Нові кроки творчого проекту «Повернення»

Увеликій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею імені О. М. Лазаревського нещодавно відбулося урочисте зібрання з нагоди передачі громадською організацією «Сумське земляцтво у місті Києві» у дар Конотопському міському краєзнавчому музею імені О. М. Лазаревського мистецьких творів художників, уродженців нашого міста: Володимира Масика (1917—1996 рр.) та його сина — члена Національної спілки України Олександра Масика та члена НСХУ Олега Набоки.

Гості з Києва (Валентина Єфремова — мистецтвознавець, заслужений працівник культури України, куратор проекту «Повернення»; Віктор Солдатенко — політичний та громадський діяч, доктор економічних наук, академік Академії будівництва України, Академії економічних наук України, Української технологічної академії (член ЮНЕСКО); Людмила Клюй — народна майстриня, лялькарка, художниця; Микола Нечвоглод — заслужений художник України та Григорій Василенко — Почесний громадянин міста, голова Конотопської міської ради трьох скликань, голова Конотопського відділення Сумського земляцтва) передали у дар нашому місту десять графічних творів Олега Набоки, продовжувача найкращих традицій української графіки, у яких художник представляє героїв через образи-символи, черпаючи натхнення з багатовікової історії людства.

Чотири етюди українських краєвидів автора Олександра Масика, які художник створив у олійній техніці, де відображена і мистецьки знайдена краса в буденних ситуаціях українського буття, мальовничих околицях краю та три твори заслуженого художника України Володимира Масика, натюрморт з чарівними гвоздиками, що є присвятою героям минулої Другої світової війни. Широта живописної майстерності художника виражена у двох пастельних краєвидах. Відомий художник працював у жанрах — батального, пейзажного і жанрового живопису, відомий як талановитий графік, віртуоз різця.

За підписом голови «Сумське земляцтво у місті Києві» І. Рішняка була передана Подяка місцевому благодійнику В. Демідку, який вже протягом багатьох років підтримує творчі проекти земляцтва. Також для музею були передані друковані видання товариства, в яких розкривається вклад сумчан у духовне відродження рідного краю.


У подарунок від «Сумського земляцтва», як запоруку подальшої плідної співпраці, музей отримав дві мистецькі роботи заслуженого художника М. Нечвоглода, твори якого зберігаються у багатьох музеях України.
Мистецька скарбниця міста Конотопа сьогодні поповнилася вишуканими мистецькими творами наших земляків.
Привітали гостей з Києва на гостинній конотопській землі секретар міської ради Олена Багрянцева, начальник відділу культури і туризму міської ради Олена Шинкаренко та директор міського Краєзнавчого музею ім. О. М. Лазаревського Артур Мокроусов. На згадку про Конотоп гості отримали книгу на краєзнавчу тематику «Конотоп на перехресті шляхів» та книгу Ніни Вельгоцької «Шляхами Малевича. Зупинка Конотоп».

Чудовим музичним подарунком для всіх присутніх стали музичні композиції у виконанні Світлани Мішакової та Максима Муштаєва.
Отак був прокладений ще один місток єднання української спільноти, якій небайдужа рідна держава та її майбутнє.

Валентина Роменська, фото авторки
Читайте також: 

Додати новий коментар