«КРУГЛИЙ СТІЛ» З НАГОДИ ДНЯ МАТЕРІ — ОБ’ЄДНАНІ МАТЕРИНСЬКІ СЕРЦЯ

«Дай Боже, нам миру в країні,
Де пишно калина цвіте,
Дай мудрості всій Україні,
Хай гідно в майбутнє іде!
Дай Боже, в любові зростати
Малим громадянам її,
З добром в майбуття крокувати
І жити в єдиній сім’ї»
О. Ходацька

16 травня 2018 року в Комітеті з питань охорони здоров’я Верховної Ради України відбулося засідання «круглого столу» з нагоди Дня матері, модератором якого виступила Ольга Вадимівна Богомолець, народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

До участі в заході були запрошені видатні жінки України, у тому числі Матері-героїні з усіх регіонів України, представники жіночої громадськості, представники посольств іноземних держав в Україні, народні депутати України, представники Адміністрації Президента України, Кабінету міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Національної академії медичних наук України, міжнародних та релігійних організацій, представники ЗМІ.

З вітальним словом виступила Ольга Богомолець, яка,  щиро привітавши всіх учасників «круглого столу», наголосила на важливості відзначення Дня матері в Україні, особливо у наш непростий час, коли в Україні йде неоголошена війна, коли матері втрачають своїх синів, жінки – чоловіків, діти – батьків, братів і сестер. Особливу увагу у своєму виступі Ольга Вадимівна приділила проблемам Матерів-героїнь, матерів, які виховують дітей-інвалідів, матерів-емігранток, які заради заробітку змушені покинути свої сім’ї і виїхати за кордон тощо.

З вітальними словами виступили:

  • митрофорний протоієрей Української Автокефальної  Православної Церкви, духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія отець Роман Будзинський; 
  • Муфтій духовного управління мусульман України Шейх Саїд Ісмагілов;
  • митрофорний протоієрей, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків Української Греко-Католицької Церкви – отець Олекса Петрів.

У роботі «круглого столу» взяли участь жінки, що працюють у громадському просторі за кордоном: Налан Дал,  Косак Хатідже Кубра (Туреччина), Субасік Муніра (Боснія і Герцеговина), Мар’ям Гентас (Німеччина), Ніколіна Койович (Чорногорія), Мусса Діма Н (США) та інші.

Кьонг Ін Ван Де Вен  — юридичний опікун і дитячий адвокат голландської установи опіки для неповнолітніх шукачів притулку, яких не супроводжують дорослі (Нідерланди)  - виступила з доповіддю «Виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Досвід Нідерландів», в якій наголосила на проблемах, що мають місце в її країні, та шляхах їх вирішення і висловила своє захоплення Україною, мужністю жінок, які відправили на війну своїх чоловіків і дітей.

Марта Марія Карвальо — Голова «Федерації жінок за мир у всьому світі» (Португалія), сказала, що солідарна з жінками всього світу щодо вирішення проблем миру, дитинства, материнства.

Громадські діячі Туреччини Налан Дал,  Косак Хатідже Кубра наголосили на морально-духовному розвиткові особистості, виховних моментах у родинах та суспільстві в цілому, підкресливши, що «совість – найкраща характеристика людини».

Мар’ям Гентас (Німеччина) підкреслила вагомість питань, які винесені на обговорення «круглого столу», спільні інтереси щодо їх вирішення, висловила своє захоплення соціально-реабілітаційною роботою з постраждалими в зоні АТО та їх родинами Житомирського міського центру сім’ї «Родинний дім», з роботою якого вона встигла ознайомитись.

Зарубіжні гості висловили свої співчуття і підтримку жінкам України, які втратили в зоні АТО своїх рідних і близьких, закликали до об’єднання спільних для боротьби за свої права, з несправедливістю і насильством над жінками, бо тільки спільні зусилля усіх матерів світу розіб’ють стіну черствості й неправди.

Ольга Богомолець зосередила увагу учасників «круглого столу»  на питаннях охорони здоров’я  жінок та дітей в Україні, оскільки, відповідно до Основ законодавства України про охорону здоров’я, кожна людина має природне невід’ємне і непорушне право  на охорону здоров’я. За визначенням ВООЗ, однією із стратегій поліпшення стану репродуктивного здоров’я жінок є право на безпечне материнство. Важливі принципи стосовно охорони репродуктивного здоров’я закладені в основи стратегії для всіх країн європейського регіону ВООЗ «Здоров’я-ХХІ». Пріоритетним завданням із позиції «Здоров’я-ХХІ» є забезпечення «здорового старту» в житті дитини, адже народження здорової дитини створює умови для здоров’я людини в майбутньому.

Із доповіддю «Здоров’я жінки-матері як запорука здоров’я  нації» виступила Татарчук Т. Ф., заступник директора з наукової роботи Інституту педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України. Керівник Державного Центру планування сім’ї  та репродукції людини, яка наголосила на культурі статевих відносин та проблемі виховати дівчинку майбутньою мамою.

У роботі «круглого столу» взяв участь доцент кафедри №1 Національного медичного університету імені О. О. Богомольця Жегулович В. Г., який виступив із доповіддю «Стан забезпечення медичною допомогою матері та дитини».

Про соціальний захист сімей із дітьми та багатодітних сімей йшлося у виступі Вовка В. С., заступника директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України.

Тетяна Коцеба, Голова Правління ГО «Федерація жінок за мир у всьому світі», розповіла про щасливе дитинство своїх п’ятьох дітей, які виховуються у любові й повазі, про проблеми багатодітних родин і  виступила із пропозиціями про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного рівня захисту багатодітних сімей.

Директор Київського міського центру сім’ї «Родинний дім» Г. М. Козлова виступила з доповіддю «Сімейні цінності як фактор духовного, фізичного та інтелектуального здоров’я», наголосила на питаннях культури стосунків між чоловіком і жінкою, на прикладах наслідування дітьми  моделі своєї родини в майбутньому чи створення своєї, абсолютно іншої.

Особливо емоційно забарвленим був виступ Юрченко Ольги Іванівни, директора Житомирського міського центру сім’ї, дітей та молоді, яка поділилася великим і вагомим досвідом роботи з питання соціальної підтримки учасників АТО та членів їх сімей.

Токар Г. В., Голова громадської організації батьків дітей із інвалідністю «Богдан», запропонувала внести зміни до законів України щодо соціального забезпечення матерів, які доглядають дітей-інвалідів.

Своїм досвідом роботи, планами та проблемами ділились представниці усіх областей України.

На «круглому столі» обговорювалися питання гендерної рівності і домашнього насильства, психологічної реабілітації матерів, які втратили синів і дочок в зоні АТО і учасників та інвалідів антитерористичної операції, питання багатодітних родин та їх соціального забезпечення, вшановували Матерів-героїнь, які народили і виховують дітей.

Підбиваючи підсумки «круглого столу», Ольга Богомолець висловила щиру вдячність усім учасникам «круглого столу» за відверту розмову, цінні пропозиції, за можливість поділитися досвідом роботи і тими нагальними проблемами, які негайно потрібно вирішувати, і побажала всім і всій Україні якнайшвидшої перемоги у війні, сталого миру, щасливого материнства, здоров’я та радості в кожній родині.
Галерея: 
Читайте також: 

Додати новий коментар