Вони вистояли там, де не вистояв бетон

30 січня в Ірпінському економічному коледжі, з ініціативи завідувача музею цього навчального закладу Зої Кириченко і з нагоди Дня пам'яті захисників Донецького аеропорту, відбувся захід «Вони вистояли там, де не вистояв бетон». Журналістка Наталя Федечко провела презентацію коміксів серії «Кіборги». Вона розповіла історію створення коміксів про сучасних українських героїв.
У Львові було засновано громадську організацію «Вірні традиціям» для реабілітації наших воїнів, які захищали Україну на Донбасі. Хлопці почали розповідати реабілітологам про бої в Донецькому аеропорту. Вони записували ці розповіді. Виникла ідея оприлюднити їх для широкої громадськості. Вирішили обрати форму коміксів. Комікси розповідають про супергероїв — «Капітана Америку», «Супермена», «Спайдермена». До речі, перші комікси про «Спайдермна» малював українець Стів Дітко (справжнє прізвище Дідько). Дідусь розказував йому на ніч казки, щоб малюк не забув українську мову. Невідомо, але, можливо, він розказував і про якогось козака Павука.
Захисники Донецького аеропорту є справжніми супергероями. Наші за шість днів жорстоких боїв відстояли новий термінал. Хлопці перехопили радіоперемовини противника: «Я, блін, не знаю, хто захищає Донецький аеропорт, але ми їх вибити не можемо!.. Пробували штурмувати — нам так вломили — ми відійшли… Почали накривати «градами» — вони пірнають в підземні колектори… Я не знаю, хто там… Це не люди — це кіборги…». І захисників Донецького аеропорту стали називати кіборгами.
Комікси  гарно   сприймаються і дітьми, і дорослими. Ілюстратором коміксів «Кіборги» став Левко Квіт зі Львова. Перед виданням комікс показують кіборгам. Вони уважно вичитують і пильнують, щоб малюнкова історія була правдивою.
Наталка Федечко говорить, що комікси адресовані студентам і хлопцям 9—10-х класів, але й учні 3—4-х класів читають і поширюють ці ілюстровані історії серед однокласників. У Львові поширенням коміксів захопилася дівчинка Улянка. 9-річний син журналістки теж цим займається.
«Історія трьох» — комікс про трьох реальних кіборгів-українців. Це — «Воха», «Скаут» і «Турист». «Скаут» був пластуном і прийшов захищати Україну добровільно. Він загинув. «Незламні» — це комікс про танкові бої. Зараз видається найважчий комікс «Штурм».
Презентації коміксів «Кіборги» проводилися, зокрема, в київських школах для 10—11-х класів. Діти — вдячна аудиторія. В одному класі найнеспокійніший учень у школі 45 хвилин сидів тихо і перемальовував медаль кіборга, який стояв перед ним. У київських школах багато переселенців. Запитання задають різні, буває, що й провокативні. 25 відсотків виручених від продажу коміксів грошей ідуть на реабілітацію наших воїнів. Решта на видання нових випусків. Собівартість якісного друку висока. ГО «Вірні традиціям» частину коміксів дарує дітям.
Наталя Федечко говорить: «Я шукаю благодійників і тих, кому не байдуже, якими будуть наші діти через 9—10 років. У мене росте син, тому я займаюся цим проектом. Купуйте і даруйте комікси «Кіборги» дітям. Років через двадцять ці комікси будуть раритетами, за якими вивчатимуть історію в школі».
На зустріч з ірпінськими студентами прибули два кіборги — позивні «Високий» та «Багдад». Вони поділилися власними спогадами про бої в Донецькому аеропорту.
Студенти, чиї батьки є воїнами АТО, отримали в подарунок комікси «Кіборги» з автографами кіборгів.
Гостей і студентів привітав директор коледжу Сергій Михайлов.
Заступник головного редактора ТОВ «Видавничий дім «Справи сімейні» Людмила Грабовенко відзначила, що спільно зі студентами коледжу надавала гуманітарну допомогу пораненим героям в Ірпінському шпиталі. Студентки Анжеліна Скороход і Ганна Шостак виступили з піснями про рідну Україну.
 

 
Галерея: 
Читайте також: 

Додати новий коментар