Методична розробка по виконанню оберегу від зла

ОБЛАДНАННЯ:

ножиці; кольорові нитки; горобина; лісові колоски (можна використовувати і звичайні колоски із пшениці, жита або вівса); польові квіти; сухоцвіт; різні лісові квіти та засушені травинки; любисток; м’яту; чебрець; макові тичинки; лаванду та ін.; невеличкий шматочок гофро паперу; невеличка поліетиленова скатертина, щоб наші трави, колоски та квіти не розносилися, а простіше, щоб не смітити.

ХІД УРОКУ:

Вступне слово керівника гуртка. Доброго дня всім присутнім, я рада знову бачити вас на занятті нашого гуртка. Сьогодні у нас буде не менш цікаве заняття, яке я, сподіваюсь, пролетить швидко та захоплююче, а також принесе всім нам і нові знання, і нові вміння та навички. Отож, ми розпочнемо сьогодні виконувати оберіг власними руками, а призначений він для того, щоб оберігати оселю від зла!

Наші давні предки обожнювали природу і вірили в існування добрих і злих сил у ній. Намагаючись захиститися від зла, люди створили для себе цілу систему оберегів. Що це таке? Берегиня, обереги — це давні добрі символи. З їхньою допомогою народ зберіг свою родовідну пам’ять, історію, культуру.

Людський світ має потужну добру силу — вогонь у печі, який іде від сонця.

Щоб зло не проникло в людський світ, над вхідними дверима вирізували символи-обереги: кола, розетки, хрести та інші.

Поняття «оберіг» зна­йоме нам з дитячих років. Ну хто з нас не шукав старанно камінчики з дірочками — «курячі боги»? Звичайно, все це зараз лише викликає посмішку, але і зайвий раз підтверджує, наскільки глибоко сидить в нас древнє язичництво.

Оберіг — найдревніший амулет щастя і добробуту, чарівний предмет, що призначений захищати свого власника. Також вважається, що він може принести удачу, попередити про небезпеку, поліпшити стан здоров’я. Через це обереги зажили неабиякої популярності ще з давніх-давен.

Найчастіше обереги виготовляють з природних компонентів, що символізують для людини здоров’я, затишок в родині, любов та щастя.

За давніми уявленнями предків, світ складався з трьох частин: небесна частина з божествами, що жили на ній, а також світилами — Сонцем, Місяцем і зорями; земна — з людиною і землею, на якій вона жила; підземна — із духами зла, смертю, душами померлих родичів.

За цими ж принципами людина збудувала своє житло. Дах — небесна частина, середня частина — власне житло і нижня, яка містилася в землі. Вікна — це очі хати, через які людина підтримувала зв’язок з божеством, а поріг — це межа між людським світом і світом померлих.

Як правило, велике значення має не лише сам оберіг, зроблений своїми руками або куплений. Не менш важливу роль грає місце його розташування: кухня, передпокій, спальня, вітальня та ін.

Кухня. Слов’янські обереги, які розташовані в цій частині будинку відповідали за благополуччя, багатство та достаток сім’ї. Крім того, дуже часто саме тут ставили квіти та інші предмети живої природи для створення певної атмосфери, такої, щоб ніякий злий дух чи людина не зміг ввійти.

Деякі обереги роблять так, щоб проходячи повз нього, людина позбавлялася від негативу і несла в дім тільки позитивну енергію. Крім того, слов’янські народи вважали, що вікна та двері — це місця, через які нечиста сила може проникнути у будинок, тому особливу увагу приділяли саме цим місцям.

Вітальня або зал. В цій зоні повинно бути тепло та затишно. А саме обереги в цій частині будинку принесуть в життя сім’ї щастя та спокій. Тут також можуть бути спеціальні поробки з квітів, які допомагають зберегти мир.

Спальня. В цій зоні будинку обереги виконують специфічну функцію — відповідають за сімейне щастя і підтримують кохання.
Дитяча. В цій кімнаті обереги повинні оберігати дитину від всього недоброго і від злих людей. Вішаються поробки над ліжком дитини, а також даються в якості іграшок.

Кабінет. Тут повинні бути обереги, які притягнуть удачу і благополуччя. Також тут можна розташувати предмети, які будуть сприяти кар’єрному росту та збільшенню капіталу.  
Створити оберіг можна і власними руками, про що йде мова у нашій розповіді.

Будь-який оберіг можна й запрограмувати, наприклад, на удачу, щоб оберігав від злих сил, на кохання та інше. Ми ж робимо оберіг, який покликаний захищати від злих сил та людей.
На удачу. Щасливим можна з впевненістю назвати ту людину, якій везе. Везе в коханні, дорозі, кар’єрі. Насправді щасливими не народжуються, ними стають. І стати щасливим може кожна людина.

Для активації оберега ніяка молитва або заговор не потрібен, досить зробити річ своїми руками, передати в ній тепло своєї душі, поділитися з рідними та близькими цим почуттям.

Як здавна відомо, наші думки мають властивість матеріалізуватися, тобто як сам себе запрограмуєш так і піде твоє життя. Особливо в наш шалений, неспокійний та бурхливий час.

Захист від зла. Виготовляючи такий оберіг, потрібно підбирати такі рослини, які потім будуть радувати ваше око. Зроблений такий оберіг буде захисником та помічником.

Від зла мають здатність захищати клевер, укроп, розмарин, горобина, звіробій. Базилік принесе кохання та багатство. Гвоздика — удачу, гроші та зцілення. Дуб — довголіття, дітонародження. М’ята — багатство, зцілення, кохання. Часник — захист та виганяє злі сили.  

Всі названі рослини можна також використовувати для творення оберега, та сьогодні ми зробимо цей оберіг з колосків (лісових або звичайних), сухоцвіту, різних травинок та горобини. 

ОСНОВНА ЧАСТИНА ЗАНЯТТЯ

І. Виготовлення оберегу власними руками, який призначений охороняти нашу оселю від злих сил та нечисті!  

ІІ. Матеріали, необхідні для виготовлення оберегу власними руками, що захищає від зла: ножиці; кольорові нитки; горобина; лісові колоски (можна використовувати і звичайні колоски із пшениці, жита або овес); польові квіти; сухоцвіт; різні лісові квіти та засушені травинки; любисток; м’ята; чебрець; макові тичинки; лаванда та ін.; невеличкий шматочок гофро паперу; невеличка поліетиленова скатертина, щоб наші трави, колоски та квіти не розносилися, а простіше щоб не смітити.

ІІІ. Порядок виготовлення лісовими оберегу власними руками:

1. Спершу, щоб почати виготовляти такий оберіг, потрібно підготувати всі матеріали, а саме назбирати різних травинок, колосків (лісових або звичайних), підготувати сухоцвіт, тичинки маку, горобину, любисток, м’яту, чебрець та інші.

Методична розробка по виконанню оберегу від зла 1

2. Не менш важливо дати всім рослинкам полежати день або два. Тим самим рослинки заспокояться, що їх так зірвали чи зрізали, наберуться позитиву (яким Ви їх наповните) та дадуть кращий ефект.

«Мистецтво нашого народу» Будинку дитячої творчості 2

3. Коли матеріал підготовлений та трохи підсушений, приступаємо до роботи. Розстеляємо поліетиленову скатертинку (щоб не смітити), беремо раніше заготовлені або зірвані різні лісові травинки, квіти, колоски і відбираємо найкращі, вирівнюємо їх, та підрізаємо під потрібну довжину: всі травинки мають бути приблизно одного розміру.

Методична розробка по виконанню оберегу від зла 3

4. Потім викладаємо підготовлені травинки або колоски в рядок, але досить близько один біля одного, беремо нитку та зв’язуємо їх. Це буде перший ряд нашого оберега.

Методична розробка по виконанню оберегу від зла 4

5. Тепер починаємо поступово підбирати інші травинки, лісові або польові квіти та все зв’язувати до купи, формуючи тим самим букет (свого роду збирати у букет сухоцвіт). Ми все робимо шарами, тобто накладаємо другий рядок на перший, третій на другий і т. д. Заготовка у нас виходить досить об’ємна.

Методична розробка по виконанню оберегу від зла 5

6. Все виготовляємо гармонійно і симетрично, тобто поєднуємо кольори та робимо однаковий набір з кожного боку нашого оберега.

Методична розробка по виконанню оберегу від зла 6

7. Наостанок залишаємо горобину, її ми теж додаємо до нашого оберега, прив’язуючи її.

Методична розробка по виконанню оберегу від зла 7

8. Після того, як наш оберіг готовий, ми гарно його зв’язуємо до кінця кольоровими нитками та струшуємо сміття. Якщо вам не подобаються нитки, можна закрити їх невеличким шматочком гофропаперу (колір, який вам подобається). Наостанок вибираємо невеличку вазочку й вставляємо в неї наш оберіг. А вже саму вазочку з оберегом ставимо у відведене для неї місце, де вона буде оберігати нашу оселю. Можна також і сам оберіг без вазочки розмістити в кутку кімнати, як кажуть, подалі від злих очей і на добро мешканців оселі.

Методична розробка по виконанню оберегу від зла 8

 

Н. О. Юрченко,
керівник гуртка «Мистецтво нашого народу» Будинку дитячої творчості
Додати новий коментар