Суспільство

Душа співає кольорами

Нещодавно в будинку художника відбулась виставка живопису майстрині пензля з Сумщини, Надії Полуян-Внукової. Шанувальники образотворчого мистецтва знайомі з творами художниці, бо така душевність яку вона створює на своїх картинах не залишить байдужими нікого.

Ігрова залежність та "секрети" розробників комп'ютерних ігор

Інтернет все більше захоплює, разом з тим позбавляє можливості розподіляти час для інших творчих справ. Тривале просиджування перед комп'ютером може призвести до так званої комп’ютерної залежності, яка наступає досить швидко. І як негативні результати: погіршення зору, постави, безсоння, головні болі, тривожність, перенапруження, заниження самооцінки, особистісні комплекси, агресивність, проблеми соціалізації.

Вечір-зустріч «Тарас Шевченко в моїй родині»

В Українському фонді культури 1 червня 2017 року відбувся вечір-зустріч «Тарас Шевченко в моїй родині», організаторами якого виступили: Національна Рада жінок України — Голова Порохняк-Гановська Л. А., Інститут проблем виховання НАПН України — директор Бех І. Д., доктор філософії Тарасо­ва Т. В., Український фонд культури — перший заступник голови Правління Бакуменко О. Д., МГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» — Голова Правління Коцеба Т. Ю., Культурний центр «Сан» — директор Андрущенко Т. О., «Видавничий дім «Справи сімейні» — Головний редактор Лесів А. Я. та інші.

Ганна Миколаївна Самарська — майстриня петриківського розпису.

Так сталося, що на моєму життєвому шляху з’явилася чарівниця цієї розкішної кольорової палітри Ганна Миколаївна Самарська. Завдяки цій художниці я не тільки відчула творчий потяг до цього унікального виду мистецтва, а й отримала наставника, друга.

Символи християнства в українському екслібрисі XX століття

У1994 році в Києві пройшла виставка екслібриса під назвою «Релігій багато — Бог один». На ній експонувалися роботи не лише художників з України, але також і з Словаччини, Росії, Франції, Бельгії, Китаю та Угорщини. Висока технічність, філософія образу, шанобливий підхід — ось риси, що притаманні українським мистцям. У темі релігії є багато чого, що незалежно від часу переноситься в сучасність.

Свято останнього дзвоника у спеціалізованій школі №96

У спеціалізованій школі №96 з поглибленим вивченням російської мови відбулося Свято останнього дзвоника. Для одних цей день — початок веселих канікул, а для інших — бентежна мить... Це свято, яке ніякий дощ не може зіпсувати, воно залишається в пам’яті випускників та їхніх батьків назавжди.

Міжнародний книжковий фестиваль у «Мистецькому Арсеналі»

Ніщо так не збагачує людину, як знання. Саме таким став широкоформатний VІІ Міжнародний книжковий фестиваль, який відбувся у «Мистецькому Арсеналі». На виставкових площадках ромістилося декілька творчих локацій. Видавництво «Самміт-книга» влаштувало презентацію проекту «25 років: заповіти Незалежності України», а товариство АptHuss презентувало книгу «Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі» автор Вілла Гомперець.

Зустріч з Тетяною Василівною Майданович

Поезія Тетяни Майданович — це поезія серця, поезія духу. Це постійний діалог з Богом, в якому срібнотонно звучать сповідально-молитовні інтонації, в ньому туга за Любов’ю, Добром, Надією, Красою.

Вечір пам’яті Бориса Ілліча Олійника

30 квітня 2017 року на 82-му році життя відійшов у вічність легендарний український поет, голова Правління Українського фонду культури, який 30 років опікувався ним, дотримуючись свого життєвого і мистецького кредо: «Писати, як живеш, а жити, як пишеш».

Захисникам України присвячується

Якщо не відчиняються двері нашої «квартири», ми спокійні та врівноважені, розмовляємо про погоду, про людські долі, про обов’язок перед совістю та людьми. Ми всі однакові зовні, проте не всі однакові за характером.

Екологічний проект «Молоде покоління за чисте довкілля!»

Кожного свідомого українця хвилює, насамперед, питання здоров’я своїх діточок, близьких та рідних, якість продуктів харчування та води, добробут. Але, на жаль, не часто ми замислюємося про чи не найголовніше у житті кожного з нас, про те, який стан навколишнього середовища, в якій сфері буття ми перебуваємо та виховуємо майбутні покоління?

Концерт у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей м. Києва

Уперший день червня було по-справжньому сонячно від дитячих усмішок в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей м. Києва по вул. Полярна, 7а. ГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» запросила своїх друзів виступити перед вихованцями центру.

Міжнародний жіночий благодійний фонд «За виживання»

Ця неурядова, неприбуткова громадська організація опікується 150 малозабезпеченими людьми поважного віку, ветеранами війни і праці, які своє життя віддали добробуту та процвітанню України. Наш девіз: «Допоможи сам собі та ближньому!», «Якщо не ми за себе, то хто ж?!». Фонд живе досить активно. Як люблять стверджувати ветерани: «Ми не виживаємо, а живемо».

Український екслібрис

Петро Володимирович Нестеренко, член Національної спілки художників України та президент Українського екслібрис-клубу, кандидат мистецтвознавства і завідувач проблемної науково-дослідної лабораторії На­ціональної Академії образотворчого мистецтва і архітектури, митець і просто людина, знана у світі українського екслібриса, десятиріччями збирає у свою історичну скарбничку унікальні свідоцтва про розвиток вітчизняної графіки та книжкових знаків ще за часів сивої давнини — від Київської Русі — до сьогодення.

Історія і культура рідного краю

«Бути щасливим — пізнати себе чи свою природу, взятися за своє споріднене діло і бути з ним у злагоді з загальною потребою», — так писав великий мудрець Григорій Сковорода. Така собі виходить триєдина задача для особистості, що прагне істинного — не примарного — щастя.

Театральні маски японського театру

Предмети побуту й промислу народів світу, одяг, прикраси з кістки й бурштину, засоби пересування й особливо маски, вразили уяву й спонукали до творчих пошуків. Так з’явилися cерії графічних і живописних творів, домінуючими серед яких були маски народів світу.

Урочище Церковщина (хутір Вільний)

Урочище Церковщина (ху­тір Вільний) — дуже цікава місцевість, яку слід відвідати. Перша назва цієї території — Гнілець (ХVІ—ХVІІІ ст.) поширювалась і на частину прилеглих до урочища заболочених земель (береги р. Віти). Протягом XIX ст. урочище мало назву Гадючий яр (через велику кількість змій). Сучасна назва з’явилася на початку ХХ ст. і пов’язана з виявленими залишками кам’яного храму — «церковищем». Адреса: м. Київ, Дніпропетровське шосе, 3. Про походження назви «Хутір Вільний» існують три версії. За однією з них, Церковщина, перебуваючи на старій Обухівській дорозі, слугувала форпостом міста. Тут люди відчували себе вільно, розкуто, а за несення сторожової служби на прикордонній смузі вони були позбавлені від сплати податей та інших повинностей. Звідси і назва місцевості — хутір Вільний.

Слово про маму

У другу неділю травня Україна відзначила День матері — свято, яке вже стало традиційним для багатьох країн світу. У цей день ми вшановуємо матерів. Саме вони дали нам життя, піклуються про нас, навчають і виховують. За всяких обставин готові прийти на допомогу й дозволяють нам бути дітьми в будь-якому віці.

Історичні та пам'ятні дати України у травні

200-річчя від заснування Рішельєвського ліцею В Одесі 14 травня 1817 року було створено престижний навчальний заклад закритого типу — ліцей. Назвали його на честь генерал-губернатора краю Армана Еммануеля дю Плессі Дюка де Рішельє, який заснував у місті шляхетний інститут (1805) та комерційну гімназію (1806).

Проект української та кримськотатарської культур «Чумацький шлях»

Щоб зрозуміти біль чи розділити радість іншої людини, цілого народу, потрібно почути це серцем. Про що й свідчить міжмузейний проект-діалог української та кримськотатарської культур «Чумацький шлях», який проходить у столиці України. Ідея проекту в Рустема Скибіна та Георгія Браіловського виникла після перемоги Джамали на Євробаченні. А відторгнення Криму до Росії породило чимало дискусів на тему, кому належить стародавній півострів, розташований на півдні України.

Звернення до посольств України

Наші співвітчизники, які тимчасово перебувають в інших країнах, а також ті громадяни, які знаходяться в Україні, тепер мають нові практичні можливості для звернень до вітчизняних дипломатичних установ країни, розташованих в інших державах світу. Про електронні звернення, сучасні правові можливості їх оформлення поговоримо на прикладі роботи дипломатичних установ України за кордоном.

Ювілей Пола Маккартні та його "Сержанта Пеппера"

All You Need Is Love... (англ., «Любов — саме те, що тобі потрібно...») Творчим здобутком Beatles літа 1967-го став «Сержант Пеппер», шедевр рок-музики, який посів перше місце серед 500 найвизначніших альбомів усіх часів за версією журналу Rolling Stone. Ювілей «Сержанта» у червні 2017-го дивним чином збігається з 75-річним ювілеєм Пола Маккартні, фактичного ініціатора цього альбому.

Урочистості на пам'ять Варвари Ханенко

Великий злам епох ХІХ—ХХ століття породив не менше величних особистостей... Мова піде про відомий рід промисловців, меценатів та благодійників Терещенків, точніше, про Варвару Ханенко (Терещенко) (1852—1922) — дружину Богдана Ханенка (1849—1917). Подружжя відомо насамперед як засновники унікального за своєю колекцією Музею західного та східного мистецтва, нині Національний музей ім. Бориса та Варвари Ханенків.

Вшанування пам'яті українського Мікеланджело Івана Пет­ровича Кавалерідзе

На Байковому цвинтарі, який отримав назву від прізвища генерала Байкова, героя Вітчизняної війни 1812 року, відбулася церемонія по вшануванню пам’яті І. Кавалерідзе, приурочена 130-й річниці з дня його народження. Ювілей відомого скульптора, кінорежисера, драматурга, народного артиста відзначали в Україні на державному рівні. Урочисті кошик з блакитно-жовтими хризантемами від КМДА та Музею-майстерні, квіти від земляків прикрасили меморіальний куточок з бюстом І. Кавалерідзе (скульптор Р. Синько)...

«Молох ленінізму. Ідеологія державного терору». Автор книги — Микола Сядристий

УКиєві побачило світ науково-популярне видання «Молох ленінізму. Ідеологія державного терору». Автор книги — Микола Сядристий. Українець Микола, народний художник України, визнаний мікро­мініатюрист світу. Раніше вінцем майстерності вважали його «підковану блоху». Микола Сядристий зробив це ще на початку кар’єри, а далі вправність зростала настільки, що розум відмовлявся вірити своїм очам. Для прикладу, найменша у світі книжка «Кобзар» легко поміщається у звичайній букві. При цьому тут 12 сторінок з малюнками. Роботи українця можна легко помістити у сірникову коробку.

Сучасне українське мистецтво у національних кольорах

Від чого можна отримати задоволення: від цвітіння дерев, ранішньої кави, приємної розмови, відчуття задоволеності від зробленої справи, а ще опинитися у гарному місці. Завдяки виставці картин Олесі Рибченко, які стали окрасою звичайної кав’ярні у центрі Києва на Хрещатику її інтер’єр не залишить нікого байдужим. Будемо вважати це Лесиним подарунком місту до Всесвітнього Дня мистецтва, який відзначався 15 квітня, адже саме цього дня 1452 року народився Леонардо да Вінчі.

Українські та японські родинні обереги

У Золотій залі Українського фонду культури в рамках року Японії в Україні відбулася Міжнародна виставка «Українські та японські родинні обереги». Організаторами виступили Український фонд культури, громадська організація «Федерація жінок за мир у всьому світі» та Культурний центр «Сан».

Китайсько-український культурний обмін

Перевага за творчими проектами, в яких світова спільнота прагне миру, взаєморозуміння та толерантного відношення один до одного. Свідком цього стали мистецькі заходи в столиці в рамках тижня китайсько-українського культурного обміну «Один пояс, Один шлях».

О-FEST-2017. П’ятий, ювілейний Між­народний музичний фестиваль.

О-FEST-2017 протягом двох днів 10 і 11 червня тривав у Києві та Бучі. Фестивальні події відбувалися у класичному форматі — на основній сцені Національної оперети України та open-air у мальовничому парку міста Буча, на знаменитому Співочому полі, біля Київського національного академічного театру оперети.

Жертовність та любов до України Світлани Касьяненко

Світлана — водночас вольова, сильна і вразлива, різна вона, як і врешті її творчість. В її пісенному репертуарі є пісні для кожного, хто хоче і вміє співати: колискові, шансон, романс, естрадний жанр, марш, твори для хорових колективів, ансамблів, жартівливі пісні та про наболіле: останні народжені для українських захисників — гострі і правдиві, пекучі, з наповненням, ті, що надихають, пробуджують, обурюють, але ні в якому разі не залишають слухача байдужим.

Сторінки