Суспільство

Шеф -кухар Віктор Перехрест

Мій девіз – радувати людей Знайомство з Віктором Перехрест відбулося через його друга – Едуарда Томільченко, молодого режисера. Стаття про нього була опублікована у випуску №12, 2017 року. Віктор одразу відгукнувся на прохання зустрітися, що для мене, чесно кажучи, було трохи несподівано. Перед зустріччю я подивилася інформацію про Віктора в інтернеті, побачила, що він учасник шоу на каналі СТБ «МастерШеф» 4-го сезону, і вирішила, що він досить відомий, «пропіарений» молодий чоловік, про якого всі вже знають. Але при зустрічі переді мною постала зовсім інша людина.

Про любов до рідного краю…

Розмова у статті піде про прикордонний край нашої мальовничої України – літописне місто Ромен Сумської області. А спонукало до спогадів чергове видання літературно-історичного альманаху, присвяченого Майстрам пензля Роменщини.

Володимир Шейко: «Сонячна Італія – країна високого мистецтва»

Майже місяць перебував з гастролями в Італії Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо. Своїми враженнями від творчої поїздки поділився і відповів на запитання художній керівник та головний диригент колективу, народний артист України Володимир Шейко.

Падає сніг. Сальваторе Адамо

...Падав сніг, але ніщо не спроможне втішити юнака від смутку — ані весела передсвяткова метушня біля магазинних вітрин, ані казковий блиск ялинкових іграшок. І усе через те, що кохана не прийшла…

Вік зрілості галицького митця

Олексій Сердюк – ім’я добре відоме в українському мистецтві, знане із чисельних виставок в Україні та поза її межами. Своєю творчістю він репрезентує поетичний напрямок у мистецтві Івано-Франківщини. Сьогодні за плечима художника поважний 40-літній шлях у мистецтві, шлях постійних творчих шукань та впертої самовідданої праці. У доробку О. Сердюка сотні графічних та живописних творів, вишуканих зразків декоративно-прикладного мистецтва.

100-річчю НАОМА України присвячується

Кожна видатна подія в столиці України супроводжується змістовним проектом. Так відбулося і з ювілеєм Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, до якого команда учбового закладу готувалася заздалегідь. Ціла низка виставок відбулася: пересувні по свій Україні, наукові конференції, круглі столи, обговорення, презентації друкованих видань у Києві.

Святвечір у військовому шпиталі

У переддень Різдвяних свят у Головному військовому клінічному госпіталі відбувся справжній курс музикотерапії для воїнів із зони АТО - Святвечір «Різдвяні колядки». Учні столичної музичної школи №23 зі своїм педагогом по вокалу Валентиною Іванівною Гаркушою прийшли до шпиталю вшанувати наших воїнів. Саме для них діти підготували в українських давніх традиціях театралізовану виставу – «Українська коляда». Цього вечора відбувалося красиве дійство - зцілення музикою, бо ж саме так перекладається з грецької мови музикотерапія. Цей по-родинному затишний вечір насправді поєднав та розчулив усіх присутніх.

Призначення субсидії

Головна ідея субсидій на послуги ЖКГ полягає в тому, щоб людина могла отримувати допомогу від держави. Нерідко наші громадяни цікавляться, як вплине купівля квартири або будинку вартістю понад 50 тисяч гривень на подальше призначення субсидії? Про це та інше обговоримо більш докладно.

Мова графіки в екслібрисах Єлизавети Мазур

Єлизавета Мазур - київська художниця-графік, нещодавно завершила навчання в Національній академії мистецтва та архітектури в Києві (2016). Вона навчалася книжковій та станковій графіці, а її улюбленою графічною технікою з роками став лінорит. Мова її графіки тонка, сповнена таємничого змісту та символізму. Численні деталі та перетікання світла у темряву створили неймовірно виразні графічні образи. Враження, викликані драматичністю сцен з книги, наповнюють глядача та не дають відірватись від побаченого.

СОТНІ РЕКОРДСМЕНІВ НА ОДНІЙ СЦЕНІ

У Києві відбулася презентація нового видання Книги рекордів «Національний Реєстр Рекордів України 2018». 206 705 українців стали героями нової Книги рекордів.

ДМИТРО ХОРКІН: «ДЕМОСФЕН ГОВОРИВ, ЩО ГОЛОС ЛЮДИНИ – ЦЕ ДРУГЕ ОБЛИЧЧЯ»

Його голос називають голосом Українського радіо. Знають як ведучого прямоефірних передач, спецпроекту «Донбас-UA», радіожурналу «Слово». Віднедавна слухачі захопилися передачею «Лайфхак українською». Поза роботою на радіо проводить державні протокольні урочистості. Його знають як диктора парадів до Дня Незалежності у Києві. 25 грудня вперше провів на Софійській площі в Києві святкування Різдва. З червня минулого року Дмитро Хоркін – генеральний продюсер Українського радіо. З ним сьогоднішня розмова.

Даниїл Андрієв - талановите майбутнє України

Кілька років тому на прогулянці з сім'єю друзів я познайомилася з хлопчиком -- Даниїлом Андрієвим. На перший погляд, це був звичайний хлопчик, якому подобалося кататися на скейтборді. Як і всі діти його віку, він цікавився комп’ютерними іграми-стратегіями. Та від мами Даниїла, Яни, я узнала, що хлопчик серйозно займається фортепіанною музикою та танцями. До того ж, обидва ці заняття йому подобаються, але він не може зробити вибір, що ж більше…

Олександра Шулежко «Неуповноважена» мама

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні (місто Київ) стартувала програма «ПортретиUA». Її метою є зібрати і зробити відомими якомога більше історій звичайних людей, які в роки Другої світової війни сприяли боротьбі з тоталітаризмом; втілювали ідеали миру, гуманізму й толерантності.

Позитивна психологія

Останні півстоліття наука психологія, по суті, займалась однією єдиною проблемою -- психічними розладами людини. І треба сказати, досягла на цьому шляху чималих успіхів. Займаючись зціленням хворих, лікарі-психотерапевти зовсім забули, що їх допомога потрібна і здоровим.

Галина Яблонська людина трьох епох

Галині Гілярівні Яблонській виповнилося 90 років. Народна артистка УРСР, повний кавалер ордена княгині Ольги (I, II, III ступенів), Посол миру, член Національної спілки театральних діячів України, актриса Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка, володарка театральної премії родини А. М. Бучми «Бронек», ордену Святої Великомучениці Варвари та нагороди «Жінка року» зустріла свій день народження з оптимізмом, творчими та далекоглядними планами.

Педагогічний календар. Січень 2018

Минуло вже 150 років від дня народження Миколи Чернявського (1868—1938), українського поета, педагога, громадського діяча. Микола Федорович Чернявський народився 3 січня 1868 р. у селі Торській Олексіївці тодішнього Бахмутського повіту Катеринославської губернії в сім’ї священика, де виховувалося 10 дітей. Після закінчення початкової, так званої народної школи, навчався в Бахмутській духовній школі, а після її закінчення — у Катеринославській духовній семінарії, яку закінчив 1889 р. Цього ж року М. Чернявський повертається до Бахмутської духовної школи в ролі вчителя. Учителюванню у Бахмуті він віддав 12 років свого життя. Для Миколи Чернявського, як і для багатьох українських письменників кінця ХІХ — початку ХХ ст., педагогічна праця була органічною часткою творчої діяльності. Загалом він віддав їй понад 20 років.

П’ять рекордів українських дітей

На олімпіаді з ментальної арифметики «Діти майбутнього» Smartum встановлено п’ять рекордів. Остання Олімпіада з ментальної арифметики «Діти майбутнього відбулася 9 грудня у Концерт-Холі «ТРЦ Термінал» міста Бровари Київської області. На неї на з’їхалися з усієї України понад 500 дітей віком від 4 до 16 років. Учасники з Києва, Харкова, Одеси, Запоріжжя, Миколаєва, Херсона, Тернополя, Полтави, Чернігова, Білгород-Дністровського та інших міст змагалися на швидкість в усному рахунку одно-, дво- та тризначних чисел.

Душа співає кольорами

Нещодавно в будинку художника відбулась виставка живопису майстрині пензля з Сумщини, Надії Полуян-Внукової. Шанувальники образотворчого мистецтва знайомі з творами художниці, бо така душевність яку вона створює на своїх картинах не залишить байдужими нікого.

Презентація книжки Тетяни Майданович

Відомий український педагог Василь Олександрович Сухомлинський писав: «Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії та творчості». Ці слова дуже близькі й авторці книги «Країна Українія» (видавництво «Криниця», 2016 рік) Тетяні Василівні Майданович – відомій українській поетесі, члену Національної спілки письменників України, головному редактору видавництва «Криниця» у 2001-2016 роках, лауреату літературно-мистецької премії імені Дмитра Луценка (2012 року), презентація якої відбулася 10 листопада 2017 року на Міжнародній книжковій виставці «Медвін-2017».

Ігрова залежність та "секрети" розробників комп'ютерних ігор

Інтернет все більше захоплює, разом з тим позбавляє можливості розподіляти час для інших творчих справ. Тривале просиджування перед комп'ютером може призвести до так званої комп’ютерної залежності, яка наступає досить швидко. І як негативні результати: погіршення зору, постави, безсоння, головні болі, тривожність, перенапруження, заниження самооцінки, особистісні комплекси, агресивність, проблеми соціалізації.

Вечір-зустріч «Тарас Шевченко в моїй родині»

В Українському фонді культури 1 червня 2017 року відбувся вечір-зустріч «Тарас Шевченко в моїй родині», організаторами якого виступили: Національна Рада жінок України — Голова Порохняк-Гановська Л. А., Інститут проблем виховання НАПН України — директор Бех І. Д., доктор філософії Тарасо­ва Т. В., Український фонд культури — перший заступник голови Правління Бакуменко О. Д., МГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» — Голова Правління Коцеба Т. Ю., Культурний центр «Сан» — директор Андрущенко Т. О., «Видавничий дім «Справи сімейні» — Головний редактор Лесів А. Я. та інші.

Ганна Миколаївна Самарська — майстриня петриківського розпису.

Так сталося, що на моєму життєвому шляху з’явилася чарівниця цієї розкішної кольорової палітри Ганна Миколаївна Самарська. Завдяки цій художниці я не тільки відчула творчий потяг до цього унікального виду мистецтва, а й отримала наставника, друга.

Символи християнства в українському екслібрисі XX століття

У1994 році в Києві пройшла виставка екслібриса під назвою «Релігій багато — Бог один». На ній експонувалися роботи не лише художників з України, але також і з Словаччини, Росії, Франції, Бельгії, Китаю та Угорщини. Висока технічність, філософія образу, шанобливий підхід — ось риси, що притаманні українським мистцям. У темі релігії є багато чого, що незалежно від часу переноситься в сучасність.

Свято останнього дзвоника у спеціалізованій школі №96

У спеціалізованій школі №96 з поглибленим вивченням російської мови відбулося Свято останнього дзвоника. Для одних цей день — початок веселих канікул, а для інших — бентежна мить... Це свято, яке ніякий дощ не може зіпсувати, воно залишається в пам’яті випускників та їхніх батьків назавжди.

Міжнародний книжковий фестиваль у «Мистецькому Арсеналі»

Ніщо так не збагачує людину, як знання. Саме таким став широкоформатний VІІ Міжнародний книжковий фестиваль, який відбувся у «Мистецькому Арсеналі». На виставкових площадках ромістилося декілька творчих локацій. Видавництво «Самміт-книга» влаштувало презентацію проекту «25 років: заповіти Незалежності України», а товариство АptHuss презентувало книгу «Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі» автор Вілла Гомперець.

Зустріч з Тетяною Василівною Майданович

Поезія Тетяни Майданович — це поезія серця, поезія духу. Це постійний діалог з Богом, в якому срібнотонно звучать сповідально-молитовні інтонації, в ньому туга за Любов’ю, Добром, Надією, Красою.

Вечір пам’яті Бориса Ілліча Олійника

30 квітня 2017 року на 82-му році життя відійшов у вічність легендарний український поет, голова Правління Українського фонду культури, який 30 років опікувався ним, дотримуючись свого життєвого і мистецького кредо: «Писати, як живеш, а жити, як пишеш».

Захисникам України присвячується

Якщо не відчиняються двері нашої «квартири», ми спокійні та врівноважені, розмовляємо про погоду, про людські долі, про обов’язок перед совістю та людьми. Ми всі однакові зовні, проте не всі однакові за характером.

Екологічний проект «Молоде покоління за чисте довкілля!»

Кожного свідомого українця хвилює, насамперед, питання здоров’я своїх діточок, близьких та рідних, якість продуктів харчування та води, добробут. Але, на жаль, не часто ми замислюємося про чи не найголовніше у житті кожного з нас, про те, який стан навколишнього середовища, в якій сфері буття ми перебуваємо та виховуємо майбутні покоління?

Концерт у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей м. Києва

Уперший день червня було по-справжньому сонячно від дитячих усмішок в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей м. Києва по вул. Полярна, 7а. ГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» запросила своїх друзів виступити перед вихованцями центру.

Сторінки