Тарас Шевченко

Національна Рада жінок України — Великому Кобзарю

Уже стало багаторічною традицією вшановувати Тараса Шевченка в День Незалежності України 24 серпня кожного поточного року в Каневі на Тарасовій (Чернечій) горі Національною Радою жінок України. В день, якому він посвятив все своє життя.

В гостях у Тараса Шевченка

Я давно хотів побувати на Тарасовій горі, де похований Тарас Шевченко, але все не було нагоди. І цього року така можливість випала, та ще й не в звичайний будній день, а на національне свято — День Незалежності.

Шевченко — єдина постать, яка не роз’єднує націю

Україно… Матінко рідна моя, народилася ти на святій землі, про яку ще колись апостол Андрій Первозванний, припливши по Дніпру до того місця, де стоїть твій златоверхий Київ, сказав: «На цих горах засяє благодать Божа».

Презентація мистецького альбому «Мій Шевченко» Миколи Стороженка

Президент НАМУ народний художник України, академік НАОМА Андрій Чебикін, виступаючи, сказав, що внесок М. Стороженка у вітчизняне образотворче мистецтво — вагомий, а зазначений альбом — то нове осмислення Кобзаря, яке набагато розширює горизонти усвідомлення безсмертної поезії Кобзаря.

Вшанування матері Тараса Шевченка Катерини Якимівни Шевченко

Ще в 2001 році Героєм України Анатолієм Авдієвським та громадською діячкою Зоєю Ружин ініційовано вшанування матері Тараса Шевченка Катерини Якимівни Шевченко (Бойко) та батька Григорія Івановича Шевченка в с. Шевченкове (Керелівка). 9 березня кожного поточного року, в день народження їхнього сина — Тараса, в с. Шевченкове (Керелівка), де вони покояться і де, зі слів та власноручно написаної біографії Т. Г. Шевченком, він народився, проходив мітинг пам’яті поряд з їхніми захороненнями.

«Мистецький спецназ» на передовій духовної звитяги українського народу

У черговий раз для підтримки патріотичного духу військових за домовленістю з керівництвом військової частини Національної гвардії МОУ «Мистецький спецназ» єдиною родиною прибули до Національної гвардії України в с. Новопетрівці. До березня 2015 року ще проводяться урочистості з нагоди 200-річчя від дня народження генія і пророка Тараса Шевченка. Тож творча зустріч була присвячена цій даті та нашим захисникам Вітчизни.

Круглий стіл на тему «Тарас Шевченко і національне виховання сучасного вчителя»

Урамках співпраці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, Інституту літе­ратури НАН України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка 23 лю­того 2015 року на базі Літературно-меморіального будинку-музею Тараса Шевченка відбувся круглий стіл на тему «Тарас Шевченко і національне виховання сучасного вчителя».

В Канів до Великого Кобзаря

23 серпня 2014 року в день Прапора України, напередодні Дня Незалежності України, за підтримки голови Київської міської адміністрації Віталія Кличка відбулася поїздка делегації киян зініційована Національною Радою жінок України по вшануванню світоча українського народу — Тараса Шевченка

Тарас Шевченко — геній слова, пензля і пера

14 березня 2014 року спеціалізована школа №187 з поглибленим вивченням української та англійської мов м. Києва майоріла різнобарв’ям вишиванок, бо там учні, батьки та вчителі відзначали 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

«Свято Маминої хустки», присвячений 200–річчю від дня народження Т. Г. Шевченка

У Княжицькій загальноосвітній школі I—III ступенів 13 березня відбувся захід «Свято Маминої хустки», присвячений 200–річчю від дня народження Т. Г. Шевченка. Із теплими привітаннями та найщирішими побажаннями до учнів та вчителів звернулися гості:

Тарас Шевченко про державність і соборність України

Тарас Григорович Шевченко — Великий талант: Мислитель, Поет, Художник, Прозаїк, Драматург, відображаючи українське тогочасне і минуле буття, проектував у своїх творах майбуття. Саме за свою життєдіяльність і творчість, патріотичну громадянську позицію, національно-революційні візії він заслужив високоповажних і найвищих для людини титулів: Геній, Пророк, Апостол.