Skip to main content
мистецтвознавець, заслужений працівник культури України
Родинна виставка сім’ї Ягодкіних і Носенко «Життя і сонце»

Родинна виставка сім’ї Ягодкіних і Носенко «Життя і сонце»

У рамках мистецького проекту «Родина. Творчість. Україна» відбулася родинна виставка сім’ї Ягодкіних і Носенко «Життя і сонце». Нещодавно в київській галереї «Соборна» було представлено понад п’ятдесят картин, поєднаних сонячним настроєм.

Історія свідчить, що завжди в буремні часи зростає почуття національної свідо­мості, виникає хвиля пробудження духовності, патріотизму, любові до рідної Батьківщини.

Саме такою і є виставка художніх творів родини київських митців заслуженого художника України Генрі Ягодкіна, Ганни Носенко, Тетяни Ягодкіної.

Концепцією виставки, яка увібрала в себе українську тему, став отой дивовижний дух краси нашої мальовничої землі, напоєної світлими росами, оспіваної у баладах лірників, що закарбована в їх поетичному слові заради незалежної та щасливої долі нащадків. Ви знайдете у краєвидах щось особливе, дороге серцю, у кожній квітці — оберіг, у сюжетах свої, кодові знаки, відчуєте цілу епоху української історії, яку так щедро відтворили художники. На полотнах митців співає, розповідає, благословляє та запрошує гостинна Україна, коронована святим словом Кобзаря: «І все — то те, вся країна повита красою. Зеленіє, вмивається дрібною росою».

Родинна виставка сім’ї Ягодкіних і Носенко «Життя і сонце»

На картинах заслуженого художника України, професора Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури Генрі Ягодкіна можна побачити різні жанри живопису. Осо­бливу перевагу художник надає тематичній картині, в якій допитливо поновлює та розробляє тему величної, праарійської культури за мі­фо­логічним епосом слов’ян. Провідний напрямок художньої роботи живописця — живе, безпосереднє спілкування майстра з природою в усіх її проявах. У своїй творчості Г. М. Ягодкін дотримується реалістичного напрямку живопису з врахуванням досягнень імпресіонізму, перш за все українського. Зокрема, його пейзажні цикли присвячені багаторічному вивченню та зображенню регіонів України, таких, як Карпати, Крим, Середнє Подніпров’я. Пейзажі відрізняються натхненним зображенням різних пір року, поліхромним показом нюансів. Особливо складними і водночас досконалими є зимові мотиви, які мають особливу хвилюючу сріблясту гаму, притаманну тільки пензлю Генрі Ягодкіна. Художник сміливо суміщає в одній роботі два жанри: натюрморт і пейзаж, що наповнює його твори простором, надає їм особливої змістовності та привабливості.

Лейтмотивом творчості Г. М. Ягод­кіна є створення позитивного відношення до життя, наповнення почуттів романтичними враженнями та хорошим настроєм. «Мені приємно дарувати людям відчуття щастя від самого існування на Землі», — стверджує автор. Саме такими є картини «Урочиста осінь», «Купальський букет», «Кримський вечір», «Натюрморт з трояндами».

Родинна виставка сім’ї Ягодкіних і Носенко «Життя і сонце»

Для Ганни Носенко, архітектора за освітою, притаманне професійне володіння вишуканою технікою пастелі. Це її царина, де переважають світлодайна тональність, вишукана кольорова гама, яка передає почуття мисткині. Питливе око художниці фахово підкреслює красу квітів, побачений пейзаж, оригінальний мотив з архітектурною спорудою. Тому картини закликають до діалогу, викликають особливу душевність, замріяність. Художниця запрошує в свій світ прекрасного, де є місце спогадам дитинства, батьківської хати, безтурботної юності. Про що й стверджують картини «Вечірні промені», «В стилі кантрі», «Бабусина капуста», «Вільне небо України».

Родинна виставка сім’ї Ягодкіних і Носенко «Життя і сонце»

Художниця має архітектурне бачення натури, вона сприймає світ, як логічну конструкцію, гостро відчуває й передає головне, найсуттєвіше в навколишньому світі, підпорядковує простір картини єдиному композиційному вирішенню, що нагадує сучасну інтерпретацію глибинної філософії стилю конструктивізму. «Настрій, емоція — головне, заради чого має сенс торкатися чистого паперу «чарівними паличками» пастелі», — вважає Ганна Носенко. Живописна легкість створює особливий романтичний стан, в якому красномовно промовляє музика почуттів. Такі картини створюють особливу гармонію, діють як оберіг родини, їх хочеться мати у себе вдома.

Тетяна Ягодкіна — випускниця Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури (майстерня народного художника України О. Лопухова), художник-живописець, дослідник, викладач. Талант мисткині розкривається через дивовижні художні образи — свідки високої професійності. Її картини сповнені життєдайної енергетики, питливого відношення до оточуючого світу. Приваблюють картини раннього періоду творчості «Хата у Переяславі», «Осінь у Гурзуфі», «Літній букет», «Плоди нашого саду».

Живопис Тетяни Ягодкіної вирізняється емоційно-яскравими акордами кольору, лаконічно-монументальними композиційними рішеннями. Картини Тетяни стильні та сучасні, приваблюють несподіваними акцентами, в яких розкривається сюжетний задум. Оригінальне поєднання різних за структурою та фактурою фарб породжує нестандартні, життєдайні твори, в яких технологія підкоряється кольору та формі.

Загалом виставка випромінює особливий український дух, де вирує гімн життю, прославляється мальовнича природа, історія та рідний край. Ми потрапляємо в світ добра, сонячного проміння, освячуємося шляхетністю та любов’ю. Дійсно, Україна щедра на родинні творчі династії. Саме вони є світочем української культури, зберігачами самобутнього українського мистецтва. Родинна виставка Ягодкіних-Носенко дарує не тільки оптимістичний настрій, а й сприяє вихованню художніх смаків, впливає на формування художньої української школи.

На презентації були вручені подарунки гостям, які простежили свій родовід, чимало цікавого дізналися про родини Петра Зикунова, Олександри Якімчук (Сингаївської), Олени Курило. Почули вітальне слово від член-кореспондента Національної академії мистецтв України, доктора архітектури, завідувача кафедри міського будівництва і архітектури КНАУБА, автора генплану міста Києва Миколи Дьоміна. Надія Шевченко висловила слова вдячності від голови правління громадської організації «Федерація жінок за мир у всьому світі» Тетяни Коцеби. Щиросердні вітання та подарунки передала авторам виставки від голови ГО «Сумське земляцтво у місті Києві» Івана Рішняка виконавчий директор організації Ірина Родченко.

Для втілення проекту в життя поєдналися галерея «Соборна», Київська організація Національної спілки художників України, Український фонд культури, ГО «Сумське земляцтво у м. Києві», Міжнародна організація «Федерація жінок за мир у всьому світі», «Видавничий дім «Справи сімейні».