ДМИТРО ХОРКІН: «ДЕМОСФЕН ГОВОРИВ, ЩО ГОЛОС ЛЮДИНИ – ЦЕ ДРУГЕ ОБЛИЧЧЯ»

Його голос називають голосом Українського радіо. Знають як ведучого прямоефірних  передач, спецпроекту «Донбас-UA», радіожурналу «Слово». Віднедавна слухачі захопилися передачею «Лайфхак українською».

Поза роботою на радіо проводить державні протокольні урочистості. Його знають як диктора парадів до Дня Незалежності у Києві.

25 грудня  вперше провів на Софійській площі в Києві святкування Різдва.  

З червня минулого року Дмитро Хоркін – генеральний продюсер Українського радіо. З ним сьогоднішня розмова.

«ВПЕРШЕ НА УКРАЇНСЬКОМУ РАДІО Я ПРОЧИТАВ ПРОГНОЗ ПОГОДИ»

Дмитре, як так сталося, що Ви потрапили на радіо?

– Можливо, у когось це викличе усмішку, але я з дитинства любив слухати радіо. У мене були свої улюблені диктори: Микола Козій, Ігор Мурашко… Народився я в Торезі, що на Донеччині.  Жив там з батьками до сьомого класу, а потім ми переїхали на Полтавщину. У школі я завжди був ведучим усіх заходів і концертів. Згодом учився в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова і там весь час вів усілякі заходи. До речі, школу закінчив із золотою медаллю, хоча особливо  не «гриз граніт науки». Я приніс Майорщинській середній школі, що в Гребінківському районі, перемогу на двох олімпіадах: з англійської мови та історії. Уявляєте: на олімпіаді знавці зі спеціалізованих ліцеїв і я, де англійську всього лише двічі на тиждень вчили! А знаєте як я вступав до вузу? До слова, саме у той рік скасували пільги для медалістів. Отож розвіз документи, в тому числі і до Шевченкового університету. Та не сподобалося мені, що приймальна комісія так далеко знаходиться (сміється). А тут поряд Володимирський собор, метро… Вступив без проблем на бюджетне навчання. Вперше я подивився парад на Хрещатику, і мені страшенно не сподобався диктор. Він підпер голову рукою й щось нерозбірливо говорив. І я собі дав слово, що колись я вивчуся й вестиму парад з Хрещатика…

І Ваше бажання здійснилося. Як довго Ви до цього йшли?

Навчаючись на другому курсі, я натрапив на оголошення, що на Українське радіо потрібні диктори.  Швиденько зателефонував, говорив з самим президентом радіокомпанії. Той запитав, скільки мені років. Відповів – вісімнадцять. І  тут почув: «Мчи сюди, збиваючи коліна!» Був грудень. Ведуча посадила мене поруч. Прямий ефір. Прямі дзвінки до студії.  Сиджу, слухаю. І раптом, під час заставки, ведуча виголошує: «А зараз  – прогноз погоди, з яким вас познайомить Дмитро Хоркін!» До мене повернули мікрофон, я не розгубився й усе чудово прочитав. Наступного дня приніс вісім гривень на трудову книжку.  

І за увесь цей час не було казусів?

– Та ні, не було. Якби я не вмів контролювати себе, то мене б не запрошували на президентські концерти й заходи.

Мрія провести парад все ж здійснилася?

– Так. Це сталося у 2011 році. Останні роки я веду паради на День Незалежності, день Перемоги і всі офіційні заходи. До речі, мене запрошують поставити голос відомі особистості.

– До вас приходить багато людей у прямий ефір. Що запам’ятовуєтья?

– Для мене – це свого роду університет. Від спілкування з кожною людиною беру щось корисне для себе, відкриваю якийсь секрет, занотовую. Люблю спілкуватися з радіослухачами. Якими б гострими не були їхні коментарі, навіть інколи агресивними, намагаюся знайти спільну мову. І мені це вдається.

«ПРО НАЙГОЛОВНІШІ ПОДІЇ В РЕЖИМІ «ЗАРАЗ ПРО ЗАРАЗ»

– Дмитре, це вже не секрет, що Українське радіо відчутно змінилося?

– Так, із вересня в ефірі почала працювати нова команда продюсерів, ведучих, журналістів. Це таки справді історична подія. Українське радіо з 93-річною історією увійшло в нову епоху. За цей короткий час з’явилися нові передачі, нові проекти. Це  ранкові й вечірні прямі ефіри. Радіослухачі мають можливість  почути найголовніші події в режимі «зараз про зараз», саме ті події, які миттєво відбуваються.  За цей час на першому каналі Українського радіо у нас  вийшло 25  нових лінійних проектів  і 5 спеціальних.  Зокрема, ми говоримо і про історію Українського радіо, голоси відомих журналістів, які працювали у різні роки. А  до дня Незалежності у нас був цикл інтерв’ю з журналістами, які працювали на Українському радіо саме у 90-ті роки, коли Україна відновлювала свою незалежність. Наступного року плануємо більше спеціальних проектів.

–  Радіослухачі зауважують й відзначають нових журналістів…

– До нашої команди долучилася Наталка Соколенко з авторським спецпроектом про корупцію «Коло доброчесності». Разом з нами й відома теле- й радіоведуча Ірина Славінська, яка веде спеціальний проект «Права людини понад усе». В прямому ефірі обговорюються важливі й актуальні теми.

Кардинально змінилося радіо «Промінь»?

«Промінь» справді омолодився. Це практично молодіжний канал. Там вісім шоу. Оновлена й програма «На свіжу голову». Вона розпочинається на початку дня, робиться журналістами й продюсерами справді на свіжу голову, зі свіжими й цікавими темами. А ще «Промінь» живий, тому що наша найбільша студія  - Будинок звукозапису на Кловській, повністю завантажена роботою. Саме звідти звучить авторське музичне шоу з Євгеном Павлюковським, у прямому ефірі - музиканти, молоді артисти - грають, спілкуються з радіослухачами всієї України. Багато цікавинок. Не можу не згадати цікавий проект, який називається «Модний сезон з Марією Сизон». Уперше слухачі радіо «Промінь» зможуть стежити за останніми модними тенденціями.

Родзинкою був і залишається канал «Культура»?

– Так,   третій канал «Культура» – це справді наша родзинка. Оновлений канал стартував 1 жовтня у Всесвітній день музики. З того часу записано і вийшло в ефір 26 серій радіо детективів. До речі, ми одні з тих, хто отримав лист-благословення на використання творів Агати Крісті в радіоефірі від Британського королівського товариства Агати Крісті. У нас 74 театральні радіопередачі, 8 нових літературних проектів у прямому ефірі.

Це прямоефірні культурологічні, культурно-пізнавальні, освітньо-пізнавальні, мистецькі, музичні програми. На численні прохання радіослухачів ми  відновили «Театр перед мікрофоном», радіопостановки, прямі трансляції з найкращих оперних залів світу. Ми почали працювати для європейських суспільних мовників. Уже маємо інформацію, що святкування з нагоди 150-річчя Національної опери України, радіотрансляцію почули на 40 радіостанціях світу.

  • У прямих ефірах радіослухачі мають можливість спілкуватися з улюбленими артистами, ведучими…

  • Так, радіослухачі впізнають провідні голоси Ірини Грей, оксамитовий баритон Михайла Павлова, легенду-оповідача Бориса Лободу.

– Ви постійно орієнтуєтеся на смаки слухачів?

– Звісно. І, найголовніше – це стандарти мовлення – оперативність і актуальність. Наприклад, ми можемо повідомити, що подорожчав хліб у Чилі, але це не актуально радіослухачу,  який чує нас у Вінниці. На події відгукуємося оперативно – хвилин через 19-15 наші журналісти ведуть прямі ефіри з місць подій, чого в останні часи не було помітно.

– В новому році продовжуватимете дивувати радіослухачів?

– Так, готуємо багато цікавих програм, викликів. Хочеться дивувати приємними новинами.

 
Читайте також: 

Додати новий коментар