Сім’я і громада

Подружжя Омельченків: довіра – крок до дружби

Нужденній матері з дітьми на руках, аби вижити, не лишалося нічого іншого, крім довіритися незнайомим сусідам. Вона зробила цей крок і зустріла справжніх янголів-рятівників. Таких самих злиденних і беззахисних, як і вона, але здатних на щедрі та сміливі вчинки. Разом вони в лиху годину знайшли порятунок і дружбу. Дружбу на все життя…

Василь Сухомлинський про значення бібліотеки

Василь Cухомлинський вважав книгозбірню надзвичайно важливим засобом виховання дітей і молоді. Він писав: «Як тільки збудували школу, як тільки почалося тонке доторкання думки і серця педагога до серця дитини, а з цього, власне, і починається школа, — на полицю шкільної бібліотеки нехай стане книжка, яка зберігатиметься вічно. Це незвичайна бібліотека, в якій книжки видаються для читання. Це, в широкому розумінні, сховище духовної культури народу».

Педагогічний календар. Березень-2018

160 років від дня народження Павла Тутковського (1858—1930), українського геолога, географа і педагога. Павло Аполлонович Тутковський народився 1 березня 1858 р. у селищі Липівці теперішньої Вінницької області. Закінчив Житомирську чоловічу гімназію (1877) та природниче відділення фізико-математичного факультету Київського університету (1882). У 1884— 1895 рр. працював консерватором мінералогічного і геополітичного кабінету Київського університету. З 1884 по 1902 рік проводив геополітичні дослідження практично всіх губерній України. Він захоплювався вивченням викопної мікрофауни і вперше в Росії опублікував близько 20 оригінальних праць з цього питання. Водночас вивчав підземні води України і 1895 р. подав свій проект водопостачання Києва. Саме завдяки йому Київ став одним з перших європейських міст, що забезпечило себе артезіанською водою.

Мамина хустка

Мама… Яке солодке слово для кожного із нас. Від нього віє якимось таємничим спокоєм і такою безмежною любов’ю, якої, здається, вистачить на цілий світ, бо вона — свята й безкорисна, вірна й всепрощаюча — мамина любов. Друзі, не чекайте відпусток і святкових днів, щоб провідати матусю, їдьте сьогодні, телефонуйте щодня, не відкладайте на потім найзаповітніші слова любові, які, можливо, не встигли сказати чи посоромились, на крилах летіть до неї, бо вона теж чекає на вашу увагу і любов. На пам’ять про маму я вибрала собі одну хустку — красиву, велику, зелену з рожевими квітами… Братова дружина Ольга сказала: «Це була мамина улюблена, правда, гарна». Мабуть, я й сама інтуїтивно відчула це, бо взяла саме цю хустку… А може, отой духовний зв’язок між мамою і дитиною такий міцний, що й смаки, й думки в нас однакові. Мамина хустка — тепер мій оберіг. Вона не тільки пасує мені, вона передає якесь невичерпне тепло, додає позитивної енергії та впевненості, захищає мене, вона пахне мамою…

ДМИТРО ХОРКІН: «ДЕМОСФЕН ГОВОРИВ, ЩО ГОЛОС ЛЮДИНИ – ЦЕ ДРУГЕ ОБЛИЧЧЯ»

Його голос називають голосом Українського радіо. Знають як ведучого прямоефірних передач, спецпроекту «Донбас-UA», радіожурналу «Слово». Віднедавна слухачі захопилися передачею «Лайфхак українською». Поза роботою на радіо проводить державні протокольні урочистості. Його знають як диктора парадів до Дня Незалежності у Києві. 25 грудня вперше провів на Софійській площі в Києві святкування Різдва. З червня минулого року Дмитро Хоркін – генеральний продюсер Українського радіо. З ним сьогоднішня розмова.

Даниїл Андрієв - талановите майбутнє України

Кілька років тому на прогулянці з сім'єю друзів я познайомилася з хлопчиком -- Даниїлом Андрієвим. На перший погляд, це був звичайний хлопчик, якому подобалося кататися на скейтборді. Як і всі діти його віку, він цікавився комп’ютерними іграми-стратегіями. Та від мами Даниїла, Яни, я узнала, що хлопчик серйозно займається фортепіанною музикою та танцями. До того ж, обидва ці заняття йому подобаються, але він не може зробити вибір, що ж більше…

Захисникам України присвячується

Якщо не відчиняються двері нашої «квартири», ми спокійні та врівноважені, розмовляємо про погоду, про людські долі, про обов’язок перед совістю та людьми. Ми всі однакові зовні, проте не всі однакові за характером.

Екологічний проект «Молоде покоління за чисте довкілля!»

Кожного свідомого українця хвилює, насамперед, питання здоров’я своїх діточок, близьких та рідних, якість продуктів харчування та води, добробут. Але, на жаль, не часто ми замислюємося про чи не найголовніше у житті кожного з нас, про те, який стан навколишнього середовища, в якій сфері буття ми перебуваємо та виховуємо майбутні покоління?

Жертовність та любов до України Світлани Касьяненко

Світлана — водночас вольова, сильна і вразлива, різна вона, як і врешті її творчість. В її пісенному репертуарі є пісні для кожного, хто хоче і вміє співати: колискові, шансон, романс, естрадний жанр, марш, твори для хорових колективів, ансамблів, жартівливі пісні та про наболіле: останні народжені для українських захисників — гострі і правдиві, пекучі, з наповненням, ті, що надихають, пробуджують, обурюють, але ні в якому разі не залишають слухача байдужим.

З любов’ю до України — професор Людмила Порохняк-Гановська

Багатьом відоме ім’я жінки-подвижниці, громадського діяча, голови Національної Ради жінок України, професора Людмили Порохняк-Гановської. Її натхненний поступ увінчаний яскравим квітом добротворень. До якої б справи не доторкнулося серце благодійниці — все наповнюється професійною обґрунтованістю та материнською любов’ю… Жінка-Берегиня — ці слова досить влучно характеризують багатогранність напрямків діяльності Людмили Андріївни. Досить активно вона представляє НРЖУ не лише в межах України, а й серед численної діаспори світу. Доброзичливу, чарівну жінку шанують за миролюбиву вдачу та мудрість, за широку палітру різноманітних іні­ціатив та ідей, які лідер жіночого руху активно втілює в життя.

Сторінки