Суспільство

Щаслива родина – успішна країна

Київський міський центр сім’ї «Родинний дім», Служби у справах дітей та сім’ї виконавчого органу Київської міської ради 5 липня 2018 року до Українського Дня родини провів культурно-мистецьку акцію «Щаслива родина – міцна Україна» для родин м. Києві, що відбулася в Колонній залі Київської міської державної адміністрації о 16.00. Метою даного заходу є підняття іміджу сім'ї, популяризація кращих звичаїв і традицій, привернення уваги громадськості до питань сім’ї шляхом вшанування родин, які прожили в шлюбі 45 і більше років.

Педагогічний календар. Липень 2018

125 років від дня народження Миколи Загоровського (1893—1934), українського педагога, гідробіолога і зоолога. 140 років від дня народження Януша Корчака (1878—1942), польського педагога-гуманіста, лікаря, дитячого письменника, одного з провідників ідеї гуманістичної педагогіки. 120 років від дня народження Павла Чамати (1898—1969), українського психолога і педагога, організатора освіти .

Юрій Стельмащук: «Український дім: будь господарем»

Думаю, що великому загалу читачів не потрібно широко представляти нашого гостя, але більш докладніше про Юрія Івановича в інтерв’ю з ним. Громадський і політичний діяч, кандидат наук з державного управління, директор ДП «Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім», голова політичної партії «Український дім», священнослужитель кафедрального Собору Святого Апостола Андрія Первозванного в Києві, президент Київської обласної федерації по козацькому бою, волонтер. Має відзнаки та нагороди. Також батько двох дітей, чудовий сім'янин, і ще додам – людина з високими моральними християнськими цінностями.

Пісенний марафон до дня медичного працівника

Національний військово-медичний клінічний центр «Головний військовий клінічний госпіталь» відзначив 263-річчя з дня заснування. Цей найстаріший медичний заклад держави було створено згідно з Указом Сенату Медичної канцелярії 10 червня 1755-го. Сьогодні це один з найважливіших військово-медичних закладів України у загальнодержавній системі військових шпиталів. Він є багатопрофільним клінічним, лікувально-діагностичним та науковим центром, в якому лікуються військовослужбовці, ветерани Збройних сил та всі бажаючі цивільні пацієнти. Центр розрахований на 1125 ліжок, до його штату входять: 26 клінік (понад 40 відділень).

Микола ШЕВЧУК: «ЩОБ БУТИ ПАТРІОТОМ, ТРЕБА ЗНАТИ, ЧИМ ГОРДИТИСЯ»

Муніципальна галерея мистецтв, що на вулиці Драйзера у столиці України, презентувала виставку відомого українського художника Миколи Шевчука «У нашім раї на землі…» Народний художник України Валерій Франчук, власне, з його ініціативи кияни мали можливість познайомитися з творчістю Миколи Шевчука, розповідає про митця захоплено й натхненно: «З Миколою і його творчістю я знайомий давно. Це геніальний у своєму світобаченні митець. Він вміло реалізує свою думку й ідею. Микола Шевчук – стильний український самородок, бо спеціально на художника не вчився. Він зумів знайти себе в образотворчому мистецтві досить сильно. Давно хотів показати його твори киянам і гостям міста. До цього він представив кілька робіт в Національній спілці художників. Про Миколу я можу говорити багато. Бо, окрім того, що він чудовий художник, він патріот своєї батьківщини, багато часу віддає волонтерській роботі. Йому не байдужа історія рідної землі. А це дуже важливо для митця. Бо як би художники не втікали від сьогодення, від історичної тематики, вони рано чи пізно їх наздоженуть».

Сага Тетяни Кудінової-Калініченко

Нещодавно в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася презентація нової книги київської поетеси, прозаїка, лауреата багатьох літературних премій Тетяни Кудінової-Калініченко «Сага про киян». Це вже відбулася 44-та зустріч у форматі літературно-музичної вітальні «Гармонія Всесвіту». За п’ять років існування «Літературки» її гостями були відомі письменники, композитори, барди, митці поетичного слова. Саме у вітальні Тетяна Кудінова-Калініченко презентуала читачеві всі її літературні надбання. У творчому доробку Тетяни Борисівни – романи «Древо жизни», «Дочери Земли», «Не хочу ходить в школу», сага «На стыке веков», збірки віршів «Я утверждаю: есть любовь», «Думи мої, думи», «Мысли вслух», повісті «Відпустка у серпні 2014».

Практичні кроки на шляху активізації жіночого мистецтва

В Інституті проблем сучасного мистецтва НАМ України відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція на тему «Жіноче мистецтво у контексті світового культурного поля». Піднята тема розкривалася у доповідях та наукових розвідках, які оголосили учасники заходу, з метою висвітлення жіночого мистецтва світу, та українського зокрема, крізь призму часу та напрямків розвитку.

«Все життя, як екзамен…»

Ці слова належать художнику Петру Івановичу Кодьєву (1899-1962), творчий шлях якого сформувався у складний період тоталітарного режиму в Україні. Його творчість була мало відома широкому загалу, але завдяки дослідженням доктора мистецтвознавства Олексія Роготченка вдалося створити уявлення про складний життєвий і творчий шлях художника. А монографія доньки художника мистецтвознавця, доктора культурології Олени Кодьєвої цілісно розкрила фахівцям, як митець спромігся реалізувати себе, перебуваючи у самому епіцентрі вкрай складних та суперечливих подій Громадянської і Великої Вітчизняної воєн. П. Кодьєв опанував різні жанри та техніки і створив цілі цикли художніх творів, у яких вирує правдиве життя українського народу.

Патріоти пам’ятають серцем

Цієї весни в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна та Центральному Будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся V ювілейний Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс військово-патріотичної пісні «Пам’ять серця», присвячений Дню Пам’яті та Примирення, вшануванню захисників Батьківщини різних поколінь. Незважаючи на складні погодні умови, у фестивалі взяли участь 35 конкурсантів з різних регіонів України.

ЗАОЧНИЙ РОЗГЛЯД СПРАВИ: ЯКІ «СЮРПРИЗИ» НОВОГО ЦПК?

Черговим «сюрпризом» нового Цивільного процесуального кодексу України став заочний розгляд справи. Навіть окремі судді на різних блогах доволі критично висловлюються стосовно певної невизначеності цих правових норм. Про те, чого тепер варто чекати пересічним громадянам під час заочного розгляду цивільної справи, дізнаємося докладніше.

«Акомпаніатор» - театральна історія про божевільних людей

У Київському національному академічному театрі оперети відкрито експериментальний майданчик – нова сцена Stage_Lab. На нульовому поверсі театру оперети будуть створюватися різножанрові вистави камерного формату.

МІЖНАРОДНИЙ ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС «КОРОНАЦІЯ СЛОВА»

На «Коронації слова» переміг роман «Відступник». Міжнародний літературний конкурс "Коронація слова" визначив цьогорічних переможців.

ТАРАСОВИМИ ШЛЯХАМИ

Щедра й невичерпно родюча українська земля подарувала вселюдському сузір’ю геніїв незгасимого Світоча – Тараса Шевченка, Тираноборця і Пророка, Речника волі, який поставив на сторожі біля своїх земляків, «рабів німих», вогненне слово, а в «Заповіті» дав їм наказ: «Кайдани порвіте!».

Жінки світу за мир

Нещодавно в Житомирі радо вітали вельми поважне представництво — учасників Міжнародної конференції, приуроченої Дню матері, що відбулася у Києві. На заходи до міста прибули представники країн Європи та Азії: Великої Британії, Франції, Австрії, Нідерландів, Португалії, Японії, Південної Кореї, а саме жінки — керівники «Федерацій жінок за мир у всьому світі» цих країн, представники родних благодійних фондів. Делегацію очолила Голова «Федерації жінок за мир у всьому світі» України Тетяна Коцеба. Разом з іноземними гостями місто відвідали та долучилися до заходів Голова Правління «Федерації всесвітнього миру України» Михайло Ільїн, Голова Наглядової ради «Федерації жінок за мир у всьому світі» України Анна Калмацкая, заступник головного редактора «Видавничого дому «Справи сімейні» Людмила Грабовенко.

«КРУГЛИЙ СТІЛ» З НАГОДИ ДНЯ МАТЕРІ — ОБ’ЄДНАНІ МАТЕРИНСЬКІ СЕРЦЯ

16 травня 2018 року в Комітеті з питань охорони здоров’я Верховної Ради України відбулося засідання «круглого столу» з нагоди Дня матері, модератором якого виступила Ольга Вадимівна Богомолець, народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

Громадяни глобальної країни

В кінці 1990-х до соціологічного обороту увійшло поняття «глобалізація», яке стали використовувати не лише вчені, але і всі — від політиків до засобів масової інформації. Світ поступово і неминуче стає одним цілим — однією глобальною країною. Про це свідчать різні процеси і тенденції по всьому світу.

«Якщо людина здорова душею, то й роботи в неї яскраві»

Художник працює в галузі станкового живопису і графіки. Віталій Мовчан — випускник Київського художнього інституту, член Національної спілки художників України. Бере участь у всеукраїнських та міжнародних виставках, аукціонах. Його роботи є в музеях України, приватних збірках США, Франції, Японії та інших країн світу. На виставці художник представив живопис. Картини Віталія Мовчана світлі, яскраві, наповнені теплом і любов’ю.

Новгород-Сіверщина – наша рідна земля

24 квітня 2018 року за ініціативи президента Київської торгово-промислової палати Засульського М. В. відбувся круглий стіл «Моя Новгород-Сіверщина – моя рідна земля», на яку зібралося земляцтво Новгород-Сіверського осередку Товариства «Чернігівське земляцтво». З вітальним словом виступив заслужений економіст України Микола Васильович Засульський, який щиро вітав своїх земляків у дружньому колі, які вже вкотре збираються разом, щоби порадіти за успіхи спільної роботи, відпочити в родинному колі, послухати тиху українську пісню, поетичне слово та просто поспілкуватись.

СВІТОВА СПІЛЬНОТА ЗНАТИМЕ ПРАВДУ ПРО УКРАЇНУ

Знов весна в Україні. Та, попри всі сподівання, вона не несе довгоочікуваний мир на Донбасі. Більш того, ситуація загострюється і, як не дивно, разом з тим стрімко згасає інтерес до нас світової спільноти. Українці лишаються сам на сам із бідою. Тому Громадська організація «Федерація жінок за мир у всьому світі», яку очолює Тетяна Юріївна Коцеба, черговий раз піднімає питання миру на найвищий рівень і робить все можливе, аби прискорити миротворчий процес. У межах щорічної міжнародної конференції, що зібрала біля тисячі делегатів з різних куточків України, а також представників різних держав світу, здійснилося важливе виїзне засідання у Київську область, з метою поглиблення співробітництва на підставі побаченого і почутого від самих потерпілих під час конфлікту на Донбасі.

Педагогічний календар. Червень 2018

90 років від дня народження Семена Гончаренка (1928—2013), українського педагога, методолога педагогічної науки. 130 років від дня народження Олександра Янати (1888—1938), українського агронома, ботаніка, педагога, краєзнавця. 120 років від дня народження Тетяни Бугайко (1898—1972), українського педагога, методиста, літературознавця, першої в Україні жінки-доктора педагогічних наук. 175 років від заснування Одеської школи для глухонімих дітей. 110 років від заснування у Києві Фребелівського жіночого інституту для підготовки виховательок дитячих садків.

Дитячий фестиваль «Диво UA»

1 червня 2018 року в Українському Кризовому медіа-центрі міста Києва Мистецьке об'єднання «Народна філармонія» презентувало збірку українських дитячих пісень «Диво UA», присвячену Дню захисту дітей. Фестиваль «Диво UA» проходив 11 травня у концертному залі Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім». На фестивалі було встановлено рекорд України – проведено найдовший дитячий пісенний марафон, що тривав 4,5 години. Організатори фестивалю – заслужена артистка України Руслана Лоцман, Мистецьке об’єднання «Народна філармонія» отримають сертифікат встановленого рекорду України.

Данило Карачевський: «Не бійтесь змінювати своє життя»

Зустріч з Данилом Карачевським відбулася на одному з концертів у Будинку вчителя, які зазвичай проводить Ірина Миколаївна Персанова — педагог вокалу, заслужена артистка України. На концерті ми були просто заворожені однією з кращих, на мій погляд, пісень Данила з мюзиклу Notre Dam de Paris — Le temps des cathedrales. Склалося враження, що Данило вже такий маститий та відомий молодий співак, і здивування, що раніше не чула його чарівного голосу. Під час подальшого знайомства я дізналася, що Данило із задоволенням навчається на 3-му курсі факультету аграрного менеджменту в НУБіП Украіни. Отримує знання з різних дисциплін, спілкується з цікавими людьми — як студентами, так і викладачами. В майбутньому хоче знайти гідну роботу по спеціальності, але музикою буде займатися і надалі, адже для нього це щось більше, ніж просто хобі. «Я цим живу! Я намагаюся добре вчитися у ВУЗі, займатися музикою і працювати! Хоча іноді буває дуже важко, але я розумію, що усе це мені знадобиться у майбутньому. Якщо є бажання, то можна встигнути все», — каже Данило.

Дивосвіт Світлани Садовенко

Є люди, у яких гармонійне все: врода, талант, розум, навіть прізвище та ім’я. Від першої хвилини спілкування телефоном, почувши привітний голос, тембр якого ніби огортає тебе якимось домашнім затишком і теплом сімейного вогнища, вже хочеться познайомитися з цією людиною і при зустрічі переконуєшся, що саме такою і уявляла: світлою білявкою, із сонячною лагідною усмішкою, що ніби злегка зачепилася за куточки вуст, а очі – аж сяють, випромінюючи чи то радість, чи, власне, її оптимістичний характер, та, безумовно і однозначно, – позитив. Український музикант, педагог, культуролог, кандидат педагогічних наук, доктор філософії, має два вчених звання – доцент і старший науковий співробітник. Заслужений діяч естрадного мистецтва України. Громадський діяч. Працює на кафедрі естрадного виконавства Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Автор понад 150 наукових та науково-методичних праць. А ще – чудова дружина і багатодітна мама великої родини з тепло-ласкавою назвою «Ладоньки». Особистість багатогранна, творча, неординарна.

Перемоги дітей на конкурсах — соціальні пільги?

Сьогодні участь дітей у різних конкурсах та змаганнях не лише розвивають особистість, дають певні творчі та професійні результати. Звернімо увагу на соціально-правові можливості оздоровлення і відпочинку для переможців конкурсів, олімпіад і не тільки. Чимало батьків цікавляться тим, куди можна відправити на відпочинок дитину. Хтось віддає її до шкільного табору відпочинку на 2 тижні, дехто отримує путівку до санаторію. А іншим пощастить потрапити до Українського дитячого центру «Молода гвардія»?

ЖІНКА і 11-та ВЕСНА

Власне, 11 весен найбільше звучать такі слова, як «Жінка», «Культура миру», «Чарівність», «Милосердя»… Бо саме весною, щороку, в Києві відбувається подія міжнародного масштабу — конференція, у якій беруть участь представники громадських організацій, державних установ, парламентарії, видатні митці, науковці, освітяни, а також численні гості з Європи, Японії та Південної Кореї. Цьогорічна 11-та конференція «Роль жінок у поширенні культури миру», що пройшла під орудою МГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» була унікальною в усьому. Починаючи від погоди, коли за півгодини до дійства, нізвідки набігла гроза, яка так намагалась «завадити» святу. Утім, незважаючи на проливний дощ, у заповненому вщент приміщенні Міжнародного центру культури і мистецтв Федерації профспілок України, у так званому Жовтневому палаці захід розпочався вчасно і був доволі насиченим. І цікавим.

50-річний ювілей тріо «Золоті ключі»

Час невблаганний, він вбирає в себе всі події, що трапляються у нашому житті, розкладає по поличках прожитих років, може дещо приховати, щоб потім ми згадали, осмислили, пережили наново. Так і цього разу прийшов наш півстолітній ювілей єднання з українською народною піснею, яка привела нас до вічності, подарувала відчуття безсмертя людського духу та власну гідність, і, нарешті, національну свідомість. Все складалося за велінням Всевишнього, бо ніхто, до кого б ми не зверталися, щоб відзначити цю дату, сприяли у допомозі. Так, «Національний центр української культури «Музей Івана Гончара» під керівництвом Петра Гончара, його заступниці Тетяни Пошивайло, всього колективу цього потужного закладу подарував нам свій вихідний день 4 червня, щоб у колі друзів відзначити 50-річчя створення вокального, акапельного тріо «Золоті ключі» у складі Героя України, народної артистки України Ніни Матвієнко, народних артисток України Марії Миколайчук та Валентини Ковальської.

Духовні образи

Є живописці, які здібні вразити не тільки своєю неординарною палітрою, а й вплинути на нашу свідомість вагомою інформацією. Такі, Богом відзначені самородки, здібні піднімати важливі теми, які формують художні смаки та духовний розвиток суспільства в цілому. Твори цих художників стають складовою культурного надбання усього українського народу. Саме до таких митців відноситься Ольга Валер’янівна Карпенко, випускниця Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Нині вона -- старший викладач Національної академії керівних кадрів культури та мистецтва, якій є що передати своїм вихованцям.

Фредерік Шопен допомагає родинам українських Героїв

Як може людина, яка народилася 208 років тому, допомагати сучасним українцям, запитаєте ви? Відповідь проста — завдяки силі культури та мистецтва. Поняття культура охоплює всі сфери людської діяльності, в тому числі економіку, освіту, релігію, науку і мистецтво. Останнє займає в культурі центральне місце. Інакше кажучи, мистецтво становить сутність культури. Культура також формується на основі слів і мови. Сьогодні в світі мова без слів, яку розуміють всі — музика. Безсумнівно, твори Фредеріка Шопена посідають чинне місце у світовій класиці. Ця мова незалежно від національності зрозуміла кожному. Його творчість збагатила світову культуру і залишила послання людству, яке почуло вже багато поколінь.

Коли з роками приходить не лише старість

Я народилася в місті Києві у 1955 році, і скільки себе пам’ятаю – щось робила руками: скриньки з вітальних листівок, вив’язувала собі майже ввесь одяг – сукні, безрукавки, рукавиці, шапки, шкарпетки, костюми тощо. Так само з шиттям – тільки навчилася тримати голку, а вже шила з газет одяг і демонструвала його бабусям по маминій і татовій лініях роду. Мене ніхто не вчив, хіба-що як набирати петлі на спиці та крючком. Наче тільки чогось торкалися пальці – прокидалася пам’ять що і як робити. Якось у початковій школі в 4—5-му класі однокласниця запросила мене до себе додому після уроків. Тільки увійшла до її кімнати -- побачила вишиті подушечки болгарським хрестом. Взяла до рук і ожила пам’ять, зразу ж блиснула думка: як же до цього сама не додумалася? І в нашому домі стали з’являтися вишиті подушки. Геометричні орнаменти придумувала сама – аби були кольорові нитки та шматок тканої тканини будь-якого кольору.

Сторінки