Святковий концерт з думками про мир і життя

Вінцем новорічних свят для військовослужбовців, ветеранів, учасників бойових дій та членів їхніх сімей, учнів гімназії стала зустріч із знаними митцями, письменником, колекціонером, фахівцями з військово-патріотичного виховання, яка відбулася в одній із частин на Чернігівщині.

Можливість безпосереднього спілкування, отримання естетичної насолоди забезпечили Всеукраїнський союз громадських організацій учасників бойових дій, антитерористичної операції, ветеранів військової служби та правоохоронних органів (голова — генерал-полковник Віктор Палій), Національна Рада жінок України (голова — Людмила Порохняк-Гановська), МГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» (голова — Тетяна Коцеба).

Координувала зусилля громадських організацій в підготовці і проведенні концерту, присвяченого вшануванню захисників Донецького аеропорту, 75-річчю вивезення українців на роботи до Німеччини, та здійснювала методичний супровід майстер-класів і презентацій книжок старший науковий співробітник Інституту проблем виховання НАПНУ, член правління НРЖУ, член президії ВСГО Тетяна Тарасова. Вона привітала присутніх із наближенням третього і завершального великого свята різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща, і нагадала про магічні властивості свяченої води як-то: здатність гамувати пристрасті, дарувати хворому одужання, відганяти від оселі злих духів, а отже, і від України злу, чорну напасть.

Свято розпочалося із вручення військовослужбовцям ЗСУ та волонтерам подяк від Голови ВСГО, які вручав представник ВСГО у Чернігівській області Валерій Самосват за сумлінне виконання службових обов’язків, самопожертву при захисті територіальної цілісності Батьківщини, самовіддану працю в ім’я миру, свободи і процвітання незалежної України. За самовіддану волонтерську допомогу військовим частинам Збройних сил України, активну громадянську позицію медаллю була нагороджена волонтер Олена Циба, Почесні грамоти були вручені волонтерам: Павлу Краснооку, Віталію Бережному, Миколі Шанському.

Від імені Національної ради жінок України Тетяна Тарасова вручила срібну медаль «Поступ миру і любові» волонтерці Ользі Пальковій, грамоти й подяки отримали жінки-військовослужбовці і волонтери: Даріна Развіна і Лариса Карпенко за патріотичну позицію і жертовність по захисту територіальної цілісності Батьківщини, самовіддану і безкорисливу волонтерську допомогу військовим частинам Збройних сил України.

Відкрила концерт традиційними і маловідомими колядками, Світлана Никанорова, солістка Житомирської обласної філармонії. Вона підкорила глядачів задушевними піснями, народними і сучасними, серед яких знана та улюблена багатьма пісня «Солдатику мій» (слова та музика Лесі Горової) під акомпанемент української бандури. 
Оперний талант керівника вокально-оперної студії КПНЗ головного творчого об’єднання столичної молоді Ірини Персанової не вимагає пояснень. Популярні естрадні пісні: «Чорнобривці посіяла мати», «Три дні до осені» та інші старшим слухачам нагадали неповторну юність, а молодших захопили красою і глибиною почуттів.

Незважаючи на юний вік школярки КССМШ імені М. В. Лисенка Анни-Марії Миронової, вона - переможець ряду Міжнародних пісенних конкурсів. У її виконанні прозвучали пісні для душі — «Козацька доля» (музика і слова Лариси Петрової); «Моя країна» (музика Тетяни Ярової, слова Дмитра Кременя); а на завершення концерту акапельно — на слова Тараса Шевченка «Б’ють пороги».

За давньою традицією отримати фото на пам’ять з улюбленими виконавцями, молодим бійцям хотілося все-таки поруч з такими красунями, як Анастасія Маєвська, Оксана Рахманова (викладачі Київського університету імені Бориса Грінченка), які чудово виконували сольні партії і співали дуетом — неповторна в їхньому виконанні «Сорочка мамина» (музика і слова Наталії Май).

Письменниця Тетяна Майданович, член творчого об’єднання дитячих письменників Національної Спілки письменників України, відповідальний секретар Комісії з військово-патріотичної літератури відразу знайшла спільну мову з наймолодшими глядачами і провела конкурс на знання ними граматики української мови. Серед переможців — діти з гімназії та молодий військовослужбовець, які отримали призи — авторські книги: «Країна Українія», «Калиновий птах», «Охоронниця Слова. Казки і казкові історії». Вчителям місцевої гімназії, крім названих видань, письменниця додатково передала у подарунок підбірку книг видавництва «Криниця».

Під час концерту відбувся майстер-клас «Українська хустка — оберіг родини, роду, нації», який провела Людмила Грабовенко, заступник головного редактора Всеукраїнської газети «Справи сімейні». З теплотою і великою шаною до традиційного оберегу родини, сім’ї вона знайомила слухачів із цікавими історіями деяких експонатів своєї колекції унікальних барвистих хусток.

Композитора, автора і виконавця патріотичних пісень під гітару Юрія Полякова — «Співучого волонтера» зал зустрів оплесками і підспівував «Мужні слова», «Палає любов», «Лист із блокпоста». Актуальність пісні «Кіборги» завершилася скандуванням гасла «Слава Україні!», «Герої не вмирають!»

Слухачі заповнили двоярусний зал Будинку офіцерів, вітаючи гостей. На святі був присутній також і заступник голови Чернігівської РДА Андрій Леонідович Курданов, який вручив подяки організаторам та учасникам концерту. Наприкінці концерту військовослужбовець із Харківщини подарував учасникам дійства свій вірш «Україночка».

Тетяна Тарасова
Читайте також: 

Додати новий коментар