Сімейні закони

Звернення до посольств України

Наші співвітчизники, які тимчасово перебувають в інших країнах, а також ті громадяни, які знаходяться в Україні, тепер мають нові практичні можливості для звернень до вітчизняних дипломатичних установ країни, розташованих в інших державах світу. Про електронні звернення, сучасні правові можливості їх оформлення поговоримо на прикладі роботи дипломатичних установ України за кордоном.

Адміністративно-правовий та соціальний захист дітей

Адміністративно-правовий захист — це активні дії публічної адміністрації, які спрямовані на відновлення порушених прав, свобод та законних інтересів фізичних і юридичних осіб, усунення пере­шкод щодо їх здійснення засобами адміністративного права з можливістю застосування заходів адміністративного примусу та притягнення винних до адміністративної відповідальності.

Судовий наказ — не вирок. Оскаржити реально

Особливою й малоприємною несподіванкою для споживача житлово-комунальних послуг буде новина, коли дізнаєтесь, що вас примушують сплатити за борги давно минулих років. Як захищати свої права від подібних незаконних «маневрів» з боку підприємств ЖКГ? У цій статті розглянемо правові аспекти, практичні дії в сучасних реаліях сьогодення.

Подарунок для Хрещеної

Оксана прийшла до школи якраз під час уроків і попросила вчительку відпустити на одну хвилину свою похресницю. Поки дівчинка виходила з класу, перед її очима змінилося кільканадцять картинок з минулого. …Оксана вийшла заміж за коханого. Разом з Олексієм вони будували плани на майбутнє: у них обов’язково буде велика щаслива сім’я, в якій вистачить місця аж трьом дітям, бо саме стільки було в Оксаниній сім’ї. Не довелося жінці натішитись материнством, її дитинка померла при народженні. Лікарі винесли страшний вирок: «На жаль, Ви не зможете більше мати дітей». Для Оксани це було, як обухом по голові. Вона вже й не пам’ятає, як виходила з тієї важкої депресії.

Акварельний етюд «Мама»

Вона взяла акварельні фарби і пензлика. Несподівана новина з’явилася перед нею, як білий лист паперу, як дорога майбутнього життя, як сторінка можливої долі. Але поки що він білий. Абсолютно чистий, на ньому ще немає жодного доленосного штриха, думки. Чистий лист паперу, як можливе життя, і думки, слова, як акварельна фарба абсолютної відповідальності за кожний мазок, що лягає так, як його кладе уміла чи не дуже рука і, який неможливо ані змити, ані змінити. Можна тільки зім’яти лист і зовсім його викинути…

Особливості виїзду внутрішньопереміщених осіб за кордон разом із дітьми.

Повноцінний розвиток дитини є неможливим без залучення її до пізнання та вивчення не тільки національних, а й світових історичних та культурних особливостей. Проблем з перетином дитиною кордону для відвідування іншої країни не повинно виникати, тим не менш складається інша ситуація тоді, коли один з батьків не бажає або ж не має можливості взяти участь в організації виїзду дитини, зокрема шляхом надання згоди на виїзд неповнолітньої дитини за кордон.

Сімейний кодекс України

Сімейний кодекс України, який був прийнятий в 2002 році, і набрав чинності 1 січня 2004 року, зазнав досить значних змін. Так, десятьма законами, прийнятими Верховною Радою України протягом 2005—2006 років, було змінено законодавче регулювання порядку вступу до шлюбу, порядок усиновлення дітей, та ряд інших питань, пов’язаних із шлюбно-сімейними відносинами, які виникають між подружжям, батьками та їхніми дітьми.

Поділ сімейного майна. Що таке особиста власнсть

Кажуть, що шлюби укладаються на небесах. Проте проблеми, які виникають у подружжя під час їх спільного життя, доводиться вирішувати на землі. Добре, якщо сімейній парі вдалося впоратися зі складними життєвими випробуваннями та зберегти сім’ю. Однак, як свідчать статистичні дані, третина з укладених шлюбів все-таки розпадаються.

Декретні для жінок, які є суб’єктами підприємницької діяльності

В Україні за останні роки значно зросла і продовжує зростати така тенденція, як жіноче підприємництво. Жінки активно вливаються у сферу бізнесу, щоб набути певного статусу, покращити своє матеріальне становище та своєї сім’ї. Оскільки це явище нове в українському суспільстві, воно потребує більш детального вивчення, в тому числі і з юридичної точки зору.

Сторінки