Як народжуються патріоти

Як готувати молодих громадян до життя, до служби в армії? Яким шляхом державі рухатися далі? Як посилити військову підготовку ліцеїстів? Як створити базу для виховання?

Саме на цю тему наприкінці січня 2015 року в Міжрегіональному вищому професійному училищі зв’язку відбувся круглий стіл «Сучасні особливості військово-професійної підготовки молоді у навчальних закладах України»

Узасіданні круглого столу взяли участь заступник міністра освіти і науки України Андрій Гевко, заступник міністра оборони України — керівник апарату Петро Мехед, член Комітету з питань оборони Верховної Ради України, народний депутат Тарас Пастух, директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України В’ячеслав Супрун, керівники професійно-технічних навчальних закладів, ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, представники громадських об’єднань, духовенства та науковці. За результатами засідання круглого столу був прийнятий за основу проект рішення, в якому пріоритетними завданнями визначено:
• створення координаційного комітету для подальшої реалізації завдань військово-професійної підготовки молоді,
• внесення пропозицій до проектів законів України «Про освіту», «Про професійну освіту» у частині військово-професійної підготовки,
• поліпшення стану матеріального та кадрового забезпечення навчальних закладів, що здійснюють навчання молоді в групах з посиленою військово-фізичною підготовкою,
• створення в рамках реалізації проекту пілотних ПТНЗ з метою запровадження якісної військово-професійної підготовки молоді та в подальшому поширенні позитивного педагогічного досвіду системою професійної освіти,
• складання експериментальних інтегрованих навчальних планів для надання ступеневої освіти, що дозволить кращим ПТНЗ здійснювати підготовку відповідних військових фахівців на посади сержантського та старшинського складу ЗСУ.

У своєму виступі директор МВПУ зв’язку Василь Петрович підкреслив, що невід’ємною складовою військово-професійної підготовки є військово-патріотичне виховання. Як зазначив директор МВПУ зв’язку, освітяни разом з Міністерством оборони України мають визначитися зі змістом та методиками військово-професійної підготовки. Сьогодні, з розвитком технологій та нової техніки, такої, як безпілотники, машини для розмінування, підготовка молоді вимагає сучасних підходів, тому військові мають підказати, що необхідно включити до змісту професійної освіти.

— Аби виростити патріота України, треба займатися його вихованням від народження, — говорили практично всі виступаючі. — Юнаки й дівчата мають бути фізично здоровими, виховна робота повинна бути на відповідному рівні.

В роботі круглого столу взяли участь і представники газети «Справи сімейні».

Учасники круглого столу мали можливість ознайомитися з останніми номерами газети «Справи сімейні».
Читайте також: 

Додати новий коментар