Суспільство

«Жінки Оболоні» діють в ім’я добра та миру на землі

У святковому залі Київського міського Палацу ветеранів звучить тиха, але бадьора музика. Чути веселий гомін, дзвінкий сміх. Це збираються на своє свято члени організації, їхні рідні, запрошені на свято почесні гості, друзі-однодумці та партнери. Скільки їх у КМГО «Жінки Оболоні», важко й перерахувати. Шлях пройдено немалий і нелегкий. Звучать вигуки: «О! Як я рада вас бачити»; «Як добре, що ти прийшла»; «А ти і не змінилася, така ж красива, як і була»; «Добре, що ми знову разом». Ці репліки, що виділялися із суцільного гомону, давали можливість зрозуміти, що зібралися тут ділові партнери, колеги, друзі. Спілкування — хороша справа, та треба було починати те, заради чого всі тут зібралися, тож ведуча заступник Голови КМГО «Жінки Оболоні» Зоя Власенко запросила всіх зайняти свої місця і оголосила початок урочистої частини свята. Залунав Гімн України. Захід розпочався по-діловому, радісно і жваво.

Педагогічний календар. Грудень 2018

130 років від дня народження Петра Горецького (1888—1972), українського мовознавця, лексикографа, педагога 90 років від дня народження Інге Унт (1928), естонського вченого-педагога, дослідниці індивідуалізації і диференціації навчання 100 років від дня народження Василя Чепелєва (1918—2000), українського педагога, директора Науково-дослідного інституту педагогіки УРСР (1964—1971), фахівця у галузі дидактики, освіти дорослих, програмованого навчання 170 років від заснування (1848) кафедри української словесності у Львівському університеті, професором якої у 1848—1867 рр. був Яків Головацький (1814—1888), український лінгвіст, фольклорист, історик, поет, педагог, священик УГКЦ 50 років від часу публікації статті Василя Сухомлинського «Слово рідної мови» («Українська мова і література в школі», 1968, №12)

Щорічна відпустка за час призову

Через проведення АТО в Україні нерідко мають місце випадки, коли для виконання конституційного обов’язку захисту Вітчизни, її незалежності та територіальної цілісності, передбаченого статтею 65-ю Основного Закону, працівників тимчасово увільняють від виконання трудових функцій. Яким чином це правильно зробити? Чи матиме право людина після повернення на попереднє місце роботи з військової служби отримати щорічну відпустку? Пошукаємо відповіді у діючому законодавстві.

Музей-майстерня Івана Кавалерідзе як взірець культурного життя Києва

Вагомими осередками у збереженні історії, вихованні національних пріоритетів, розвитку культури є творчі спілки, музеї, художні галереї, меморіальні комплекси. У столиці України існує кілька творчих спілок, серед яких особливе місце займає Національна спілка художників України. У Києві понад 50 музеїв, серед яких діє Музей-майстерня Івана Кавалерідзе, розташований на Андріївському узвозі. Сама назва та місце знаходження розкривають концепцію його діяльності, значення для культурного життя столиці, вплив на ментальність українського народу.

Модульне оригамі врятувало життя

Найрізноманітніші звірятка і тваринки, птахи і квіти, господиня 2018 року — Собака... Це не весь перелік сувенірів, які зробив по техниці модульного оригамі Олександр Петров. Напередодні нашої зустрічі він змайстрував сніжинки для новорічної Handmade-ярмарки Громадської організації «Федерація жінок за мир у всьому світі» (ГО «ФЖМС»).

«Міст єднання: освіта — культура»

31 жовтня 2018 року в спеціалізованій школі I–III ступенів №138 з поглибленим вивченням предметів природничого циклу Шевченківського району міста Києва (директор О. В. Адаменко) відбулося урочисте відкриття арт-галереї «Місто майстрів країни Здійснення Мрій». На зустріч завітали представники культури, освіти України, представники громадських організацій. Арт-галерею «Місто майстрів країни Здійснення Мрій» підтримали: Асоціація художників-чорнобильців членів НСХУ, Український фонд культури імені Бориса Олійника, Національна спілка письменників України, Національна музична академія ім. П. І. Чайковського, Обласний центр гуманної педагогіки, Центр духовного розвитку та творчої ініціативи «Гармонія» та інші партнери.

Гангстери та філантропи Френка Сінатри

На пам'яті меломанів усіх рас та кольорів шкіри Френк Сінатра лишився співаком американської мрії. Вже відсвяткований 100-річний ювілей співака – він увічнений у бронзі, а нещодавно минуло двадцять років, як пішов він із життя. Світ знав блискучу усмішку Френка на естраді й у кадрі кінофільму. Та дещо лишалося поза кадром. Орфей Голлівуда співав не тільки для президентів і королів, але й... для «хрещених батьків» мафії. Італієць з Америки, він виживав, за уявленнями своїх кревних предків-сицілійців, у країні, яку оспівував, і став її живою легендою та символом.

Індійські танці, угорський гуляш, турецька кава…

Усе це можна було побачити й спробувати на 26-му благодійному ярмарку, який відбувся минулої суботи на НСК «Олімпійський». Ярмарок проводить Міжнародний жіночий клуб Києва (МЖКК). Усі отримані кошти від заходу спрямовуються на благодійні проекти, що підтримують жінок, дітей, людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями, які потребують допомоги в Україні.

«Акомпаніатор» — театральна історія про божевільних людей

У Київському національному академічному театрі оперети відкрито експериментальний майданчик — нова сцена Stage_Lab. На нульовому поверсі театру оперети будуть створюватися різножанрові вистави камерного формату.

Маленький екскурс у державну «арифметику»…

Якщо людина має невеликі доходи або є тимчасово безробітною, то варто подумати про можливість оформлення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Особливо тим, у кого є діти. Отож про це докладніше.

Ера інтернету та гаджетів

Мрієш стати супергероєм? Ласкаво просимо в еру інтернету. Це справжнє диво нашої планети! Як гадаєте, чи можливо уявити сьогодення без інтернету? Думаю, що ні, але якщо замислитися над цим питанням, виникає неоднозначне твердження з приводу цього.

Вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

14 грудня в Україні традиційно відзначається чергова річниця Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС — людей, котрі ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року.

Свято квітів, жіноцтва й краси

Коли місто заяскравіло усіма барвами літа, жіноча рада провела кілька рейдів у рамках щорічної акції-конкурсу «Моє квітуче місто». Цьогоріч вона виявилася ювілейною — п’ятнадцятою, оскільки започаткована ще у 2003 році. Автору цієї статті пощастило — саме так — бути свідком відбіркових рейдів конкурсної комісії вулицями Новограда-Волинського, бо це переросло у формат фантастичної подорожі. Око милували і вражали красою, фантазією, неповторністю рішень квітники, декоративні гірки, садовий дизайн, створені руками не дипломованих профі, а наших землячок із сфери побуту, торгівлі, медицини (до речі, працівників місцевого ТМО серед них найбільше), пенсіонерів… Стільки естетичного задоволення не отримували ми вже давно — причому від заквітчаних обійсть переважно нашими, власне українськими, квітами: чорнобривцями, айстрами, флоксами, жоржинами… Ось де він, справжній патріотизм, а не у гаслах і шароварщині!

Галина Стеценко: «Прізвище — це не тільки продовження роду, а й відповідальність»

Доля дарує мені зустрічі з надзвичайно цікавими й неординарними людьми. Галина Стеценко — піаністка, органістка, писанкарка, художниця, поетеса. Та, насамперед, вона музикант від Бога. Народилася у родині Стеценків, де всі мали хист до музики. Її відомий на увесь світ дідусь — Кирило Григорович Стеценко — видатний український композитор, учень Миколи Віталійовича Лисенка, який говорив про Кирила Григоровича: «Ось хто замінить мене після моєї смерті». До того ж він був активним громадським діячем, протоієреєм УАПЦ, засновником Республіканської капели УНР. Батько — Вадим Стеценко був скрипалем, педагогом, методистом і дослідником скрипкового мистецтва, тривалий час очолював кафедру скрипки у Київській державній консерваторії. Галина Стеценко має сестру-близнючку Лесю, яка також скрипалька й нині мешкає в Торонто. Старший брат — Кирило Стеценко, відомий скрипаль в Україні й поза межами, живе у Києві. Син Галини Стеценко — Денис, також відомий скрипаль в Португалії. Галина Стеценко живе й працює на острові Мадейра. Там вона навчає португальських дітей музики. Про життя, музику, мистецтво, любов до України розмовляємо з пані Галиною у затишній київській кав’ярні.

Педагогічний календар. Листопад 2018

130 років від дня народження Дмитра Солов’я (1888—1966), українського історика, педагога, публіциста 170 років від дня народження Карла (Кароля) Беднарського (1848—1911), фахівця друкарської справи, багаторічного директора друкарні Наукового товариства імені Т. Шевченка у Львові 130 років від дня народження Євгена Рихліка (1888—1937), українського ученого-славіста, краєзнавця, педагога 180 років від дня народження Івана Нечуя-Левицького (1838—1918), українського письменника, педагога

Презентація картин Гели Думбадзе

Неймовірно щедра на мистецькі події оксамитова осінь у столиці України. Нещодавно відбулася презентація творів Надзвичайного Повноважного Посла Грузії в Україні Гели Думбадзе. Можна лише дивуватися про розмай творчих обдарувань дипломата вищого рівня. Філолог, філософ, письменник, художник щойно прийняв аплодисменти після оприлюднення книги «Я бігун», ось новий напрям його діяльності — живопис. Свою виставку пан Г. Думбадзе назвав «Акриловий щоденник» і представив частину циклу творів, написаних за останні роки. Виставка присвячена українському народу і отій теплій гостинності, яку відчула родина Посла саме в Києві.

Рокова пастка, або Трилер з життя письменника

«Скажено потрібні гроші, бодай у розбійники піти на великий шлях або ж коханцем завітати до старої…» Справді, чи не актуально це й для сьогодення, хоча й висловлено півтора сторіччя тому? Ось такий стиль мислення героїв драматурга Олександра Васильовича Сухово-Кобиліна, автора п'єси «Весілля Кречинського» та інших шедеврів театрального мистецтва. Випадково став він письменником: біля витоків його творчості — любовна драма, що обернулася на трагедію — смерть його коханки, Луїзи Сімон-Деманш. Цей трилер приголомшив російське суспільство й докотився до самого государя-імператора Олександра ІІ. Тривалий час у загибелі Луїзи підозрювали письменника, однак відновити історичну справедливість допомогла експертиза, за висновком якої оскаржено звинувачення в його адресу. Наприкінці вересня цього року святкували 200-річний ювілей від дня народження Сухово-Кобиліна.

Молодь — найцінніше багатство держави

В «Українському домі» відбувся ХІV Міжнародний всеукраїнський фестиваль-форум «Молодь єднає Україну!» в рамках міжнародного всеукраїнського суспільно-мистецького проекту єдності «Обіймись, Україно, зі світом! Україна — світ». Автор проекту, засновник фестивалю, відомий громадський діяч, заступник гетьмана Українського реєстрового козацтва, Герой Козацтва, поет-пісняр, кандидат технічних наук Олександр Карпенко, головний режисер фестивалю — заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри естрадного виконавства, кандидат культурології Василь Романчишин.

Камінська Лариса Петрівна: майстриня і творець

Народилася 18 червня 1952 року в мальовничому куточку — село Северинівка Таращанського району Київської області в родині освітян Петра Гавриловича та Валентини Валеріянівни Бойко. У 1970 році закінчила з золотою медаллю Житнєгірську середню школу Рокитнянського (на ту пору Таращанського) району. Того ж року вступила до Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка на факультет журналістики. 1975 року закінчила навчання і здобула фах журналіста. ...

Трепет справжньої любові

Від щирих усмішок посвітлішав вестибюль Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого. Це зустрічалися учасники Другого Київського міжнародного літературно-музичного фестивалю «Причал на Поштовій» за сприянням Українського фонду культури імені Бориса Олійника. Члени журі — відомі імена: Олесь Коляда — композитор і виконавець, соліст білоруського ансамблю 80-х «Сябри», Раїса Недашківська — народна артистка України, заслужені діячі мистецтв Валентин Касьянов — композитор, доцент, викладач кафедри музики педагогічного університету імені Драгоманова, відмінник освіти, Вікторія Касьянова — викладач педагогічного університету імені Драгоманова, відмінник освіти, Василь Дробот — поет і композитор, Людмила Кулешова — оперна співачка, заслужена артистка України, Поліна Асоянц — письменниця, член Української асоціації письменників художньо-соціальної літератури. З веселим щебетом усміхалися гості з Японії — молоді волонтери з «Федерації жінок за мир у всьому світі» на чолі з головою Моріко Хорі.

У пошуках субсидії, або Сухарики на батареї…

Сьогодні активно ведуться дискусії стосовно нового порядку призначення субсидій. Це відбувається після введення в дію Постанови КМУ від 17 жовтня 2018 р. №841 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Багато людей як потенційних отримувачів цієї державної соціальної допомоги фактично були позбавлені такої можливості після 2 травня ц. р. Наприклад, роботодавець затримує виплату заробітної плати, тому є заборгованість із виплатою державі єдиного соціального внеску. Наскільки ситуація змінилася останнім часом в Україні?

Горизонт подій

Рандеву сучасного харизматичного поета, члена Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» Серго Сокольника з читачами бібліотеки та юнацькою молоддю СШ №93 відбулося в стінах бібліотеки Дружби народів. На зустрічі він презентував свою нову книгу «Горизонт подій», а прийдешнє свято — День захисника України, спонукало поета спочатку до читання воєнної лірики, громадянських віршів. Вони є неймовірно реалістичними, зворушливими, справжніми, тому не залишають нікого байдужим, викликають сильні емоції. Серго пройшов нелегкий життєвий шлях: учасник війни в Афганістані, активіст подій на Майдані, — бачив і відчував біль і страждання, випробував на собі справжню чоловічу дружбу, взаємодопомогу. В арсеналі поета — притчі, містична і любовна лірика, маленькі поеми, він натхненно подає кожен свій твір, кожен рядок, кожне слово, що просто заворожує присутніх… Сучасна поезія, різноманіття тем, настрою, інтелектуальна поезія, щире спілкування, динаміка зустрічі — все це припало їм до душі.

360 років: історія протистояння

На 2014 рік припав популярний в колишньому СРСР історичний ювілей — 360-та річниця возз'єднання (чи приєднання?) України до Росії. Проте замість святкових салютів — смертоносні залпи від російської важкої зброї, забороненої Мінськими угодами. Невже це й є підсумок багаторічної «дружби й братньої любові» з північно-східним сусідом? Про це красномовно свідчить імперська агресія путінської Росії в Криму і на багатостраждальному Сході України, яка триває вже пʹятий рік. Своїми чоботами путінські вояки вщент розчавили симпатії українців до Росії, спричинили огиду до неї. Пролита кров ще надовго розділятиме колись братні народи. І сьогодні світ спостерігає за тим, як Україна воює, захищаючи не тільки свої національні інтереси і територіальну цілісність, але й усю Європу від російського загарбника. Біля витоків феномену протистояння між Україною та Росією — Переяславська угода 1654 року. Навколо цієї події виникло чимало легенд та історичних міфів.

Андрій Верес: «Театр — це храм мистецтва»

Андрій Верес, народний артист України, з травня нинішнього року директор і художній керівник Київського академічного театру українського фольклору «Берегиня». Сьогодні він розповідає про відкриття нового сезону.

Уміння любити

Олександр Бакуменко народився у сім’ї видатного українського письменника Данила Бакуменка, в якій жив дух творчості та українознавства, патріотизму і гуманізму, справедливості, совісті й честі, поваги до людини — трудівника, захисника Вітчизни. Данило Олександрович учив своїх дітей любити Батьківщину, бути чесними і справедливими. Його сини зростали у повноцінній, справжній українській родині, яка давала їм затишок і тепло батьківської любові, підтримку і віру в свої сили. А зараз цю любов вони сповна віддають своїм дітям і прагнуть, аби їхні кровиночки були щасливими.

Сторічний ювілей

Для роменчан місце, де встановлений монумент Т. Г. Шевченку, досить знакове. Сюди, у центр міста, прикрашений каштановими алеями, приходять наречені за благословенням, поспішають на перші зустрічі закохані, приходять випускники шкіл, подорожні. «Заповіт» Кобзаря став для нащадків життєвим компасом, в ньому ми знаходимо відповіді для вирішення багатьох проблем державних та особистих. Недаремно Шевченка шанують у багатьох країнах світу, де йому встановлено понад 1384 монументи.

Арт-терапія для дітей

У рамках проектів патріотичного виховання і допомоги дітям, батьки яких перебували в АТО, та для дітей внутрішньо переміщених осіб, ГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» організувала під час літніх канікул творчі майстер-класи.

Мій батько

Селянський син з діда-прадіда, інтелігент у першому поколінні, мій батько був такий, як усі батьки. Я так вважала, хоча в повоєнні часи мати батька довелося далеко не кожній дитині, це був великий подарунок долі. Поранений і контужений, хворобливий, він проте був молодим, вродливим чоловіком, говорив тихо і лагідно, у нього завжди була усмішка в очах. Добре володів словом, любив жарти і сам умів дотепно жартувати. Як писав Довженко про свого батька, так і я притулю його слова до свого: «З нього можна було писати лицарів, апостолів, великих учених чи сіячів — він годився на все».

Не хлібом єдиним

Поспіль 15 літ на день народження письменника-земляка Михайла Івановича Чабанівського (18.09.1010—04.04.1974) лунають літературні позивні у степовому селі Лигівка, що на Харківщині. Приорільське село Лигівка Сахновщинського району має свою двохсотлітню історію, де завжди вирувало духовне життя. Роботящі селянські руки вміють не тільки орати й сіяти, а й тягнуться до Книги, до золотого зернятка творчості. За цей час у сучасній історії села, де народився Михайло Циба (псевдонім Чабанівський), закарбувалися у пам’яті яскраві події, пов’язані із врученням Всеукраїнської літературної премії його імені.

Сторінки