільки книг прочитано, досліджень проведено, наукових праць написано, креативних зустрічей в Україні і поза її межами зі студентами, аспірантами й колегами-науковцями проведено, творчих планів і проектів реалізовано! А скільки ще буде, бо науковий досвід академіка — невичерпне джерело — багатогранне, глибоке, актуальне для нинішніх і прийдешніх поколінь.

Слухача заворожує краса мови Неллі Григорівни, її можна слухати безкінечно, бо там переплетені високі й низькі тони, як у симфонії, яка бере тебе в полон музичної феєрії і не відпускає до самого кінця. А цитати відомих українських поетів, особливо Ліни Костенко, артистично декламовані, — це справжня насолода, це світло, що йде зсередини, з душі!

«Віддай людині крихітку себе, за це душа наповнюється світлом», — пише Ліна Костенко. І це справді так, бо краса душі чарівної жінки, академіка, великого педагога — осяйна! 

Ольга Ходацька