Цікаві сімейні традиції для вашої родини на Новий рік

- Зустрічати Новий рік разом з родиною.
- Зробити календар з подіями та почати зворотний відлік до Нового року.
- Майструвати ялинкові іграшки та змайструвати фігурку тварини, що символізує наступаючий рік.
- Напередодні свята ховати дитині під подушку невеликі подарунки або листи від Діда Мороза.
- Розвісити по квартирі провісників свята.
- За тиждень до Нового року відмовитися від всього смачного, щоб святкові частування принесли справжню радість не тільки дітям, але і дорослим!
- Зібрати непотрібні речі і віднести їх до благодійних організацій.
- Зробити власноруч листівки з поздоровленнями, та відправити их родичам і друзям.
- Піти перед Новим роком до бібліотеки і вибирати там тематичну книгу, яку ви будете читати щовечора.
- Поставити на полицю книги про Різдво, Новий рік і просто на зимові теми. Читати їх напередодні свята та протягом усієї зими. Щороку знаходити нові книги, які підходять дітям за віком.
- Збирати до фотоальбому знімки найцікавіших і значущих подій цього
року. Перед святом дивитися альбоми попередніх років.
- Записувати на папері найсумніші, образливі й неприємні моменти, що минули, особливо якщо вони досі турбують вашу дитину (або вас). В новорічну ніч спалити список (перелік).
- Написати перелік обіцянок і бажань на майбутній рік. Читати його в наступному році і відзначати, що вдалося реалізувати. Можна також вирізати і наліплювати картинки з журналів, якщо дитина ще не вміє писати.
- Перед Новим роком міняти щось в інтер'єрі будинку: робити перестановку меблів або змінювати на ній чохли, міняти фіранки, скатертину, рушники та шторку для душу.
- Виготовити на свято новорічний сервіз і скатертину своїми руками.
- Зробити новорічні костюми для всієї родини і домашніх улюбленців.
- Щороку влаштовувати фотосесію для всієї родини, включаючи бабусь і дідусів та інших близьких родичів. Або просто фотографуватися щороку на тлі ялинки. З часом таких фотографій буде ставати все більше, і буде дуже цікаво спостерігати, як змінюються члени родини.
- Зробити фотоальбом зі знімками значних подій року, що минає. Згадувати та обговорювати найщасливіші моменти.
- Наряджати ялинку, готувати салати і прикрашати квартиру, слухаючи гарні новорічні пісні. 
- Пекти пряники або печиво. Зберіть всілякі формочки і прикраси для випічки і зробіть якомога більше різних пряників. Складіть їх в один мішок і запропонуйте гостям витягувати по одному: що випало, то і чекає їх в наступному році. Доведеться проявити неабияку фантазію, щоб придумати значення білці, клоуну, зірочці або будиночку. Також пряники можна розвісити на ялинці та починаючи з 1-го січня з'їдати по одній штуці. А коли не залишиться жодного пряника - прибрати ялинку.
- Прикрашати ялинку починає наймолодший член сім'ї. Першою можна повісити саморобну іграшку, наприклад, з символом наступаючого року. Також можна щороку починати прикрашення ялинки з нової іграшки.
- Після закінчення прикрашення ялинки збирайтеся всією сім'єю та разом кажете: «Ялинка, запалися!» - і включайте гірлянду.


- Придумайте, як вручати подарунки на Новий рік: непомітно підкладати подарунки під ялинку, щоб діти відкривали їх напередодні свята, або в Новорічну ніч, класти подарунки в один великий мішок і потім роздавати всім присутнім. Якщо подарунки вручає Дід Мороз, тоді діти знайдуть їх під ялинкою наступного ранку.
- Щороку даруйте бабусям і дідусям фотоподаркі.
- Дарувати подарунки всім домашнім тваринам, будь то собака, хом'ячок або акваріумна рибка.
- Дивитися всією сім'єю один і той самий фільм щороку, наприклад, «Один вдома», «Морозко», «Карнавальна ніч», «Диво на 34-й вулиці».
- Під ялинкою залишайте спеціальний подарунок квартирі, в якій ви живете. Це може бути нова картина, килим або навіть «сертифікат» на установку вікон або нової кухні. А також невеликі предмети, на заміну тим, які за минулі роки могли прийти в непридатність: склянка для зубних щіток, обробні дошки, відро для сміття або килимок для взуття.
- Миритися перед Новим роком з друзями та родичами. Просити вибачення, щоб не нести образи у наступаючий рік.
- Дякувати кожного з присутніх за святковим столом за якісь конкретні душевні якості або вчинки. Або просто по черзі казати компліменти і добрі слова один одному.
- У торт або салат класти мигдальний горіх. Хто його з'їсть, у того буде щаслива подія в Новому році.
- Класти невеликі подаруночки в капці кожен день до Старого Нового року, якщо діти не забули поставити їх під ялинку. Також подарунки (наприклад, просто цукерочки) можна класти під подушку або в різдвяну шкарпетку.
- 1 січня всією сім'єю вішати новий календар.
- У Святвечір (вечір напередодні Різдва) ставити на стіл дванадцять різних страв або хоча б дванадцять різних продуктів.

Ідеї взяті з книги «Замечательное время: зима».
Додати новий коментар