Найбільша цінність на землі…

Коли виписувала ці рядки, в думках шукала відповіді: а що ж насправді найцінніше? Звісно, безцінний дар — життя, яким Людина має дорожити навіть тоді, коли в ньому більше смутку, ніж радощів. І те, що одній людині здається безглуздим і марним, для іншої є безцінним. А ще — в цьому житті тримають нас материнська любов, мир і злагода.

Зізнаюся, що ці рядки пишу з особливим трепетом. Забігаючи наперед, скажу, що під час цього заходу відбувається щорічна церемонія нагородження «Жінка року». Цьогоріч я стала «Жінкою року» в номінації «Жінка-журналіст».
Конференція відбувалася в чудовій залі Київського університету імені Бориса Грінченка. Врочистість радує завжди. Прибули гості з США, Японії, Великобританії, Австрії, Білорусі.

— Тільки міцна сім’я, яка зосереджена на універсальних цінностях, може бути основою для процвітаючого суспільства, — підкреслила у своєму виступі Тетяна Коцеба, Голова МГО «Федерація жінок за мир у всьому світі». — У нас зараз непростий час — матері відправляють своїх синів, чоловіків, братів на захист України. Усім потрібні підтримка й психологічна допомога. Усім потрібен мир — найбільша цінність у Всесвіті!
Ангеліка Селе, віце-президент міжнародної «Федерації жінок за мир у всьому світі» з США підкреслила, що вся наша безпека у мирних буднях. Людське щастя — це мирне небо. Майбутнє має бути побудованим на індексі щастя! На жаль, сутність слова «мир» в останній час помітно змінилася. Ангеліка залюбки поділилася досвідом США у виконанні резолюції РБ ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека».

Про любов до жінки, матері говорив зі сцени Володимир Вовк, заступник директора департаменту з захисту дітей Міністерства соціальної політики. До слова, Володимир Семенович виховав трьох чудових доньок.
Учасників конференції привітала Таїсія Бєлофастова — проректор з науково-педагогічної та соціально-гуманітарної роботи Київського університету імені Бориса Грінченка.

За традицією, поміж виступів й концертних супроводів, відбувалася церемонія нагородження «Жінка року».
На сцені мама української героїні — льотчиці Надії Савченко. Марія Іванівна отримала нагороду в номінації «Жінка — мати патріота». Зала стоячи зустрічає й аплодує справжній героїні. Хіба тут можна обійтися без сліз. Лише такі Матері народжують і виховують справжніх синів і доньок.
Звання «Жінка року» в номінації «Жінка-тренер» отримала світова легенда гімнастики Альбіна Миколаївна Дерюгіна. Номінація «Жінка — громадський діяч» знайшла свою героїню. Нею стала Голова Всеукраїнського благодійного фонду зі справ вимушених переселенців Оксана Володимирівна Єрмішена.
…На сцені «Жінка-ветеран». Віра Федорівна Волкова — ветеран Другої світової війни… Вона зустріла 92-гу весну! «Хочеться миру й безхмарного неба!» — говорить жінка. А по щоці скочується сльоза. Сльоза віри і надії.

Завідувач дитячим відділенням Тетіївської ЦРЛ Лариса Іванівна Присяжна отримала звання «Жінка-лікар». Володаркою номінації «Жінка-педагог» стала Тамара Мифодіївна Котеля, завідувачка організаційно-масового відділу Будинку дитячої творчості Шевченківського району.
Сини! Найбільша мамина нагорода! Усі четверо разом з мамою піднімаються на сцену. Жінкою року в номінації «Жінка — багатодітна мати» отримує вимушена переселенка з Донецька Любов Сергіївна Агеєва.

Визнання у номінації «Жінка-митець» отримують українська поетеса Ніна Шарварська і співачка, громадський діяч Людмила Салюта.
Звучить музичне вітання для учасників конференції від Людмили Салюти, Світлани Весни, зразкового художнього колективу театру танцю «Київські барви».
…Коли ведучий оголосив моє прізвище — Людмила Чечель у номінації «Жінка-журналіст», роз­хвилювалася до сліз… У ту мить думала про найсвятіше ім’я — Мама. Згадувала, зводила очі до неба й дякувала їй за те, що я сьогодні саме така. Уявляла, як би вона раділа цьому визнанню…

У цьому неабияка її заслуга. Поважно було стояти на сцені серед таких звичайних, великих душею і серцем жінок. Приємно отримати нагороду і квіти з рук Ангеліки Селе, віце-президента Міжнародної «Федерації жінок за мир у всьому світі» з США та Тетяни Коцеби, Голови правління «Федерації жінок за мир у всьому світі». Сподіваюсь, виправдаю довіру носити таке звання.
Ангеліка Селе, віце-президент міжнародної «Федерації жінок за мир у всьому світі (США), Тіна Кумбс, член Ради директорів ФЖММ Європи (Велика Британія), Фуджіо Норіко, голова японської філії МГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» , Тетяна Коцеба, Голова правління МГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» (Україна)… Їх об’єднує спільне зусилля — об’єднати жінок для підтримки моральних і сімейних цінностей у суспільстві.

Приємні сюрпризи чекали і на наймолодших гостей конференції. Щороку тут відбувається нагородження переможців конкурсу дитячих творів «Моя мама найкраща». Цього року переможцями стали — Андрій Горбач, учень 3-А класу Козелецької гімназії №1, Ірина Михайленко, одинадцятикласниця Королівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Макарівського району, що на Київщині, та Кароліна Шнурова, десятикласниця спеціалізованої школи №96 ім. О. К. Антонова. Призи переможцям вручив головний редактор газети «Справи сімейні» Андрій Лесів.


Ще одна несподіванка чекала на всіх учасників конференції — святкова лотерея із цінними призами.
Гучними оплесками зустрічають і довго не відпускають зі сцени гурт «Козацькі забави».
Учасники конференції не по­спі­шають розходитися. Спілкування продовжується. Жінок об’єднує багато спільних, споріднених питань.

Людмила Чечель, фото Андрій Карнаухов
Читайте також: 

Додати новий коментар