Сімейні закони

Перемоги дітей на конкурсах — соціальні пільги?

Сьогодні участь дітей у різних конкурсах та змаганнях не лише розвивають особистість, дають певні творчі та професійні результати. Звернімо увагу на соціально-правові можливості оздоровлення і відпочинку для переможців конкурсів, олімпіад і не тільки. Чимало батьків цікавляться тим, куди можна відправити на відпочинок дитину. Хтось віддає її до шкільного табору відпочинку на 2 тижні, дехто отримує путівку до санаторію. А іншим пощастить потрапити до Українського дитячого центру «Молода гвардія»?

ЧИ ЗАКОННЕ ЗВІЛЬНЕННЯ БЕЗ ЗГОДИ ПРОФСПІЛКИ?

Чимало працюючих громадян є членами профспілки. Щомісяця із заробітної плати відраховуються профспілкові внески. А коли дійде справа до звільнення працівника за ініціативи роботодавця? Як має зреагувати профспілка, щоб захистити людину? Які процедури передбачені для роботодавця? Які спірні ситуації створює сучасне життя? Поміркуємо докладніше.

Медобстеження наречених: право вибору чи життєва необхідність?

Створити чесні й відкриті для обох «правила гри» перед укладанням шлюбу... Напевно, це можливість для кожного нареченого. Розуміючи, що сучасні стреси, інші соціальні та екологічні фактори не створюють абсолютно здорових людей, варто подумати, як убезпечити свого майбутнього супутника життя та нащадків від зайвих ризиків.

Аліменти

1. Зміни у правовому статусі аліментів Змінено правовий статус аліментів: відтепер аліменти є власністю самої дитини, а не батьків. Останні лише отримують та використовують їх від імені дітей. Той з батьків, який проживає з дитиною, наділяється правом самостійно ставити перед судовими органами питання щодо обрання форми стягнення аліментів: у твердій грошовій сумі або у вигляді від конкретної частки від доходу іншого з подружжя. До цього вибір форми стягнення аліментів здійснювався виключно за судовим рішенням.

Довіра людей залежить від дій посадовця?

Чи часто ми замислюємося про довіру суспільства до посадовців державних органів різного рівня та посадових осіб місцевого самоврядування? Є вимоги до поведінки тих, хто перебуває на службі державі чи територіальній громаді. Про це варто знати і нам, коли звертаємося до представників влади для вирішення різних питань.

Призначення субсидії

Головна ідея субсидій на послуги ЖКГ полягає в тому, щоб людина могла отримувати допомогу від держави. Нерідко наші громадяни цікавляться, як вплине купівля квартири або будинку вартістю понад 50 тисяч гривень на подальше призначення субсидії? Про це та інше обговоримо більш докладно.

Звернення до посольств України

Наші співвітчизники, які тимчасово перебувають в інших країнах, а також ті громадяни, які знаходяться в Україні, тепер мають нові практичні можливості для звернень до вітчизняних дипломатичних установ країни, розташованих в інших державах світу. Про електронні звернення, сучасні правові можливості їх оформлення поговоримо на прикладі роботи дипломатичних установ України за кордоном.

Адміністративно-правовий та соціальний захист дітей

Адміністративно-правовий захист — це активні дії публічної адміністрації, які спрямовані на відновлення порушених прав, свобод та законних інтересів фізичних і юридичних осіб, усунення пере­шкод щодо їх здійснення засобами адміністративного права з можливістю застосування заходів адміністративного примусу та притягнення винних до адміністративної відповідальності.

Судовий наказ — не вирок. Оскаржити реально

Особливою й малоприємною несподіванкою для споживача житлово-комунальних послуг буде новина, коли дізнаєтесь, що вас примушують сплатити за борги давно минулих років. Як захищати свої права від подібних незаконних «маневрів» з боку підприємств ЖКГ? У цій статті розглянемо правові аспекти, практичні дії в сучасних реаліях сьогодення.

Подарунок для Хрещеної

Оксана прийшла до школи якраз під час уроків і попросила вчительку відпустити на одну хвилину свою похресницю. Поки дівчинка виходила з класу, перед її очима змінилося кільканадцять картинок з минулого. …Оксана вийшла заміж за коханого. Разом з Олексієм вони будували плани на майбутнє: у них обов’язково буде велика щаслива сім’я, в якій вистачить місця аж трьом дітям, бо саме стільки було в Оксаниній сім’ї. Не довелося жінці натішитись материнством, її дитинка померла при народженні. Лікарі винесли страшний вирок: «На жаль, Ви не зможете більше мати дітей». Для Оксани це було, як обухом по голові. Вона вже й не пам’ятає, як виходила з тієї важкої депресії.

Сторінки