Весела хата на гостей багата

Телефонний дзвінок з Харківщини — бадьора нотка й приємне спілкування. Це — лише радісні емоції, оптимістичний настрій і творчий запал. Телефонувала завідуюча й художній керівник Білоколодязького селищного Будинку культури Алевтина Василівна Омельяненко.

— У мене зібралося так багато інформації! Насамперед хочу сказати, що нам неймовірно пощастило на прекрасну землячку — Світлану Винограденко, голову правління Міжнародної громадської організації «МОЗІРОН» («Міжнародна організація за збереження і розвиток народу»). Особливо активна робота розпочалася восени минулого року. Якось, одного приїзду, Світлана звернула увагу на те, що жінкам поважного віку, які вже на заслуженому відпочинку й не працюють, самотньо й незатишно залишатися наодинці…

Ось тоді Світлана Винограденко й запропонувала міні-проект «Весела гостинна хата Білоколодязької громади». За кілька днів ми отримали в подарунок для земляків чашки для чаю, чайник, скатертини, серветки, чай, цукерки. Тільки так, за чашкою чаю при дружній бесіді можна об’єднати людей.

На першу зустріч «Веселої гостинної хати» прийшло 25 чоловік. Жінки заповнили анкету: вказали свої улюблені заняття. А вже через кілька днів у клубі завирувало життя.

Понеділок, хоч і вихідний, і, як кажуть, нелегкий день, у Білому Колодязі з цим категорично не згодні. Щопонеділка в Будинку культури збираються ті, хто любить грати у шахи, шахмати, доміно, лото, нарди. Алевтина Василівна уточнює, що набори ігр благочинно передала та ж Світлана Винограденко та її подруги Тетяна Дурнєва, Оксана Сохатська.

Щовівторка у «Хаті» курси англійської мови. Заняття проводить Алевтина Омельяненко (раніше вона викладала англійську мову в школі).

Щосереди збираються ті, хто хоче навчитися чи вдосконалити майстерність в’язання на спицях чи гачком.
А у четвер зі стін клубу линуть звуки баяна — збираються члени гуртка «Українська пісня».

Незвичайний день — п’ятниця. Саме в цей день збираються на гурток «Плетіння паперовою лозою». Таємниці техніки знає керівник Тетяна Мироненко. Вже на перших заняттях жінки творять чудеса! На перший погляд, важко повірити, що кошики, скриньки, вазочки сплетені з «паперової лози».

Щосуботи працює гурток «Комп’ютерної грамотності». Його охоче проводить досвідчена Оксана Свинарьова. 
На одне із засідань «Веселої гостинної хати» завітала й почесна гостя зі столиці Світлана Винограденко разом з волонтерами Вікторією Лимар і Юлією Шепиловою. Тепле й дружнє чаювання переросло у запальні танці й закінчилося дискотекою.

Світлана Винограденко вже не вперше звертається до своїх земляків, зокрема до тих, кому не байдуже, як живуть ті, хто лишився в селищі сам, а рідня десь далеко. Вона закликає об’єднуватися й створювати затишок. Спілкуватися й ділитися досвідом, допомагати тим, хто того потребує. Іноді й слово рятує. Радує й те, що серед членів «Веселої гостинної хати» і мама Світлани Винограденко — Лідія Федорівна.

Радує, що всі проекти підтримує й селищний голова Володимир Сердечний.

Алевтина Василівна розповідає, що життя у них зараз таке насичене й цікаве, що нудьгувати немає коли. Наразі готуються до «Літературної гостини» — хочуть зібрати усіх творчих людей й відкрити імена місцевих письменників. Ось так дружно й згуртовано живуть у Білому Колодязі. А інакше й бути не може, бо всі ми одна родина.

 

Людмила Чечель
Читайте також: 

Додати новий коментар